Canicom 5.500

Num Axes Canicom 5.500 je moderný a profesionálný elektronický výcvikový obojok novej rady CANICOM 5 s dosahom až 500 metrov. Vhodný pre malé, stredné aj veľké plemená psov. Disponuje funkciami zvuk, vibrácie, impulz a booster. 

Výber varianty produktu
 • Počet psov


Ďalšie varianty:
Elektronický obojek Canicom 5.500 BAZAR - Canicom 5.500 Skladom 1 ks 186 € Elektronický obojok Canicom 5.500 Canicom 5.500 Skladom 4 ks 194 €
194 € 160 € bez DPH
Skladom 4 ks
Kedy tovar dostanem?
v stredu 22. 09. u Vás
+ - ks
späť hore

30 dní
na vyskúšanie
Nehodnotené

Canicom 5.500

Num Axes Canicom 5.500 je moderný a profesionálny elektronický výcvikový obojok novej rady CANICOM 5 s dosahom až 500 metrov. Vhodný pre malé, stredné aj veľké plemená psov. Disponuje funkciami zvuk, vibrácie, impulz a booster. Pre prácu v teréne a na väčšiu vzdialenosť doporučujeme niektorý z vyšších modelov s väčším dosahom: Canicom 5.800 (dosah 800 m), Canicom 5.1500 (dosah 1500 m). V prípade, že počítate v budúcnosti s použitím pre dvoch psov, odporúčame dokúpiť ďalší prijímač. Vysielačka je vybavená veľmi užitočným tlačítkom pre rýchle vyslanie intenzívnejšieho impulzu, tzv. BOOSTER. Jeho úroveň je možné vopred naprogramovať na vhodnú veľkosť, vyššiu než je bežne používaná pri výcviku. Toto "pohotovostné" tlačítko je potom možno použiť v núdzovej situácii, kedy je napr. treba rýchlo a dôrazne zastaviť psa a bežne používaná úroveň by bola nedostatočná.

 

Dosah obojku

Num Axes Canicom 5.500 vám pomôže trénovať Vášho psa bez použitia vodítka do vzdialenosti až 500 metrov. Dosah 500 metrov je dostatočný ako pre základné, tak aj profesionálny výcvik väčšiny psov. Canicom 500 je ideálnou voľbou pre použitie ako v meste, tak aj v lese, kde sú horšie podmienky a môže dôjsť k zníženiu dosahu.

 

Typ korekce 

Num Axes Canicom 5.500 má možnosť využiť ako korekciu zvukové upozornenie, tak kontinuálny a momentálny elektrostatický impulz, ktorý je možné nastaviť v 15-tich úrovniach. Jednoducho si tak obojok nastavíte na mieru priamo pre vašeho psíka. Silu impulzu si môžete kedykoľvek zvýšiť alebo znížiť pomocou tlačítka na vysielači. 

 

Batéria a nabíjanie

Vysielač je napájaný 3V batérií, typ CR2450, jej stav Vám ukazuje LCD display. Prijímač je taktiež napájaný 3V batérií, typ CR2, jej stav Vám ukazuje LED indikátor na prijímači. 

 

Vodotesnosť 

Num´Axes Canicom 5.500 je dodávaný s plne vodotesným prijímačom. Vysielačke nevadí bežný dážď, sneh alebo blato, ale nesmie dojsť k jeho ponoreniu do vody. Je tak ideálnou voľbou ako pre základné použitie, tak pre výcvik psov, ktorí majú radi vodu.

 

Počet psov 

Num´Axes Canicom 5.500 je možné po prikúpení ďalšieho prijímača rozšíriť pre výcvik dvoch psov.

 

Displej 

Num Axes Canicom 5.500 má kvalitný podsvietený LCD displej, vďaka ktorému môžete psa trénovať ako vo dne, tak aj v noci. Na displeji máte vidieť všetko - typ korekcie, intenzitu impulzov a indikáciu stavu nabitia/vybitia batérie. 

 

Dĺžka obojku

Num Axes Canicom 5.500 má veľmi pevný a kvalitný obojok vyrobený z plastu. Psíkovi nerobí jeho nosenie problém a dobre drží na krku. Dĺžka obojku je nastaviteľná od 20 do 60 cm.


Váha a rozmery

Vysielačka má šírku 5,1 cm, výšku 10,6 cm, hĺbku 2,4 cm a jej váha je 78 gramov. Prijímač má šírku 7 cm, výšku 3,2 cm, hĺbku 5 cm a jeho váha je 85 gramov. 

