Petrainer PET916

Petrainer PET916 je elektronický výcvikový obojok s funkciami zvuk, vibrácie a impulz v 99tich úrovniach. Na vzdialenosť max 300 m je možné cvičiť až 2 psy pomocou jedinej robustnej vysielačky. Zariadenie je dobíjacie, má podsvietený displej a ochranu do dažďa. Obojok je vhodný pre všetky plemená psov od 5 do 90 kg váhy.

Výber varianty produktu
 • Počet psov

82 € 68 € bez DPH
Skladom > 10 ks
Kedy tovar dostanem?
v stredu 30. 11. u Vás
+ - ks
Pridať do porovnania späť hore

30 dní
na vyskúšanie

Petrainer PET916

Petrainer PET916 je nový rad robustných dobíjacích a plnevodotesných obojkov pre amatérsky i profesionálny tréning psov. Kvalitné a odolné spracovanie obojku vás určite milo prekvapí. Tento výcvikový obojek má dosah až 300 metrov, podsvietený displej a disponuje funkciami zvuk, impulz a vibracie. Obojok je vhodný pre malé, stredné aj veľké psy a prikúpením ďalšieho obojku je možné použiť aj pre výcvik 2 psov naraz. Medzi hlavné výhody elektronického obojku PET916 patrí možnosť nastavenia sily impulzov a vibrácií. Tieto korekcie ľubovoľne nastavíte od úrovne 0 až po 100. Vďaka tomu je obojok vhodný pre všetky psy s hmotnosťou od 5 kg až do 90 kg. Šikovný pohybový senzor šetrí energiu – akonáhle snímač zaznamená, že nedochádza k pohybu, prepne sa do režimu stand-by. Vysielačka u PET916 má podsvietený LCD displej, je veľmi malá, ľahká a ergonomicky tvarovaná pre dobré držanie v ruke. Oproti svojim predchodcom má už nabíjací prijímač aj vysielačku. Navyše je dodávaný s vodeodolným vysielačom aj obojkom (nevadí mu dážď a sneh). Prikúpením ďalších prijímačov je možné výcvikový obojok Petrainer PET916 rozšíriť pre výcvik až 2 psov naraz (na vysielačke si môžete jednoducho prepínať medzi jednotlivými psami).

 

 

Dosah obojku

Petrainer PET916 vám pomôže trénovať vášho psa bez použitia vodítka do vzdialenosti až 300 metrov. Tento obojok je vhodný ako aj pre amatérsky, tak aj profesionálny výcvik psov.

 

Typ korekcie 

Petrainer PET916 má možnosť využiť ako korekciu zvukové upozornenie, vibrácie a elektrostatický impulz. Vibráciu a silu impulzu si môžete nastaviť v 99-tich úrovniach.  Jednoducho si tak obojok nastavíte na mieru priamo pre Vašeho psíka. Silu impulzu si môžete kedykoľvek zvýšiť alebo znížiť pomocou tlačítok na vysielači.

 

Batérie a nabíjanie

Vysielačka u Petrainer PET916 je osadená nabíjacím Lithium-Ion akumulátorom o kapacite 550mAh a jej výdrž v prevádzke sa pohybuje okolo 14 dňov. V prijímači je tiež nabíjací akumulátor, s kapacitou 240mAh a jeho výdrž se pohybuje okolo 3 až 7 dňov.

 

Vodotesnosť 

Výcvikový obojok psov Patrainer PET916 je iba vodeodolný s označením ochrany IPX5. Je možné ho používať iba v slabom daždi, dlhodobejší pobyt vo vode a potápanie však nie je možné. Obojok je tak ideálnou voľbou skôr na základné použitie, nie však na výcvik psov vo vode. Vysielačka má najzákladnejšiu ochranu proti vode s označením IPX1.

 

Počet psov 

Petrainer PET916 je možné použiť pre ovládanie viacej psov naraz, bez straty funkcií. Prikúpením ďalších obojkov jej môžete jednoducho rozšíriť, až pre výcvik 2 psov naraz. Na vysielačke si potom môžete pomocou tlačítka prepínať medzi jednotlivými psami.

 

Dĺžka obojku

Petrainer PET916 má veľmi pevný a kvalitný obojok vyrobený z nylonu. Psíkovi nerobí jeho nosenie problém a dobre drží na krku. Dĺžka obojku je nastaviteľná od 20 až do 70 cm. 

 


Váha a rozmery

Vysielačka má šírku 4 cm, výšku 18 cm (s anténou), hĺbku 3,5 cm a jej váha je 101,1 gramov (vrátane antény a batérie). Prijímač má šírku 6,5 cm, výšku 3 cm, hĺbku 3,8 cm a jeho váha je 55,3 gramov (vrátane batérie). 

