SportDog SD-1275

Výcvikový obojok Sport Dog Tréner s korekciami zvuk, vibrácie a impulz umožní rozšíriť výcvik až pre 3 psov naraz na vzdialenosť 1200 m. Kontinuálny a momentálny impulz je možné nastaviť v 10 tich úrovniach. Zariadenie má vynikajúce vodotesné vlastnosti a aktuálny OLED displej s rýchlou odozvou, ktorý je úsporný, tenký a má dobrú viditeľnosť. Zariadenie je nabíjateľné

Výber varianty produktu
 • Počet psov


Ďalšie varianty:
BAZAR - SportDog SD-1275E BAZAR - SportDog SD-1275E Skladom 1 ks 290 € SportDog SD-1275 SportDog SD-1275 Skladom 2 ks 302 €
302 € 249 € bez DPH
Skladom 2 ks
Kedy tovar dostanem?
v utorok 31. 01. u Vás
+ - ks
Pridať do porovnania späť hore

30 dní
na vyskúšanie
Nehodnotené

SportDog SD-1275

Výcvikový obojok Sport Dog Tréner s korekciami zvuk, vibrácie a impulz umožní rozšíriť výcvik až pre 3 psov naraz na vzdialenosť 800 m. Kontinuálny a momentálny impulz je možné nastaviť v 10 tich úrovniach. Zariadenie má vynikajúce vodotesné vlastnosti a aktuálny OLED displej s rýchlou odozvou, ktorý je úsporný, tenký a má dobrú viditeľnosť. Zariadenie je nabíjateľné

 

Hlavné funkcie zariadenia Sport Dog Tréner 800 m:

 • Výcvik až pre 3 psov naraz pri dokúpení prijímačov
 • Vysoký dosah až 1200 m
 • Zvuk, vibrácie, momentálny i kontinuálny impulz
 • 10 úrovní pre nastavenie impulzu
 • Vodotesný pre ponorenie až do 7,6 m
 • OLED displej
 • Prehľadné tlačidlá pre jednotlivé funkcie
 • Dlhá výdrž v prevádzke, až 70 h vysielačka a 150 h obojok

Pohodlný výcvik nielen pre jedného psa


Výcvikový obojok Sport Dog Tréner je navrhnutý pre pohodlie pri výcviku niekoľkých psov zároveň. Pri dokúpenia ďalších prijímačov môžete váš výcvik rozšíriť až pre 3 psov s jednou vysielačkou. Zaobchádzanie vám zjednoduší prehľadné zobrazenie vybraného psa na displeji, tlačidlá pre prepínanie medzi psami a samostatné tlačidlá po stranách vysielačky pre každú korekciu zvlášť.

Dosiahnete na optimálnu vzdialenosť pre váš výcvik.
S psíkom môžete vďaka elektronickému obojku cvičiť aj bez vodítka, v prípade Sport Dog Tréner 1200 m až na vzdialenosť 800 m. Tento dosah sa vždy meria v podmienkach rovného terénu bez prekážok, preto v praxi počítajte s určitým znížením daného limitu. Na dosah má vplyv napr. členitosť terénu a zalesnenie. S dosahom do 800 m máte v rukách nadštandardné podmienky pre domáce výcvik a optimálne pre použitie v otvorenom teréne.

 

3 druhy signálov pre každú povahu psa

Na veľkosti, pohlaví a temperamente každého psíka záleží, a ktorý typ korekcie bude pre psa akurát. Preto vám 3 spôsoby korekcie umožnia vybrať ideálnu variantu a vďaka 10 úrovniam impulzu tiež nastavíte ideálnu sílu korekcie. Obojok vám navyše umožní zvoliť zvlášť signál pre pochvalu a pokarhanie psa. Môžete tak pokojne vyslať tón, aby ste psíka upozornili, že zareagoval správne. Zvuk možno využiť tiež pre privolanie psa, miesto vášho hlasu a vibrácie napr. ako predstupeň (varovanie) pred korekciou. Dodržaním následnosti signálov čoskoro psa naučíte zareagovať už na varovanie - teda 1. stupeň korekcie.

 

Rozšírenie korekciou pomocou krátkych a dlhých impulzov

Ďalšou výhodou tohto modelu sú varianty impulzu momentálny = krátky alebo kontinuálny = dlhý. Krátku variantu využijete pre bežný výcvik. Niekedy má ale váš chlpáč problémy počúvnuť, keď sa nechá strhnúť nejakým neodolateľným podnetom. Tieto pudové reakcie vyvoláva najčastejšie zver u loveckých plemien alebo napríklad u pastierskych psov snaha naháňať rôzne objekty atď. V týchto situáciách jedná pes inštinktívne a vnímanie okolia je utlmené. To je moment, kedy až využitie dlhšieho impulzu vytrhne psa z jeho činnosti a zastaví ho.