 

Výhody produktu Nevýhody produktu
 • plne vodotesný a ponoriteľný prijímač
 • dosah až 500 metrov
 • velká výdrž batérií
 • 15 úrovní impulzov a funkcia booster
 • odolný prijímač aj vysielačka
 • jednoduché ovládanie
 • vyššia cena

V čom vám obojok pomôže?

 • v chôdzi u nohy bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely „stoj“, „ku mne“, „k nohe“ a „ostaň“), v odnaučení ťahania na vodítku, utekanie za zverou, inými psami alebo ľuďmi
 • pre prerušenie nežiadúcich činností psa („fuj“, „nesmieš“) - odnaučenie zlozvykov pri každodennom súžití s ľuďmi, napr. braní potravy zo stolu, skákanie na ľudí, hrabanie, žranie exkrementov, nežiadúce štekanie, vytie apod.
 • pri precíznom docvičení prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom) vodítku, pričom je odstránená nežiadúca závislosť na vodítku, ktoré pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje mu svoje chovanie

 

Pre aké plemeno je vhodný

Určenie vhodnosti pre daného psa je vždy veľmi zložité, pretože každý pes je iný. Predovšetkým záleží na temperamente a citlivosti daného psa. Na základe našich skúseností odporúčame tento model pre tieto plemená psov.

Malé psy
Stredné psy
Veľké psy

Technické parametre

Batérie v prijímači 3V CR2
Hmotnosť vysielača 77 g
Výdrž vysielača 6 - 8 mesiacov
Výdrž prijímača 1 - 3 mesiace
Displej LCD podsvietený
Vodotesnosť ponoriteľný
Funkcie impulz + vibrácie + zvuk + booster
Napájanie na batérie
Batérie vo vysielači 3V CR2
Frekvencia 869 MHz
Počet psov 1 - 2 psy
Hmotnosť prijímača 85 g
Rozmer vysielača (š/v/h) 5,1 x 12,5 x 2,4 cm
Dosah 500 m
Sila impulzu 15
Sila vibrácie 1
Sila zvuku 1
Rozmer prijímača (š/v/h) 5 x 7 x 3,2 cm
Protištekací mód nie
Dĺžka obojku 20 - 60 cm
Napájanie Batériový
Displej LCD podsvietený
Výdrž prijímača 1 až 3 měsíce
Nastavenie zvuku 1 úroveň
Nastavenie vibrácií 1 úroveň
Bateria vo vysielači CR23V
Frekvencia 869,5 MHz
Bateria v prijímači CR2
Napájanie vysielača batéria
Napájanie prijímača baterie
Počet psov 1 - 2 psy
Nastavenie impulzov 15 úrovní
Druh korekcie Impulz, vibráce, zvuk, booster
Dĺžka obojku 20 až 60 cm
Vodotesnosť Ponoriteľný do 1m

Obsah balenia

 • Prijímač
 • Vysielač 
 • Krátké elektrody 
 • Dlhé elektrody
 • Nastavitelný obojok
 • Batéria
 • Putko na krk
 • Testovacia výbojka
 • Anglický návod
 • Slovenský návod

Doplňujúce informácie

Možnosť vyskúšania

Pri nákupe v našom e-shope máte 30 dennú možnosť na bezplatné zapožičanie produktu. Pokiaľ vám produkt nebude vyhovovať, môžete nám ho zdarma a bez udania akéhokoľvek dôvodu vrátiť a my vám okamžite pošleme peniaze späť. Obojok môže byť vyskúšaný, rozbalený avšak nesmie byť poškodený. 

Záruka na tovar

Zo zákona je štandardná záruka na tovar 2 roky. U niektorých produktov sme záruku predĺžili až na 3 roky. Pri akejkoľvek vade alebo poruche vám bude produkt bezodkladne opravený alebo vymenený za nový kus. Oproti konkurenčným obchodom ponúkame naším zákazníkom nadštandardné reklamácie.

Doba dodania produktu

Pokiaľ máme tovar skladom (dostupnosť je pri produkte vždy uvedená) a objednáte ho do 14:00, tovar vám odošleme eště ten deň. Vo väčšine prípadov vám bude tovar doručený do 24 hodin od objednania. Predovšetkým záleží na tom, aký zvolíte spôsob platby a dopravy.

Spôsob dopravy a platby

Môžete si vybrať z niekoľkých variant dodania. Pre dopravu využívame Slovenskú poštu a UPS kuriéra, DPD či Zasielkovňu. Ako platobnú metódu môžete využiť platbu v hotovosti, bankovým prevodom, na dobierku alebo online kartou.

 


Tu môžete nahlásiť ľubovoľnú chybu na stránke.