 

 

 

Výhody produktu Nevýhody produktu
 • Nízká cena
 • Velká výdrž akumulátoru
 • Vodotesný prijímač aj vysielačka
 • Možnosť nastavenia 99-tich úrovní impulzu 
 • Malá, ľahká a ergonomicky tvarovaná vysielačka
 • Možnosť nastavenia 99-ti úrovní vibrácií
 • Možnosť výcviku až 2 psov naraz
 • Zvukové upozornenie, vibrácie a impulz
 • Dobíjacie prijímače aj vysielačka
 • Podsvietený displej
 • Horšie ovládanie (pre každú funkciu není tlačítko)
 • Dosah len 300 metrov
 • Iba vodeodolný prijímač

V čom vám obojok pomôže?

 • v chôdzi u nohy bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely „stoj“, „ku mne“, „k nohe“ a „ostaň“), v odnaučení ťahania na vodítku, utekanie za zverou, inými psami alebo ľuďmi
 • pre prerušenie nežiadúcich činností psa („fuj“, „nesmieš“) - odnaučenie zlozvykov pri každodennom súžití s ľuďmi, napr. braní potravy zo stolu, skákanie na ľudí, hrabanie, žranie exkrementov, nežiadúce štekanie, vytie apod.
 • pri precíznom docvičení prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom) vodítku, pričom je odstránená nežiadúca závislosť na vodítku, ktoré pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje mu svoje chovanie

 

Pre aké plemeno je vhodný

Určenie vhodnosti pre daného psa je vždy veľmi zložité, pretože každý pes je iný. Predovšetkým záleží na temperamente a citlivosti daného psa. Na základe našich skúseností odporúčame tento model pre tieto plemená psov.

Malé psy
Stredné psy
Veľké psy

Technické parametre

Batérie v prijímači 240 mAh
Hmotnosť vysielača 101 g
Výdrž vysielača 10 - 14 dní
Výdrž prijímača 3 - 7 dní
Displej LCD podsvietený
Vodotesnosť vodeodolný
Funkcie impulz + vibrácie + zvuk
Napájanie nabíjacie
Frekvencia 434 MHz
Hmotnosť prijímača 55 g
Batérie vo vysielači 500 mAh
Rozmer vysielača (š/v/h) 4 x 18 x 3,5 cm
Rozmer prijímača (š/v/h) 6,5 x 3 x 3,8 cm
Dĺžka obojku 20 - 70 cm
Protištekací mód nie
Sila zvuku 1
Sila vibrácie 100
Sila impulzu 100
Dosah 300 m
Počet psov 1 - 2 psy

Obsah balenia

 • Prijímač 
 • Vysielačka 
 • Nabíjačka
 • Krátké elektrody
 • Dlhé elektrody 
 • Nastaviteľný obojok
 • Akumulátor do prijímača
 • Akumulátor do vysielača
 • Testovacia výbojka 
 • Manuál

Doplňujúce informácie

Možnosť vyskúšania

Pri nákupe v našom e-shope máte 30 dennú možnosť na bezplatné zapožičanie produktu. Pokiaľ vám produkt nebude vyhovovať, môžete nám ho zdarma a bez udania akéhokoľvek dôvodu vrátiť a my vám okamžite pošleme peniaze späť. Obojok môže byť vyskúšaný, rozbalený avšak nesmie byť poškodený. 

Záruka na tovar

Zo zákona je štandardná záruka na tovar 2 roky. U niektorých produktov sme záruku predĺžili až na 3 roky. Pri akejkoľvek vade alebo poruche vám bude produkt bezodkladne opravený alebo vymenený za nový kus. Oproti konkurenčným obchodom ponúkame naším zákazníkom nadštandardné reklamácie.

Doba dodania produktu

Pokiaľ máme tovar skladom (dostupnosť je pri produkte vždy uvedená) a objednáte ho do 14:00, tovar vám odošleme eště ten deň. Vo väčšine prípadov vám bude tovar doručený do 24 hodin od objednania. Predovšetkým záleží na tom, aký zvolíte spôsob platby a dopravy.

Spôsob dopravy a platby

Môžete si vybrať z niekoľkých variant dodania. Pre dopravu využívame Slovenskú poštu a UPS kuriéra, DPD či Zasielkovňu. Ako platobnú metódu môžete využiť platbu v hotovosti, bankovým prevodom, na dobierku alebo online kartou.

 


Tu môžete nahlásiť ľubovoľnú chybu na stránke.