Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Výcvikové obojky

Vyberte si kvalitný elektronický výcvikový obojok od svetových výrobcov. Máme obojky pre začiatočníkov aj profesionálny výcvik psa. Obojky môžete vyberať podľa plemena, vodotesnosti, dosahu aj funkcií.

 

Čo je výcvikový obojok?

Elektronický výcvikový obojok je moderná technológia pre výcvik psa. Cvičiteľ vysielačkou signalizuje psovi pochvalu alebo pokarhanie na prijímač obojku psa. Metóda umožňuje reagovať na správanie psa ihneď po uposlúchnutí alebo nesplnení povelu, čo je pri výcviku psov obrovská výhoda. Metóda umožňuje cvičiť psa bez vodítka, na rôzne vzdialenosti podľa dosahu vášho zariadenia.

Rýchlosť umožní psovi jasne pochopiť aké správanie je žiaduce. Funkcia zvuk, impulz, vibraciu, sprej, ultrazvuk a nastavenie sily sa líšia podľa konkrétneho produktu.

 

Kedy zaobstarať výcvikový obojok?

Metóda výcviku s elektronickým obojkom je určená pre psy od 6 mesiacov veku. Obojok využite na doladenie povelov, učenie chôdze pri nohe bez vodítka, na nácvik privolania, keď pes uteká za zverou, skáče na ľudí alebo potrebujete odstrániť iné nevhodné správanie psa (požieranie odpadkov, exkrementov a pod).

Tieto situácie sú nielen nepríjemné, ale aj nebezpečné pre psa a jeho okolie. Výcvikové obojky majú podľa typu zariadenia využitie pre základný aj profesionálny výcvik psa.

 

Ako vybrať elektronický výcvikový obojok podľa typu výcviku?

V ponuke sú výcvikové obojky s jednoduchým ovládaním a funkciami pre výcvik v bežnom prostredí (Petrainer, Aetertek, PetSafe, Canicom či Patpet.) Odlišnú skupinu predstavujú profesionálne zariadenia s pokročilými funkciami do ťažkých terénov (vysoký dosah, vodotesnosť a pre viac , Dogtra, Garmin, Sport Dog alebo DT Systems) Nájdete aj veľmi variabilné modely, ktoré umožňujú výcvik od začiatkov po náročnejšie využitie.

 

Ako vybrať výcvikový obojok podľa korekcií?

Pre výber vhodného výcvikového obojku zvážte plemeno a povahu psa, vzdialenosť výcviku, vodotesné vlastnosti aj počet psov pre výcvik. Obojky ponúkajú funkcie pre citlivé (ultrazvuk, vibrácie, sprej, nízke impulzy) alebo temperamentné psy (nastaviteľné impulzy, sprej).

 

Pomôžeme vám s výberom

Kedykoľvek sa na nás obráťte so svojimi otázkami. Poradíme vám s výberom výcvikového obojku aj ostatných produktov. K dispozícii sme pre vás na infolinke +421 322 601 057, emailu info@elektricke-obojky.sk, alebo využite online chat v pravom dolnom rohu.

 

Nie ste si istí rozhodnutím? U nás môžete všetky produkty vyskúšať...

Výber správneho výcvikového obojku je dôležitý. Každý pes je odlišný a vyhovuje mu niečo iné. Aj každý cvičiteľ má iné požiadavky, a preto u nás okrem širokého sortimentu pre výber máte navyše možnosť 30 dní produkt pohodlne používať av pokoji rozmyslieť, či vám naozaj vyhovuje. Zariadenie môžete do 30 dní vymeniť alebo vrátiť!

 • 1Čo to vôbec je ten elektronický obojok?

  Elektronický výcvikový obojok pre psov (niekedy nepresne označovaný ako elektrický výcvikový obojok) je moderný výcviková pomôcka, ktorá je úplne bezpečná a jej správnym používaním nemôžete zvieraťu nijako ublížiť. Elektronické výcvikové obojky si obľúbili profesionálni kynológovia po celom svete má svojich zástancov i odporcov. Dôležité je výcvikový obojok dobre vybrať a naučiť sa ho dobre používať. Každý nástroj sa môže stať nebezpečným, ak ho nebudete používať s uvážením, rozmyslom a podľa inštrukcií. To isté platí aj o elektronických obojcích pre psov.

 • 2Ako elektronický obojok funguje?

  Elektronický výcvikový obojok pracuje na báze výbojov, ktoré sú psíkovi nepríjemné, ale nie sú pre neho nebezpečné. Každý skúsený chovateľ vie, že bez napomínanie alebo fyzických trestov psa vychovať nemožno. Miesto vyťahaniu za kožu či plácnutí cez zadok možno využiť práve elektronické obojky. Tie oceníte napr. Vo chvíli, kedy pes zavetrí, utečie a nereaguje na volanie, pretože je možné ovládať aj na diaľku. Elektronické obojky si kupuje čoraz viac zodpovedných chovateľov psov, ktorí vedia, že neposlušný a nevychovaný pes môže spôsobiť rad problémov a v neposlednom rade môže spôsobiť ujmu aj sám sebe.

