Petrainer PET998DB

Petrainer PET998DB je elektronický výcvikový obojok s funkciami zvuk, vibrácie a impulz v 99-tich úrovniach. Na dosah max 300 m môžete cvičiť až 2 psy naraz pomocou jedinej ergonomickej vysielačky. Zariadenie má podsvietený displej a je dobíjací. Obojok je vhodný pre všetky plemená psov od 5 do 90 kg.

Výber varianty produktu
 • Počet psov

 • Displej

76 € 63 € bez DPH
Skladom > 10 ks
Kedy tovar dostanem?
v piatok 31. 03. u Vás
+ - ks
Pridať do porovnania späť hore

30 dní
na vyskúšanie

Petrainer PET998DB

Petrainer PET998DB je základný elektronický výcvikový obojok s dosahom až 300 metrov, vodeodolným prijímačom a možnosťou ovládať 2 psy naraz. Jedná sa o najdostupnejší obojok na trhu v pomere ceny a výkonu. Odporúčame obojok skôr nenáročným majiteľom, ktorí s výcvikom psa začínajú. Disponuje funkciami zvuk, vibrácie a impulz, ktorý je nastaviteľný v 99-tich úrovniach Elektrický výcvikový obojok Petrainer PET998DB odporúčame skôr majiteľom pre nenáročný výcvik psa. Zariadenie využíva na korekciu zvuk, vibrácie a impulz. Tento obojok patrí medzi zariadenia s najväčším počtom možností na nastavenie sily korekcií. Impulzy aj vibrácie je možné nastaviť na 0 až 100 úrovní, čo vám umožňuje presnejšie nastavenie sily pre každý typ psa. Preto je možné obojok bez problémov využiť pre menšie aj veľké psy od 5 do 90 kg. Výcvik môžete rozšíriť až pre 2 psy zároveň pomocou jednej vysielačky. Medzi jednotlivými psami prepínate jednoducho tlačidlom a pre každého môžete využiť iný variant korekcií. Na rozšírenie sady pre 2 psy postačí iba dokúpiť ešte jeden prijímač. Vysielačka aj prijímač sú dobíjacie a majú teda väčšiu výdrž v prevádzke.

 

 

Model PET 998DB vďaka šikovnému pohybovému senzoru vie sporiť energiu. Akonáhle snímač zaznamená, že nedochádza k pohybu, prepne sa do režimu stand-by. Vysielačka má podsvietený LCD displej, je veľmi malá, ľahká a ergonomicky tvarovaná pre dobré držanie v ruke. V balení ďalej nájdete 2 dĺžky elektród pre optimálne nasadenie obojku. Dlhšie elektródy využite, ak vlastníte dlhosrstého psíka. Správne priliehanie elektród ku koži psa, zaisťuje správnu účinnosť korekcií. Prijímač disponuje ON/OFF tlačidlom pre vypnutie a zapnutie prijímača, čím je zaistená dlhšia výdrž v prevádzke.

Zariadenie má vodeodolný prijímač, ktorý vám umožní zariadenie využiť aj v miernom daždi. Obojok ale nevydrží prudký dážď, ponorenie - ani na krátku dobu a tiež dlhodobý kontakt s vodou či vlhkosťou. Pokiaľ obojok použijete napr. v daždi, odporúčame nechať zariadenie pred ďalším použitím vyschnúť.

 

 

Dosah obojku

Dosah pri Petrainer PET998DB sa pohybuje v rozmedzí 50-300 metrov, v závislosti od terénu. Obojok odporúčame na použitie v domácich podmienkach alebo na miestach, kde nie je členitý terén. Nezabudnite, že dosah je vždy meraný v laboratórnych podmienkach, aby bolo možné určiť presný maximálny limit. V praxi sa vždy dosah odvíja od prostredia, kde psíka cvičíte.

 

Typ korekcie

Petrainer PET998DB má možnosť využiť ako korekciu zvukové upozornenie, vibráciu a elektrostatický impulz. Vibráciu a silu impulzu si môžete nastaviť v 99-tich úrovniach. Jednoducho si tak obojok nastavíte na mieru priamo pre vášho psíka. Silu impulzu si môžete kedykoľvek zvýšiť alebo znížiť pomocou tlačidiel na vysielači.

 

Batérie a nabíjanie

Vysielačka u Petrainer PET998DB je osadená dobíjacím Lítium-Ion akumulátorom o kapacite 550mAh a výdrž v prevádzke sa pohybuje okolo 1 mesiaca. V prijímači je aj dobíjací akumulátor s kapacitou 200mAh. Jeho výdrž sa pohybuje okolo 3 až 7 dní.

 

Vodotesnosť

Model Petrainer PET998DB disponuje najzákladnejšou výbavou proti vode s označením IPX6. Prijímač je vodeodolný do mierneho krátkeho dažďa. Vysielačka je bez ochrany. Odporúčame preto obojok pre základný výcvik v nenáročnom prostredí.

 

Počet psov

Petrainer PET998DB je možné použiť na ovládanie viacerých psov naraz bez straty funkcií. Prikúpením ďalších obojkov ho môžete jednoducho rozšíriť až pre výcvik 2 psov naraz. Na vysielačke si potom môžete pomocou tlačidla prepínať medzi jednotlivými psami.

