Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

SportDog SD-1275

Výcvikový obojok Sport Dog Tréner s korekciami zvuk, vibrácie a impulz umožní rozšíriť výcvik až pre 3 psov naraz na vzdialenosť 1200 m. Kontinuálny a momentálny impulz je možné nastaviť v 10 tich úrovniach. Zariadenie má vynikajúce vodotesné vlastnosti a aktuálny OLED displej s rýchlou odozvou, ktorý je úsporný, tenký a má dobrú viditeľnosť. Zariadenie je nabíjateľné

Viac informácií ›

Skladom 2 ks Viac informácií › Objednávky do 4. 3. 14:00, predpokladané dodanie: u vás v stredu 6. 3.
291.75 € 241.11 € bez DPH
ks
Kód produktu: P252
Záruka: 36 mesiacov
Popis a parametre Príslušenstvo(2)
SportDog SD-1275
SportDog SD-1275
291.75 €

Popis produktu

Výcvikový obojok Sport Dog Tréner s korekciami zvuk, vibrácie a impulz umožní rozšíriť výcvik až pre 3 psov naraz na vzdialenosť 800 m. Kontinuálny a momentálny impulz je možné nastaviť v 10 tich úrovniach. Zariadenie má vynikajúce vodotesné vlastnosti a aktuálny OLED displej s rýchlou odozvou, ktorý je úsporný, tenký a má dobrú viditeľnosť. Zariadenie je nabíjateľné

 

Hlavné funkcie zariadenia Sport Dog Tréner 800 m:

 • Výcvik až pre 3 psov naraz pri dokúpení prijímačov
 • Vysoký dosah až 1200 m
 • Zvuk, vibrácie, momentálny i kontinuálny impulz
 • 10 úrovní pre nastavenie impulzu
 • Vodotesný pre ponorenie až do 7,6 m
 • OLED displej
 • Prehľadné tlačidlá pre jednotlivé funkcie
 • Dlhá výdrž v prevádzke, až 70 h vysielačka a 150 h obojok

Pohodlný výcvik nielen pre jedného psa


Výcvikový obojok Sport Dog Tréner je navrhnutý pre pohodlie pri výcviku niekoľkých psov zároveň. Pri dokúpenia ďalších prijímačov môžete váš výcvik rozšíriť až pre 3 psov s jednou vysielačkou. Zaobchádzanie vám zjednoduší prehľadné zobrazenie vybraného psa na displeji, tlačidlá pre prepínanie medzi psami a samostatné tlačidlá po stranách vysielačky pre každú korekciu zvlášť.

Dosiahnete na optimálnu vzdialenosť pre váš výcvik.
S psíkom môžete vďaka elektronickému obojku cvičiť aj bez vodítka, v prípade Sport Dog Tréner 1200 m až na vzdialenosť 800 m. Tento dosah sa vždy meria v podmienkach rovného terénu bez prekážok, preto v praxi počítajte s určitým znížením daného limitu. Na dosah má vplyv napr. členitosť terénu a zalesnenie. S dosahom do 800 m máte v rukách nadštandardné podmienky pre domáce výcvik a optimálne pre použitie v otvorenom teréne.

 

3 druhy signálov pre každú povahu psa

Na veľkosti, pohlaví a temperamente každého psíka záleží, a ktorý typ korekcie bude pre psa akurát. Preto vám 3 spôsoby korekcie umožnia vybrať ideálnu variantu a vďaka 10 úrovniam impulzu tiež nastavíte ideálnu sílu korekcie. Obojok vám navyše umožní zvoliť zvlášť signál pre pochvalu a pokarhanie psa. Môžete tak pokojne vyslať tón, aby ste psíka upozornili, že zareagoval správne. Zvuk možno využiť tiež pre privolanie psa, miesto vášho hlasu a vibrácie napr. ako predstupeň (varovanie) pred korekciou. Dodržaním následnosti signálov čoskoro psa naučíte zareagovať už na varovanie - teda 1. stupeň korekcie.

 

Rozšírenie korekciou pomocou krátkych a dlhých impulzov

Ďalšou výhodou tohto modelu sú varianty impulzu momentálny = krátky alebo kontinuálny = dlhý. Krátku variantu využijete pre bežný výcvik. Niekedy má ale váš chlpáč problémy počúvnuť, keď sa nechá strhnúť nejakým neodolateľným podnetom. Tieto pudové reakcie vyvoláva najčastejšie zver u loveckých plemien alebo napríklad u pastierskych psov snaha naháňať rôzne objekty atď. V týchto situáciách jedná pes inštinktívne a vnímanie okolia je utlmené. To je moment, kedy až využitie dlhšieho impulzu vytrhne psa z jeho činnosti a zastaví ho.

 

Ponorte sa do výcviku a pokojne aj do vody!

Jedna z neoceniteľných predností výcvikového obojku a značky Sport Dog vôbec, sú vynikajúce vodotesné vlastnosti. Na rozdiel od väčšiny ostatných obojkov disponujú Sport Dog obojky technologickou úpravou Dry Tek, ktorá vybaví obojok aj pre ponorenie - a to priamo na krku psa. Nielenže teda vydrží pád do vody, ale váš chlpáč môže vo vode aj priamo vyvádzať alebo plávať. Odolnosť činí až 7,9 m pre ponorenie, čo je vynikajúci limit aj cez to, že ide o údaj meraný v ideálnych podmienkach. Stanovená hĺbka je však úplne vyhovujúce pre štandardné plavecké aktivity vášho psíka.