 • 3V čom mi elektronický obojok pomôže?

  v chôdzi pri nohe bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely "stoj", "ku mne", "k nohe" a "zostaň") odnaučení ťahanie na vodítku, utekanie za zverou, inými psami alebo ľuďmi

  pre prerušenie nežiadúcich činností psa ("fuj", "nesmieš") - odnaučení zlozvykov pri každodennom spolužití s ľuďmi, napr. branie potravy zo stola, skákanie na ľudí, hrabanie, žrania exkrementov, nežiadúce štekanie, vytie a pod.

  precíznemu docvičeniu prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom!) vodítku pričom je odstránená nežiaduce závislosť na šnúre, ktorú pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje jej svoje správanie

 • 4Sú elektronické obojky bezpečné?

  Elektronické výcvikové obojky skúmala Ústredná komisia pre ochranu zvierat, ktorá oi. Uviedla: "Tzv. elektronické obojky prešli v posledných 8-10 rokoch búrlivým technickým vývojom a nemajú už takmer nič spoločné so svojimi predchodcami, ktoré používali oveľa väčšiu intenzitu elektrického prúdu a úplne, alebo takmer úplne, postrádali akékoľvek regulačné prvky. Z dôvodu ochrany zvierat a zjednotenie štandardov bola založená Medzinárodná asociácia výrobcov elektronických obojkov (ECMA), ktorá sa touto problematikou dôkladne zaoberá, a okrem vlastného výskumu tiež zadáva štúdie odborným a vedeckým pracoviskám. Dnešné moderné výrobky od renomovaných výrobcov, združených v ECMA, plne rešpektujú šetrné zaobchádzanie so zvieratami, a ich použitie v mnohých prípadoch napomáha nahradiť niektoré tradičné metódy výcviku psov, ktoré môžu byť k zvieratám oveľa menej ohľaduplné. "

 • 5Kedy začať elektronický obojok používať?

  Elektronické výcvikové obojky sa odporúčajú používať od 6 mesiacov. Pozorne si prečítajte návod od výrobcu. Zvoľte vhodnú mieru impulzu (pes by mal na impulz reagovať, na druhej strane by nemal pre neho byť príliš bolestivý - zakňučanie pod.). Obojky spravidla ponúka niekoľko stupňov upozornenia (zvukový signál, vibrácie, impulz). Pes si veľmi skoro uvedomí súslednosť signálov, takže následne stačí len používať zvukový, popr. vibračné signál.

 • 6Aké funkcie obojky ponúka?

  Čím viac praktických funkcií výcvikový obojok má, tým lepšie sa vám pes bude ovládať. Najdôležitejšími a zároveň najzákladnejšími funkciami, ktoré by obojok mal obsahovať, sú zvukové upozornenie a elektrostatický impulz. Väčšina dnes predávaných elektronických výcvikových obojkov, má tieto funkcie doplnené ešte vibráciami. Pomerne často sú tieto funkcie doplnené o ešte ďalšie funkcie. Stretnúť sa tak môžete s nasledujúcimi funkciami:

  Zvukové upozornenie: Zvukové upozornenie by malo vždy predchádzať použítí el. impulzu. Pes sa veľmi rýchlo naučí, že nepríjemnému elektronickému impulzu predchádza zvukové upozornenie a naučia sa reagovať už na zvukový signál. V praxi sa tak zvyčajne jedná sa o najpoužívanejší funkciu.

  Vibrácie: Zvyčajne slúžia ako medzikrok medzi zvukovým a el.impulsem v prípade, že pes na zvukové upozornenie nereaguje. Intenzita vibrácií sa dá zvyčajne nastaviť v niekoľkých úrovniach. U iba vibračných obojkov sa jedná o hlavnú funkciu, účinnosť takýchto obojkov je ale značne obmedzená, a tieto obojky sú teda vhodné skôr pre malé a mierne psov.

  Elektrostatický impulz: Slúži ako korekčné impulz a používa sa v prípade, že predchádzajúce zvukové a vibračné upozornenie nepomohlo. Aby bola účinnosť čo najlepšie mal by obojok umožňovať nastavenie intenzity elektrostatického impulzu.

  Sprejová korekcia: Jedná sa o druh nápravného signálu, kedy k náprave dochádza pomocou spreja, ktorý je po stlačení príslušného tlačidla strieka psovi na ňufák. Ide o druhú najúčinnejšiu a bezbolestnú metódu korekcie na trhu.