 

Délka obojku

Petrainer PET998DB prichádza s plastovým obojkom v balení, ktorý je možné nastaviť od 20 až do 60 cm.

 


Váha a rozmery

Vysielačka má šírku 4 cm, výšku 12,5 cm (s anténou), hĺbku 2,2 cm a jej váha je 53 gramov. Prijímač má šírku 6,5 cm, výšku 3 cm, hĺbku 3,8 cm a jeho váha je 56 gramov (vrátane batérie).

 

Výhody produktu Nevýhody produktu
 • Veľká výdrž akumulátora
 • Možnosť nastavenia 100 úrovní impulzu
 • Malá, ľahká a ergonomicky tvarovaná vysielačka
 • Možnosť nastavenia 100 úrovní vibrácií
 • Možnosť výcviku až 2 psov naraz
 • Zvukové upozornenie, vibrácie a impulz
 • Dobíjací prijímač aj vysielačka
 • Tlačidlo na zapnutie a vypnutie prijímača
 • Šetrič energie
 • 2 dĺžky elektród v balení
 • Dosah len 300 metrov
 • Vysielačka bez ochrany proti vode
 • Přijímač s ochranou pouze do slabého deště

V čom vám obojok pomôže?

 • v chôdzi u nohy bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely „stoj“, „ku mne“, „k nohe“ a „ostaň“), v odnaučení ťahania na vodítku, utekanie za zverou, inými psami alebo ľuďmi
 • pre prerušenie nežiadúcich činností psa („fuj“, „nesmieš“) - odnaučenie zlozvykov pri každodennom súžití s ľuďmi, napr. braní potravy zo stolu, skákanie na ľudí, hrabanie, žranie exkrementov, nežiadúce štekanie, vytie apod.
 • pri precíznom docvičení prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom) vodítku, pričom je odstránená nežiadúca závislosť na vodítku, ktoré pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje mu svoje chovanie

 

Pre aké plemeno je vhodný

Určenie vhodnosti pre daného psa je vždy veľmi zložité, pretože každý pes je iný. Predovšetkým záleží na temperamente a citlivosti daného psa. Na základe našich skúseností odporúčame tento model pre tieto plemená psov.

Malé psy
Stredné psy
Veľké psy

Technické parametre

Batérie v prijímači 200 mAh
Hmotnosť vysielača 53 g
Výdrž vysielača 1 - 3 mesiace
Výdrž prijímača 3 - 7 dní
Displej LCD podsvietený
Vodotesnosť vodeodolný
Funkcie impuls + vibrácie + zvuk + svetlo
Napájanie nabíjacie
Frekvencia 433,92 MHz
Hmotnosť prijímača 56 g
Batérie vo vysielači 550 mAh
Rozmer vysielača (š/v/h) 4 x 12,5 x 2,2 cm
Rozmer prijímača (š/v/h) 6,5 x 3 x 3,8 cm
Dĺžka obojku 20 - 60 cm
Sila zvuku 1
Sila vibrácie 99
Sila impulzu 99
Dosah 300 m
Počet psov 1 - 2 psy

Obsah balenia

 • Prijímač
 • Vysielačka
 • Krátke elektródy (9mm)
 • Dlhé elektródy (12mm)
 • Nastaviteľný obojok
 • Akumulátor do prijímača
 • Akumulátor do vysielača
 • Nabíjačka
 • Testovacia výbojka
 • Manuál

Doplňujúce informácie

Možnosť vyskúšania

Pri nákupe v našom e-shope máte 30 dennú možnosť na bezplatné zapožičanie produktu. Pokiaľ vám produkt nebude vyhovovať, môžete nám ho zdarma a bez udania akéhokoľvek dôvodu vrátiť a my vám okamžite pošleme peniaze späť. Obojok môže byť vyskúšaný, rozbalený avšak nesmie byť poškodený. 

Záruka na tovar

Zo zákona je štandardná záruka na tovar 2 roky. U niektorých produktov sme záruku predĺžili až na 3 roky. Pri akejkoľvek vade alebo poruche vám bude produkt bezodkladne opravený alebo vymenený za nový kus. Oproti konkurenčným obchodom ponúkame naším zákazníkom nadštandardné reklamácie.

Doba dodania produktu

Pokiaľ máme tovar skladom (dostupnosť je pri produkte vždy uvedená) a objednáte ho do 14:00, tovar vám odošleme eště ten deň. Vo väčšine prípadov vám bude tovar doručený do 24 hodin od objednania. Predovšetkým záleží na tom, aký zvolíte spôsob platby a dopravy.

Spôsob dopravy a platby

Môžete si vybrať z niekoľkých variant dodania. Pre dopravu využívame Slovenskú poštu a UPS kuriéra, DPD či Zasielkovňu. Ako platobnú metódu môžete využiť platbu v hotovosti, bankovým prevodom, na dobierku alebo online kartou.

 


Tu môžete nahlásiť ľubovoľnú chybu na stránke.