Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Svietiace obojky pre psy: Najlepšia výbava pre venčenie po tme

Je vopred rozhodnuté! Aj keď je šero, daždivo, zamračené, sneh alebo tma, aj v týchto podmienkach je nutné vyvenčiť vášho chlpáča. Hlavný problém vám pravdepodobne nespôsobuje až tak nepohodlie, ale otázka, ako v týchto podmienkach zviditeľním svojho psa? V šere alebo po tme sa vám pes môže ľahko stratiť z dohľadu a aj keď ste si istý, že si vás nájde, nemôžete si byť istý či ho vidia napríklad aj šoféri automobilov alebo okoloidúci. Preto je dôležité znížiť riziko nebezpečia nielen pre vášho milovaného chlpáča, ale tiež pre jeho okolie. Aby sa z venčenia zbytočne nestala stresová situácia zabezpečte vášho psíka bezpečnostnými prvkami pre jeho lepšie osvetlenie.

So svietiacim obojkom je všetko jednoduchšie. Zaobchádzanie je nenáročné a vždy pohotovo po ruke. 

 

Aké máte možnosti? Svietiace obojky, prívesky a popruhy sa tešia čím ďalej tým väčšej obľube chovateľov. Bodaj by nie! Váš psík je s jasnými, farebnými prvkami na obojku skvelo viditeľný a len tak sa vám z dohľadu nestratí. Ani šoférom nie! 

Kým sa pustíte do spoločného prechádzania sa, zodpovedne si položte otázku, či je váš pes aj v tme dobre osvetlený. Ochránite tak nielen jeho, ale aj okolie. 

 

Ako svietiaci obojok funguje?  

Svietiaci obojok je výhodný pre vás, ale bude tiež aj najpohodlnejším riešením pre vášho psa. Každý pes väčšinou nosí nejaký obojok, preto nebudú pre neho problémom ani obojky pre zviditeľnenie. Môžete však použiť aj popruhy alebo prívesky. Svietiace obojky majú navyše aj tú výhodu, že psa prudko neosvetľujú alebo mu neznižujú orientáciu ostrým blikajucim svetlom. Farebné svetlo v tme predstavuje jasný, viditeľný bod a vďaka ľahkému vyžarovaniu uvidíte svojho psa aj v tom prípade ak sa napríklad skryje za strom. Obojky fungujú väčšinou na lítiové vymeniteľné alebo aj na dobíjacie batérie. Používanie obojkov je extrémne jednoduché a je to riešenie, ktoré máte stále po ruke. 

Na bezpečnosť vašich najbližších sa oplatí myslieť vopred. Vyhnete sa tak neočakávaným nehodám a stresovým situáciám.

Svietaci obojok môže byť nylonový alebo plastový remienok osadený svietivou diódou. Po pripnutí obojku sa dióda rozsvieti a fluorescenčné vlákno vedie farebné svetlo po celej dĺžke obojku. Alebo je obojok osadený len svetelnými bodmi. Na výber máte z rôznych farieb a modelov. S touto ozdobou pre vášho chlpáča zlepšujete nielen váš komfort, ale aj bezpečnosť svojho okolia.