Petrainer PET998D

Petrainer PET998D je základný elektronický výcvikový obojok s dosahom až 300 metrov a možnosťou ovládať až 2 psy súčasne. Jedná sa o najdostupnejší obojok na trhu v pomere ceny a výkonu, ktorý odporúčame skôr nenáročným majiteľom, ktorí s výcvikom psa začínajú. Má malú, ľahkú a ergonomicky tvarovanou vysielačkou, ktorá sa veľmi dobre drží v ruke. Disponuje funkciami zvuk, vibrácie a impulz, ktorý je nastaviteľný v 99-tich úrovniach.

Výber varianty produktu
 • Počet psov

35 € 29 € bez DPH
Skladom > 10 ks
Kedy tovar dostanem?
v pondelok 01. 11. u Vás
+ - ks
späť hore

30 dní
na vyskúšanie

Petrainer PET998D

Varovanie: Naša spoločnosť je jediným oficiálnym distribútorom značky Petrainer v Českej a Slovenskej republike. Dôrazne varujeme pred nákupom podozrivo lacných produktov značky Petrainer od iných predajcov! Vo väčšine prípadov sa jedná o kópie alebo produkty, ktoré nie sú určené pre CZ a SK trh - tzv. šedý dovoz. Len u nás a v našej sieti autorizovaných predajcov vám garantujeme 100% pravosť, 2 roky záruky a CZ/SK návod. 

 

 

Popis produktu

Elektronický výcvikový obojok Petrainer PET998D se radí medzi základné výcvikové obojky. Jedná sa o najdostupnejší obojek na trhu v pomere ceny a výkonu, ktorý doporučujeme skôr nenáročným majiteľom, ktorý s výcvikom psa začínajú. Aj ceztože se jedná o základný a cenovo dostupný obojok, ponúká mnoho funkcií a pre bežný výcvik je skutočne dostačujúcí. Dosah obojku je len 300 metrov, takže je vhodný skôr pre výcvik základných povelov ako sú: ku mne, k nohe, zostaň apod. Obojok Petrainer PET998D disponuje funkciami vibrácie, el. statický impulz a zvuk. Medzi hlavné výhody elektronického obojku PET998D patrí možnosť nastavenia sily impulzov a vibrácií. U obojku je možné nastaviť silu impulzu a vibrácií od úrovne 0 až 100 vďaka tomu je obojok vhodný pre všetky psy o hmotnosti od 5 kg až do 90 kg. Naviac vďaka chytrému pohybovému senzoru šetrí obojok energiu – akonáhhle snímač zaznamená, že nedochádza k pohybu, prepne sa do režimu stand-by. Vysielačka u PET998D má nepodsvietený LCD displej, je veľmi malá, ľahká a ergonomicky tvarovaná pre dobré držanie v ruke. Prikúpením ďalších prijímačov je možné výcvikový obojok Petrainer PET998D rozšířiť pre výcvik až 2 psov súčasne (na vysielačke si môžete jednoducho prepínať medzi jednotlivými psami). 

 

 

Dosah obojku

Petrainer PET998D Vám pomôže trénovať Vašeho psa bez použitia vodítka do vzdialenosti maximálne 300 metrov. Z tohoto dôvodu doporučujeme tento obojek skôr nenáročným majiteľom, ktorý s výcvikom psa len začínajú. 

 

Typ korekcie 

Petrainer PET998D má možnosť využiť ako korekciu zvukové upozornenie a vibrácie a elektrostatický impulz.  Vibráciu a silu impulzu si môžete nastaviť v 99-ti úrovniach. Jednoducho si tak obojok nastavíte na mieru priamo pro Vášho psíka. Silu impulzu si môžete kedykoľvek zvýšiť alebo znížit pomocou tlačítok na vysielači.

 

Batéria a nabíjanie

Vysielačka u Petrainer PET998D je na 6V bateriu 4LR44, ktorá vydrží v prevádzke niekoľko mesiacov. Prijímač je na 2 mikrotužkové batérie AAA a jeho výdrž sa pohybuje okolo 1-3 mesacov. Predovšetkým záleží na kvalite batérií - doporučujeme používat baterie Energizer.

 

Vodotesnosť 

Petrainer PET998D je dodávaný s vysielačkou aj prijímačom, ktorý nemá ochranu proti vode. Nevadí mu vlhkosť, ale nemôže byť používaný za prudkého dažďa. Je tak ideálnou voľbou skôr pre základné použitie, nie ale pre výcvik psov vo vode a počas dažďa.

 

Počet psov 

Petrainer PET998D je možné použiť pre ovládánie viacej psov naraz, bez stráty funkcií. Prikúpením ďalších obojkov ho môžete jednoducho rozšíriť, až pre výcvik 2 psov súčasne. Na vysielačke si potom môžete pomocou tlačítka prepínáť medzi jednotlivými psami.

