Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Obojok proti kliešťom Foresto 70 cm (nad 8kg)

Obojok proti kliešťom Foresto nie je len obyčajným obojkom proti blchám a kliešťom. Obsahuje v sebe novo vyvinutú zmes materiálov, ktorá umožňuje bezpečné a predovšetkým riadené uvoľňovanie nízkych dávok účinných látok odpudzujúcich tieto malé potvorky, a to až po dobu 8 mesiacov. 

Viac informácií ›

Na ceste 1 ks Viac informácií › Objednávky do 06:00, predpokladané dodanie: u vás v pondelok 24. 6.
44.02 € 36.38 € bez DPH

Strážiť dostupnosť

ks
Kód produktu: P5880
Záruka: 24 mesiacov

Súvisiace články

Popis a parametre
Obojok proti kliešťom Foresto 70 cm (nad 8kg)
Obojok proti…
44.02 €

Popis produktu

Určite moc dobre viete, ako moc dokážu blchy a kliešte zvieratám znepríjemniť život. Sú to paraziti, ktoré sa živia ich krvou a zanechávajú hryzance, ktoré môžu byť bolestivé. Infikované blchy a kliešte môžu pri satí krvi na psíkov tiež preniesť nebezpečné choroby. S obojkom Foresto, tomuto problému môžete ľahko predísť.

Obojok proti kliešťom Foresto nie je len obyčajným obojkom proti blchám a kliešťom. Obsahuje v sebe novo vyvinutú zmes materiálov, ktorá umožňuje bezpečné a predovšetkým riadené uvoľňovanie nízkych dávok účinných látok odpudzujúcich tieto malé potvorky, a to až po dobu 8 mesiacov. 

Čo to znamená pre vášho psíka?

Nielenže obojok Foresto blchy a kliešte hubí, ale tiež ich odpudzuje skôr, než sa stačia presiaknuť na vášho maznáčika. Tak ho tento antiparazitný obojok dokáže chrániť pred ochoreniami, ktoré týto paraziti môžu šíriť. 

 

Aké látky anitparazitný obojok pre psov Foresto obsahuje? 

Imidakloprid (10%: Overená účinnosť proti dospelým blchám, aj ich larvám 
Flumetrin ( 4,5%): Oveeená účinnosť v odpudzování a hubení dospelých kliešťov, ich larev aj nymf

V čom Foresto obojok pomáha? 

Obojok Foresto vašemu psíkovi pomáha s liečbou a predovšetkým prevenciou zablšenia, a to po dobu 7 až 8 mesiacov. Ochráni vášho miláčika pred vývojom blších lariev v najbližšom okolí po dobu 8 mesiacov u psov, u mačiek 10 týždňov. Môžete ho použiť aj ako súčasť liečby alergickej dermatitídy, ktorá je vyvolaná blchami. Výhodou je, že Foresto obojok má stály hubiaci a repelentný účinok proti kliešťom, pôsobí aj proti larvám a nymfám. 

Pozor, pokiaľ sú na vašom psíkovi alebo mačičke už paraziti prisiaty, nemusí sa stáť, že budú zahubení do 48 hodín, preto je potreba odstrániť všetky kliešte zvieraťu pred nasadením obojku. Po 2 dňoch po nasadení obojku zabraňuje ďalšiemu napadnutiu parazitmi.

Ako sa obojok Foresto používa? 

Anitparazitný obojok Foresto jednoducho nasadíte psíkovi na krk. Môže byť nasadený spolu s klasickým obojkom a môžete ho upraviť na mieru akémukoľvek psovi. Nadbytočný koniec obojku odporúčame odstrihnúť. U šteniatkách, ktoré sú vo vývine, je lepšie nadbytočný koniec ponechať, aby sa mohla dĺžka obojku upravovať podľa veľkosti šteniatka. Je treba pravidelne kontrolovať, či je dĺžka vyhovujúca, a prípadne obojok upraviť. Vždy nasaďte obojok tak, aby medzi obojkom a krkom psa bolo miesto aspoň na dva prsty. 

Pozor! Pokiaľ sú na vašom psíkovi alebo mačičke už paraziti prisiaty, nemusí sa stať, že budú zahubení do 48 hodín, preto je potreba odstrániť všetky kliešte zvieraťu pred nasadením obojku. Po 2 dňoch po nasadení obojok zabraňuje ďalšiemu napadnutiu parazitmi. V prípade, že dôjde k zachyteniu psa, čo je veľmi nepravdepodobné, poistka ho ochráni tým, že obojok uvolní.

Kedy obojok Foresto nepoužívať? 

Nepoužívať u mačat do veku 10 týždňov a u šteňat do veku 7 týždňov. Nepoužívať v prípade známej precitlivenosti na liečivé alebo pomocné látky.

 

Naša firma je overená ústavom pre štátnu kontrolu veterinárnych biopreparátov a liečiv na predaj vyhradených liekov.

Produkt je zaradený v kategóriách

Chovateľstvo Antiparazitiká Antiparazitné obojky Pro psy Pro kočky

Zobraziť celý popis

Antiparazitiká

Ako vybrať vhodná antiparazitiká

  • Pri výbere vhodného antiparazitiká záleží na prostredí, v ktorom váš psík žije. Obojky sú vhodnejšie pre psov pobytom vonku. Pre psov, ktorí bývajú s vami v byte alebo dome, zvoľte skôr repelenty alebo pipety. A ak navyše zdieľate domácnosť s mačkou, poraďte sa radšej s veterinárom - niektoré látky obsiahnuté v psích antiparazitikách sú pre mačky nebezpečné.
  • Máte jasno, proti ktorým parazitom chcete bojovať? Niektoré prípravky si poradí so všetkými parazitmi, niektoré odpudzujú len konkrétne druhy, napr. Len blchy alebo kliešte.
  • Dôležitým kritériom pre vás môže byť, za ako dlho začne prípravok účinkovať, a celková doba účinnosti. Okamžitú ochranu vám poskytne sprej alebo pipeta, zatiaľ čo pri obojku musíte počkať minimálne týždeň, kým začne parazitmi hubiť. Líšia sa aj doba účinnosti. Obojok chráni pred parazitmi aj niekoľko mesiacov, zatiaľ čo pipety často len niekoľko týždňov.
  • Antiparazitiká vyberajte podľa povahy a potrieb vášho psa. Ak váš pes miluje vodu a rád a často sa kúpe, bude antiparazitný obojok skvelou voľbou, a naopak nemá zmysel investovať do sprejov a kvapiek, u ktorých kontakt s vodou znižuje účinnosť. Niektoré antiparazitiká sa neodporúčajú pre šteňatá a malé psy do 2 kg váhy.

Více informací o výběru antiparazitik >>

Súvisiace produkty