Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Ohradníky do 1300m obvodu

V našej ponuke nájdete najširší sortiment elektronických ohradníkov z celého sveta. Z vlastných skúseností odporúčame predovšetkým značku Petsafe. Zákazníkmi veľmi obľúbený je tiež elektronický ohradník Pet at School. Neviditeľné ploty pre psov ide filtrovať v troch kategóriách: Podľa veľkosti plemena, podľa značky a podľa obvodu pozemku. Viac parametrov môžete filtrovať kliknutím na odkaz „zobraziť filter“ pod kategóriami.

 

Čo sú elektronické ohradníky?

Elektronické ohradníky ide použiť pre malé, stredné aj veľké plemená. Neviditeľné ploty pracujú na základe vysielania výstražných signálov a upozorňujú psa, že sa priblížil do zóny, ktorá by mu mala zostať zapovedaná, nech už z bezpečnosti jeho alebo kvôli okoliu. Pokiaľ pes výstražný signál neupočúvne, prichádza napomenutie v podobe elektrostatického impulzu. Ten ide nastaviť a zvoliť tak, aby ho pes zaregistroval, ale súčasne pre neho bol bezpečný. Elektronické ohradníky sú bezpečnou pomôckou pri výcviku a výchove psov.

 

Kedy kúpiť elektronický ohradník?

Uteká váš pes pravidelne zo záhrady? Už niekoľkokrát ho tesne minulo auto, keď prebiehal cestu a vy ste si s hrôzou uvedomili, že stačilo tak málo? Je váš psí miláčik nenapraviteľný a opúšťa jasne vymedzený priestor záhrady bez dovolenia? Je najvyšší čas kúpiť mu elektronický ohradník. Neviditeľné ploty sú vítanou pomôckou, ktorá vám pomôže zaistiť bezpečie vašeho psa aj jeho okolia. Elektronický ohradník funguje spoľahlivo a šetrne naučí psa zostávať za hranicami plotu.

 

Ako vybrať elektronický ohradník?

Neviditeľné ploty pre psov sú obľúbenou a bezpečnou pomôckou, ktorá je používaná profesionálnymi kynológmi aj bežnými chovateľmi po celom svete. Výber elektronického ohradníku je treba podriadiť veľkosťou a citlivosťou psa, konkrétnym parametrom miesta aj požiadavkám na funkcie. Jednotlivé elektronické ohradníky sa môžu líšiť technickými parametrami, obsahom balenia alebo príslušenstvom. K najobľúbenejším neviditeľným plotom z našej ponuky patrí Petsafe alebo Pet at School. Veškeré elektronické ohradníky z nášho e-shopu pochádzajú od kvalitných výrobcov a sú nami preverené.

 

Pomôžeme vám s výberom

Ak sa pri výbere vhodného elektronického ohradníku strácate, sme pripravení vám poradiť. Kontaktovat nás môžete hneď niekoľkými spôsobmi: na infolinke +420 721 471 118, emailu info@elektricke-obojky.sk alebo pomocou online chatu v pravom dolnom rohu.

 

Vyskúšajte elektronický ohradník

Výber správneho elektronického ohradníku je dôležitý. Každý pes je odlišný a vyhovuje mu niečo iného. Preto sme pre vás pripravili jedinečnú ponuku! Nielenže vám s výberom elektronického ohradníku pomôžeme, ale máte celý 1 mesiac na vyskúšanie! Pokiaľ nebude psíkovi alebo vám obojok vyhovovať, môžete ho vymeniť!

 

 • 1Čo to vôbec je ten elektronický ohradník?

  Elektronický ohradník pre psov (niekedy nepresne označovaný ako elektrický ohradník či elektrický plot) je moderný výcviková pomôcka, ktorá je úplne bezpečná a jej správnym používaním nemôžete zvieraťu nijako ublížiť. Elektronické neviditeľné ohradníky si obľúbili zákazníci po celom svete. Jedná sa o veľmi efektívny a estetický spôsob ako udržať psa vo vymedzenom priestore. Prečo zatvárať psa do búdy, keď môže mať voľný výbeh a nidky vám neutečie z pozemku.