  Booster: Jedná sa o pohotovostný tlačidlo, ktoré má nastavenú vyššiu hodnotu el. impulzu. Používa sa najčastejšie pri krízových situáciách. Vyššia hodnota býva buď pevne prednastavená výrobcom, často je však toto tlačidlo programovateľné.

  Svetlo: Táto funkcia býva vykonaná v niekoľkých variantoch. Často to býva iba svietidlo na ovládači, prípadne laserové "ukazovátko". Lepším riešením je svetelná dióda umiestnená na prijímač, ktorý na diaľku rozsvietite pomocou ovládača. Získate tak v tme prehľad, kde sa Váš pes nachádza.

  Protištěkací mód: Niektoré elektronické obojky majú v sebe zabudovaný protištěkací mód, ktorý automaticky detekuje a zabraňuje nežiaducemu štekanie a vytie psa. Pokiaľ pes začne štekať, obojok sa aktivuje a upozorní psa pomocou zvukového signálu alebo vibrácií. V prípade, že pes vo štekanie pokračuje, nasleduje korekčné impulz, ktorý podľa druhu obojku môže byť sprejový alebo najčastejšie elektrostatický.

 • 7Pre aké veľkosti a rasy psov je vhodný?

  Veľmi dôležitým faktorom pri výbere efektívneho elektronického výcvikového obojku je veľkosť a rasa Vášho psa. Ak je hmotnosť Vášho psa od cca 5 Kg do 50 Kg, bude na neho väčšina výcvikových obojkov dostatočne účinná. Problém s výberom ovšem prichádza pokiaľ sa Váš pes radí medzi mini plemená, prípadne naopak medzi plemenami extra veľká. Na malé plemená by mohol byť impulz u niektorých obojkov príliš silný, alebo prijímač obojku pre svoje rozmery úplne nevyhovujúce. U veľkých plemien naopak hrozí, že obojok nebude mať dostatočnú účinnosť. Ak sa pes nachádza na hornom váhovom rozhraní použiteľnosti obojku, prípadne Váš pes patrí medzi plemená so zníženým prahom bolestivosti (zvyčajne bojové plemená), je vždy vhodnejšie zakúpiť obojok taký, kde bude dostatočná rezerva vo výkone. Pri krízových situáciách (hlavne pudové správanie psa), je nutné počítať s použitím silnejších nápravných korekciou, ako pri bežnom použití obojku.

 • 7Aký mám zvoliť dosah obojku?

  Ďalšou dôležitou vlastnosťou pri výbere obojku je prevádzková vzdialenosť obojku. Obvyklý dosah predávaných obojkov býva od 200 do 4000m. Ak sa nemôžete rozhodnúť aký dosah zvoliť, je vhodné pri výbere zohľadniť tieto faktory: Miesta a terén kde sa najčastejšie pohybujete: Ak sa pohybujete často v členitom teréne (prípadne v lese), je vhodné zvoliť výcvikový obojok s dlhším dosahom. Uvádzaný dosah u obojkov je vždy uvádzaný v ideálnych podmienkach, teda na rovine bez prekážok a v nezarušeném územia. V členitom alebo zalesnenom teréne samozrejme dosah výrazne klesá (v dôsledku vlastností šírenia rádiových vĺn). Spôsob používania: Dlhšie dosah bude potrebovať poľovník v lese alebo užívateľ, ktorému pes pravidelne uteká za zverou. Na bežné používanie väčšiny užívateľov, zláště ak chcete používať výcvikový obojok skôr na privolanie psa, upozornenia alebo vyžiadanie si pozornosti, Vám veľmi dobre poslúži aj obojok s dosahom do 350m.

 • 8Sú obojky odolné proti vode?

  Ďalšou veľmi dôležitou vlastnosťou je odolnosť prijímačov proti vode. Najčastejšie sa môžete stretnúť s nasledujúcimi odolnosťami proti vodě.Voděodolné: prijímač je odolný iba poveternostným vplyvom (sneh, dážď) Vodotesné: Prijímač je odolný proti poveternostným vplyvom a náhodnému vystavenie vody striekaním. Obojky nie sú odolné proti ponoreniu. Pokořitelné: Takéto prijímače sú odolné aj proti pobytu vo vode, a môžu sa teda zvyčajne používať bez akéhokoľvek obmedzenia.

 • 9Aký druh napájania obojok využíva?