 

Displej podľa súčasných trendov: OLED

To je displej veľmi blízky technológiu spracovania LCD displejov. Na rozdiel od nich je však tenší a zároveň výkonnejší. Má vo výbave vyššiu intenzitu jasu a rýchlu odozvu (cca 1000 x kratšia než u bežných LCD). Na displeji zobrazíte ikonu psa, ktorého práve cvičíte, typ korekcie, stav batérie a úroveň impulzu.

 

Tlačidlá na vysielačke vám zjednoduší zaobchádzanie

Veľká a ľahko hmatateľné tlačidlá sú tým pravým zjednodušením pre váš výcvik. Na boku vysielačky sú umiestnené tlačidlá pre voľbu korekcií a na prednej strane tlačidlá zvlášť pre zvýšenie a zníženie impulzu a voľbu psa. Riešenie vám urýchli prepínanie medzi funkciami sprehľadní zaobchádzanie s vysielačkou.

 

 

 

Dosah obojka

SportDog SD-1275 Vám pomôže trénovať Vášho psa bez použitia vodítka do vzdialenosti až 1200 metrov. Dosah 1200 metrov je dostatečný ako pro základný, tak aj profesionálný výcvik väčšiny psov.  JE tak  ideálnou voľbou pre použitie ako v meste, tak aj v lese, kde sú horšie podmienky a môže dojsť k zníženiu dosahu.

 

Typ korekcie 

Tento výcvikový obojok vám umožní nielen využitie korekciou zvuk, vibrácie, impulz, ale aj 10 stupňov sily impulzu. To vám umožní prispôsobiť nastavenia vášmu psíkovi na mieru.

 

 

Batérie a nabíjanie

Prijímač funguje na dobíjacie Li-ion NiMH batériu a pre plné nabitie zariadenia postačí cca 2h s výdržou 40-60 hodín.

 

 

Vodotesnosť 

SportDog ponúka užívateľom zariadenie s vysokým stupňom ochrany proti vode vďaka špeciálnej technológii Dry Tek. Môžete tak vziať svojho chlpáča pokojne k vode a s obojkom si môže aj zaplávať. Maximálna hĺbka ponorenia je 7,6 m, údaj zodpovedá laboratórnym podmienkam, preto v praxi počítajte s nižším limitom.

 

Počet psov 

Pri dokúpenia náhradných prijímačov možno výcvik rozšíriť až pre 3 psov s jedinou vysielačkou.

 

 

Dĺžka obojku

Dĺžku obojku môžete nastaviť od 12,7 cm až po maximum 55,88 cm. Šírka remienka činí 1,9 cm.

 

 

Váha a rozmery

Vysielačka: 18 x 5 x 3 cm (š, v, h), anténa: 8 cm; 132 g

Prijímač: 6.6 x 3.3 x 3.1 cm (š, v, h); 125 g

Produkt je zaradený v kategóriách

Elektrické obojky Výcvikové obojky Podľa plemena Pre malé psy Pre stredné psy Pre veľké psy Podľa dosahu 1000 až 1500 metrov Podľa značky SportDog Podľa typu korekcie Elektrické Vibračné Podľa vodotesnosti Vodotesné Ponoriteľné Podľa počtu psov Pre 1 psa Pre 2 psov Pre 3 psov

Zobraziť celý popis

Parametre

Počet psov 1 - 3 psy
Funkce Zvuk, Vibrace, Impuls
Funkce Impuls, Vibrace, Zvuk, Booster
Dosah 1200 m
Dosah 1200 m
Počet psov 1 - 3 psy
veľkosť Malé psy, Veľké psy, Stredné psy
Displej áno
Vodotěsnost Ponořitelný
Napájení USB nabíjení
Vodotěsnost Ponořitelné
Délka obojku 12,7 - 56 cm
Výdrž přijímače 7 dní
Výdrž vysílače 3 dny
Napájení přijímače USB nabíjení
Napájení vysílače USB nabíjení
Úroveň impulsu 10 úrovní
Hmotnost vysílače 132 g
Hmotnost přijímače 125 g
Rozměr vysílače 5 x 18 x 3 cm
Rozměr přijímače 6,6 x 3,3 x 3,1 cm

Návody k stiahnutie

Výcvikové obojky

V čom vám obojok pomôže?

 • v chôdzi u nohy bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely „stoj“, „ku mne“, „k nohe“ a „ostaň“), v odnaučení ťahania na vodítku, utekanie za zverou, inými psami alebo ľuďmi
 • pre prerušenie nežiadúcich činností psa („fuj“, „nesmieš“) - odnaučenie zlozvykov pri každodennom súžití s ľuďmi, napr. braní potravy zo stolu, skákanie na ľudí, hrabanie, žranie exkrementov, nežiadúce štekanie, vytie apod.
 • pri precíznom docvičení prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom) vodítku, pričom je odstránená nežiadúca závislosť na vodítku, ktoré pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje mu svoje chovanie

 

Súvisiace produkty

Reedog P20
Varianty (2)
pre 1 psa pre 2 psov

Reedog P20

Skladom, v stredu 6. 3. u vás
86.46 €

Porovnať

D.T. Systems H2O 1820 PLUS
Varianty (1)
pre 1 psa

D.T. Systems H2O 1820 PLUS

Skladom, v stredu 6. 3. u vás
433.88 €

Porovnať

Atrapa obojku Dogtra 620 NCP

Skladom, v stredu 6. 3. u vás
35.14 €

Porovnať

Patpet T680
Varianty (3)
pre 1 psa pre 2 psov pre 3 psov

Patpet T680

Skladom, v stredu 6. 3. u vás
110.15 €

Porovnať