 

Ponorte sa do výcviku a pokojne aj do vody!

Jedna z neoceniteľných predností výcvikového obojku a značky Sport Dog vôbec, sú vynikajúce vodotesné vlastnosti. Na rozdiel od väčšiny ostatných obojkov disponujú Sport Dog obojky technologickou úpravou Dry Tek, ktorá vybaví obojok aj pre ponorenie - a to priamo na krku psa. Nielenže teda vydrží pád do vody, ale váš chlpáč môže vo vode aj priamo vyvádzať alebo plávať. Odolnosť činí až 7,9 m pre ponorenie, čo je vynikajúci limit aj cez to, že ide o údaj meraný v ideálnych podmienkach. Stanovená hĺbka je však úplne vyhovujúce pre štandardné plavecké aktivity vášho psíka.

 

Displej podľa súčasných trendov: OLED

To je displej veľmi blízky technológiu spracovania LCD displejov. Na rozdiel od nich je však tenší a zároveň výkonnejší. Má vo výbave vyššiu intenzitu jasu a rýchlu odozvu (cca 1000 x kratšia než u bežných LCD). Na displeji zobrazíte ikonu psa, ktorého práve cvičíte, typ korekcie, stav batérie a úroveň impulzu.

 

Tlačidlá na vysielačke vám zjednoduší zaobchádzanie

Veľká a ľahko hmatateľné tlačidlá sú tým pravým zjednodušením pre váš výcvik. Na boku vysielačky sú umiestnené tlačidlá pre voľbu korekcií a na prednej strane tlačidlá zvlášť pre zvýšenie a zníženie impulzu a voľbu psa. Riešenie vám urýchli prepínanie medzi funkciami sprehľadní zaobchádzanie s vysielačkou.

 

 

 

Dosah obojka

SportDog SD-1275 Vám pomôže trénovať Vášho psa bez použitia vodítka do vzdialenosti až 1200 metrov. Dosah 1200 metrov je dostatečný ako pro základný, tak aj profesionálný výcvik väčšiny psov.  JE tak  ideálnou voľbou pre použitie ako v meste, tak aj v lese, kde sú horšie podmienky a môže dojsť k zníženiu dosahu.

 

Typ korekcie 

Tento výcvikový obojok vám umožní nielen využitie korekciou zvuk, vibrácie, impulz, ale aj 10 stupňov sily impulzu. To vám umožní prispôsobiť nastavenia vášmu psíkovi na mieru.

 

 

Batérie a nabíjanie

Prijímač funguje na dobíjacie Li-ion NiMH batériu a pre plné nabitie zariadenia postačí cca 2h s výdržou 40-60 hodín.

 

 

Vodotesnosť 

SportDog ponúka užívateľom zariadenie s vysokým stupňom ochrany proti vode vďaka špeciálnej technológii Dry Tek. Môžete tak vziať svojho chlpáča pokojne k vode a s obojkom si môže aj zaplávať. Maximálna hĺbka ponorenia je 7,6 m, údaj zodpovedá laboratórnym podmienkam, preto v praxi počítajte s nižším limitom.

 

Počet psov 

Pri dokúpenia náhradných prijímačov možno výcvik rozšíriť až pre 3 psov s jedinou vysielačkou.

 

 

Dĺžka obojku

Dĺžku obojku môžete nastaviť od 12,7 cm až po maximum 55,88 cm. Šírka remienka činí 1,9 cm.

 

 

Váha a rozmery

Vysielačka: 18 x 5 x 3 cm (š, v, h), anténa: 8 cm; 132 g

Prijímač: 6.6 x 3.3 x 3.1 cm (š, v, h); 125 g

Výhody produktu Nevýhody produktu
 • ponoriteľný až do 7,5 metrov
 • možnosť ovládania až 3 psov súčasne
 • 7 režimov nastavenia vysielačky
 • ergonomicky tvarovaný prijímač aj vysielačka
 • 16 úrovní impulzu (podľa režimu)
 • veľký dosah až 1200 metrov
 • nabitie behom 2 hodín a výdrž až 60 hodín
 • ukazateľ vybitej batérie na prijímači aj vysielači
 • prdĺžená záruka 3 roky
 • vyššia cena
 • väčšie rozmery a váha prijímača
 • nutnosť vybrať jeden zo 7- mych režimov výcviku

V čom vám obojok pomôže?