  Napájanie obojku je veľmi dôležitý faktor, ktorý by ste pri výbere nemali podceňovať. Predovšetkým lacnejšie modely výcvikových obojkov sú najčastejšie napájané pomocou obyčajných 3V, 6V alebo 9V batériou. Cena týchto batérií sa pohybuje rádovo do 50 do 150, -Sk a je teda vhodné pri výbere obojku zohľadniť aj prevádzkové náklady, ktoré sa môžu vyšplhať až na niekoľko stoviek ročne. U niektorých výcvikových obojkov sú dokonca použité atypické batérie, ktoré sa blbo zháňajú alebo batérie dodávané výrobcom, ktoré sa dajú kúpiť jedine od výrobcu alebo predajcu daného obojku. Z tohto dôvodu skôr odporúčame obojky, ktoré sú napájané pomocou zabudovaného akumulátora, ktorý jednoducho dobijete cez USB kábel alebo zo siete.

 • 10Je ovládanie obojku jednoduché?

  Pre efektívne používanie výcvikového obojku je dôležité tiež jeho ovládanie. Čím jednoduchšie ovládanie výcvikový obojok ponúka, tým je jeho použitie pohodlnejšie, pohotovejší a tým tiež efektívnejšie. Najpohodlnejšie je, ak obojok má na každú svoju funkciu vlastné tlačidlo. Odpadá tým nepríjemné prepínanie medzi funkciami, ktoré zdržiava. Obojky s týmto ovládaním sú vhodné na všetky činnosti, obzvlášť potom na utekanie psa za zverou, kedy je potrebné reagovať veľmi rýchlo a psa privolať skôr, než opustí dosah obojku.

Zobraziť celý popis

Zobraziť ďalšie kategórie

Najpredávanejšie produkty

Patpet T502

Patpet T502

Patpet T502 je elektronický výcvikový obojok s funkciami zvuk, vibrácie, svetlo a impulz v 99…
Skladom 9 ks v stredu 29. 5. u vás
76.39 €
Reedog TC-021

Reedog TC-021

Reedog TC-021 je elektronický výcvikový obojok malých rozmerov s funkciami zvuk, vibrácie, svetlo a…
Skladom > 10 ks v stredu 29. 5. u vás
Zľava -32%
76.39 €
51.95 €
Elektrický obojek Petrainer PET998DR

Petrainer PET998DR

Petrainer PET998DR je elektronický výcvikový obojok s funkciami zvuk, vibrácie a impulz v 99tich…
Skladom > 10 ks v stredu 29. 5. u vás
56.17 €
Reedog P11

Reedog P11

Spoľahlivý výcvikový obojok Reedog P11 ponúka funkciu zvuku, vibrácie a impulzu pre odstránenie…
Skladom > 10 ks v stredu 29. 5. u vás
60.22 €
Patpet T330

Patpet T330

Spoľahlivý elektronický výcvikový obojok Reedog T330 má zvukové, vibračné a pulzné funkcie pre…
Na ceste 57 ks v pondelok 3. 6. u vás
92.61 €

Zobraziť viac produktov

V ponuke je 184 produktov - filtrujte výsledky presne podľa Vašich požiadaviek.

Zobrazujeme 1-15 z 184 produktov

| 1 13|
Patpet 400
Varianty (2)
pre 2 psov pre 1 psa

Patpet 400

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
100.69 €

Porovnať

Patpet 680
Varianty (1)
pre 1 psa

Patpet 680

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
100.69 €

Porovnať

Patpet 640
Varianty (1)
pre 1 psa

Patpet 640

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
153.26 €

Porovnať

Patpet T150
Varianty (2)
pre 2 psov pre 1 psa

Patpet T150

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
72.35 €

Porovnať

Patpet T502
Varianty (3)
pre 3 psov pre 2 psov pre 1 psa

Patpet T502

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
76.39 €

Porovnať

Aetertek AT-918 C
Varianty (2)
pre 2 psov pre 1 psa

Aetertek AT-918C

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
141.13 €

Porovnať

Zľava -32%
Reedog TC-021
Varianty (1)
pre 1 psa

Reedog TC-021

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
76.39 €
51.95 €

Porovnať

Elektrický obojek Petrainer PET998DR
Varianty (1)
pre 1 psa - podsvietený

Petrainer PET998DR

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
56.17 €

Porovnať

Novinka

Reedog SP32

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
56.21 €

Porovnať

Novinka

Patpet U01

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
60.22 €

Porovnať

Patpet T400
Varianty (1)
pre 1 psa

Patpet T400

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
60.22 €

Porovnať

Reedog P11
Varianty (2)
pre 2 psov pre 1 psa

Reedog P11

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
60.22 €

Porovnať

Reedog VS8
Varianty (2)
pre 2 psov pre 1 psa

Reedog VS8

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
60.22 €

Porovnať

Reedog RS1
Varianty (2)
pre 2 psov pre 1 psa

Reedog RS1

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
64.26 €

Porovnať

Patpet T260
Varianty (1)
pre 1 psa

Patpet T260

Skladom, v stredu 29. 5. u vás
68.30 €

Porovnať