 

Dĺžka obojku

Petrainer PET998D  má veľmi pevný a kvalitný obojok z nylonu. Psíkovi nerobí jeho nosenie problém a dobre drží na krku. Dĺžka obojku je nastaviteľná od 20 až do 60cm. 

 


Váha a rozmery

Vysielačka má šírku 4,4 cm, výšku 12,5 cm (s anténou), hĺbku 2,3 cm a jej váha je 68 gramov (s batériami). Prijímač má šírku 6,5 cm, výšku 3,5 cm, hĺbku 3,5 cm a jeho váha je 75 gramov (s batériami).

 

Výhody produktu Nevýhody produktu
 • nízká cena
 • veľká výdrž batérií
 • možnosť nastavenia 99-ti úrovní impulzu 
 • malá, ľahká a ergonomicky tvarovaná vysielačka
 • možnosť nastavenia 99-ti úrovní vibrácií
 • možnosť výcviku až 2 psov súčasne
 • zvukové upozornenie, vibrácie a impulz
 • dosah len 300 metrov
 • vysielačka a prijímač nie sú vodotesné 
 • horšie ovládanie (pre každú funkciu nie je tlačítko)
 • väčšie rozmery prijímača
 • nutnosť meniť batérie
 • nepodsvietený displej

V čom vám obojok pomôže?

 • v chôdzi u nohy bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely „stoj“, „ku mne“, „k nohe“ a „ostaň“), v odnaučení ťahania na vodítku, utekanie za zverou, inými psami alebo ľuďmi
 • pre prerušenie nežiadúcich činností psa („fuj“, „nesmieš“) - odnaučenie zlozvykov pri každodennom súžití s ľuďmi, napr. braní potravy zo stolu, skákanie na ľudí, hrabanie, žranie exkrementov, nežiadúce štekanie, vytie apod.
 • pri precíznom docvičení prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom) vodítku, pričom je odstránená nežiadúca závislosť na vodítku, ktoré pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje mu svoje chovanie

 

Pre aké plemeno je vhodný

Určenie vhodnosti pre daného psa je vždy veľmi zložité, pretože každý pes je iný. Predovšetkým záleží na temperamente a citlivosti daného psa. Na základe našich skúseností odporúčame tento model pre tieto plemená psov.

Malé psy
Stredné psy
Veľké psy

Technické parametre

Batérie v prijímači 2 x AAA
Hmotnosť vysielača 68 g
Výdrž vysielača 1 - 3 mesiace
Výdrž prijímača 1 - 3 mesiace
Displej LCD nepodsvietený
Vodotesnosť bez ochrany
Funkcie impuls + vibrácie + zvuk + svetlo
Napájanie na batérie
Frekvencia 433,92 MHz
Hmotnosť prijímača 75 g
Batérie vo vysielači 6V 4LR44
Rozmer vysielača (š/v/h) 4 x 12,5 x 2,2 cm
Rozmer prijímača (š/v/h) 6,5 x 3,5 x 3,5 cm
Dĺžka obojku 20 - 60 cm
Protištekací mód nie
Sila zvuku 1
Sila vibrácie 99
Sila impulzu 99
Dosah 300 m
Počet psov 1 - 2 psy

Obsah balenia

 • Prijímač 
 • Vysielačka
 • Krátké elektrody
 • Dlhé elektrody 
 • Nastaviteľný obojk
 • Batéria do prijímače
 • Batérie do vysielača
 • Testovacia výbojka 
 • Manuál

Doplňujúce informácie

Možnosť vyskúšania

Pri nákupe v našom e-shope máte 30 dennú možnosť na bezplatné zapožičanie produktu. Pokiaľ vám produkt nebude vyhovovať, môžete nám ho zdarma a bez udania akéhokoľvek dôvodu vrátiť a my vám okamžite pošleme peniaze späť. Obojok môže byť vyskúšaný, rozbalený avšak nesmie byť poškodený. 

Záruka na tovar

Zo zákona je štandardná záruka na tovar 2 roky. U niektorých produktov sme záruku predĺžili až na 3 roky. Pri akejkoľvek vade alebo poruche vám bude produkt bezodkladne opravený alebo vymenený za nový kus. Oproti konkurenčným obchodom ponúkame naším zákazníkom nadštandardné reklamácie.

Doba dodania produktu

Pokiaľ máme tovar skladom (dostupnosť je pri produkte vždy uvedená) a objednáte ho do 14:00, tovar vám odošleme eště ten deň. Vo väčšine prípadov vám bude tovar doručený do 24 hodin od objednania. Predovšetkým záleží na tom, aký zvolíte spôsob platby a dopravy.

Spôsob dopravy a platby

Môžete si vybrať z niekoľkých variant dodania. Pre dopravu využívame Slovenskú poštu a UPS kuriéra, DPD či Zasielkovňu. Ako platobnú metódu môžete využiť platbu v hotovosti, bankovým prevodom, na dobierku alebo online kartou.

 


Tu môžete nahlásiť ľubovoľnú chybu na stránke.