 • v chôdzi u nohy bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely „stoj“, „ku mne“, „k nohe“ a „ostaň“), v odnaučení ťahania na vodítku, utekanie za zverou, inými psami alebo ľuďmi
 • pre prerušenie nežiadúcich činností psa („fuj“, „nesmieš“) - odnaučenie zlozvykov pri každodennom súžití s ľuďmi, napr. braní potravy zo stolu, skákanie na ľudí, hrabanie, žranie exkrementov, nežiadúce štekanie, vytie apod.
 • pri precíznom docvičení prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom) vodítku, pričom je odstránená nežiadúca závislosť na vodítku, ktoré pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje mu svoje chovanie

 

Pre aké plemeno je vhodný

Určenie vhodnosti pre daného psa je vždy veľmi zložité, pretože každý pes je iný. Predovšetkým záleží na temperamente a citlivosti daného psa. Na základe našich skúseností odporúčame tento model pre tieto plemená psov.

Malé psy
Stredné psy
Veľké psy

Technické parametre

Batérie v prijímači 240 mAh
Hmotnosť prijímača 84 g
Výdrž vysielača 1 - 3 dni
Výdrž prijímača 1 - 3 dni
Displej LCD podsvietený
Funkcie impulz + vibrácie + zvuk + booster
Napájanie nabíjacie
Batérie vo vysielači 550 mAh
Hmotnosť vysielača 123 g
Počet psov 1 - 3 psy
Rozmer vysielača (š/v/h) 5 x 10 x 2,8 cm
Rozmer prijímača (š/v/h) 7,7 x 3,3 x 2,8 cm
Dosah 1200 m
Sila impulzu 16
Sila vibrácie 1
Sila zvuku 1
Protištekací mód nie
Dĺžka obojku 13 - 55 cm
Displej LCD podsvietený
Výdrž prijímača 40 až 60h
Výdrž vysielača 40 až 60h
Nastavenie vibrácií 1 úroveň
Bateria vo vysielači 550mAh
Nastavenie zvuku 1 úroveň
Bateria v prijímači 240mAh
Napájanie vysielača nabíjacia a vymeniteľná Li-Ion batéria
Napájanie prijímača nabíjecí a vyměnitelná Li-Ion baterie
Vodotesnosť vodotesný (ponoriteľný)
Dĺžka obojku 20 až 70 cm
Rozmer vysielača š.5cm x v.10cm x h.2,8cm
Rozmer prijímača š.7,7cm x v.3,3cm x h.2,8cm
Hmotnosť vysielača 123g
Hmotnosť prijímača 84g
Nastavenie impulzov až 16 úrovní (podle režimu)

Obsah balenia

 • Prijímač 
 • Vysielač 
 • Krátké elektrody
 • Dlhé elektrody 
 • Nastaviteľný obojok
 • Akumulátory
 • Nabíjačka
 • Putko na krk 
 • Testovacia výbojka 
 • Anglický návod
 • Slovenský návod

Doplňujúce informácie

Možnosť vyskúšania

Pri nákupe v našom e-shope máte 30 dennú možnosť na bezplatné zapožičanie produktu. Pokiaľ vám produkt nebude vyhovovať, môžete nám ho zdarma a bez udania akéhokoľvek dôvodu vrátiť a my vám okamžite pošleme peniaze späť. Obojok môže byť vyskúšaný, rozbalený avšak nesmie byť poškodený. 

Záruka na tovar

Zo zákona je štandardná záruka na tovar 2 roky. U niektorých produktov sme záruku predĺžili až na 3 roky. Pri akejkoľvek vade alebo poruche vám bude produkt bezodkladne opravený alebo vymenený za nový kus. Oproti konkurenčným obchodom ponúkame naším zákazníkom nadštandardné reklamácie.

Doba dodania produktu

Pokiaľ máme tovar skladom (dostupnosť je pri produkte vždy uvedená) a objednáte ho do 14:00, tovar vám odošleme eště ten deň. Vo väčšine prípadov vám bude tovar doručený do 24 hodin od objednania. Predovšetkým záleží na tom, aký zvolíte spôsob platby a dopravy.

Spôsob dopravy a platby

Môžete si vybrať z niekoľkých variant dodania. Pre dopravu využívame Slovenskú poštu a UPS kuriéra, DPD či Zasielkovňu. Ako platobnú metódu môžete využiť platbu v hotovosti, bankovým prevodom, na dobierku alebo online kartou.

 


Tu môžete nahlásiť ľubovoľnú chybu na stránke.