 • 2Ako elektronický ohradník funguje?

  Je to veľmi jednoduché. Pes nosí obojok, na ktorom je pripevnený prijímač. Ten je prepojený s vysielačom. Dôležitou súčasťou elektronického plotu je izolovaný drôt, ktorý je vedený okolo pozemku alebo záhrady (možno ho umiestniť pod zem, natiahnuť ho okolo plotu a pod.). Pretože tento drôt je vlastne neviditeľný - najmä ak ho zabudujete do zeme - hovorí sa elektronickým ohradníkom tiež neviditeľné ploty. Drôt vedie len signál, nie elektrický prúd, takže je skutočne bezpečný pre vás aj pre zviera. Položením drôtu vymedzíte priestor, za ktorý pes už nemôže. To je pochopiteľne vhodné doplniť pokyny, kedy mu opakovane ukazujete, kde je jeho prostora kam už nesmie. Na vysielači si potom môžete nastavovať dĺžku zóny od drôtu, kam sa pes môže priblížiť. Túto zóna ide väčšinou nastaviť od 30cm do 10 metrov. V praxi všetko funguje tak, že keď sa pes priblíži do výstražnej zóny (teda blízko hranice, ktorú nesmie prekročiť), dostane najprv upozornenie zvukovým signálom. Ak bude pokračovať ďalej, dostane korekčný impulz. Pes si veľmi rýchlo uvedomí súvislosť medzi zvukovým napomenutím a elektrostatickým impulzom. Takže potom stačí len zvukový signál, aby psa v úteku zastavil.

 • 3V čom mi elektronický ohradník pomôže?

  v efektívnom odstránenie nežiaduceho utekanie psa zo záhrady či pozemku. Vďaka tomu nebudete musieť psa priväzovať či zatvárať do koterca alebo búdy. Pes bude mať tak väčšiu slobodu a môže sa pohybovať celkom voľne len vo vami vytýčenej oblasti.

  v spoľahlivom odnaučenie zlozvykov ako je rozplietanie plotov, preskakovanie plota a zábran na pozemku

  v prerušení nežiaduceho správania (podhrabávání pod plotom, hrabanie hliny, ničenie záhonov a okrasnej záhrady)

 • 4Sú elektronické ohradníky bezpečné?

  Nie, skutočne to nie je týranie zvierat. Elektronické obojky, ohradníky a ploty prechádzajú prísnymi kontrolami a od svojich predchodcov, ktorí boli do istej miery kontroverzná, sa veľmi líšia. Sú bezpečné, ich cieľom je výchova, nie týranie. On koľkokrát elektronický ohradník môže vášmu psovi zachrániť život, ak vám neustále z pozemku uteká, pobehuje po ceste alebo to vezme útekom treba k železničnej trati a na vaše zavolanie nereaguje. Ale späť k vášmu dotazu. Je dôležité povedať, že stupeň elektrostatického impulzu je možné nastaviť v niekoľkých úrovniach. Zvoľte preto takú úroveň, na ktorej bude psík reagovať, ale ktorá nebude príliš silná, tj. Nemal by pri korekcii zaskučať.

 • 5Kedy začať elektronický ohradník používať?

  Elektronické ohradníky sa odporúčajú používať od 6 mesiacov (pes sa najlepšie učí, ale je možné ich popužít aj skôr). Je dôležité zvoliť vhodnú mieru impulzu (pes by mal na impulz reagovať, na druhej strane by nemal pre neho byť príliš bolestivý - zakňučanie pod.). Ideálne teda odporúčame ohradníky pri ktorých je možné silu impulzu meniť. Ohradníky spravidla ponúka niekoľko stupňov upozornenia (zvukový signál, vibrácie, impulz). Pes si veľmi skoro uvedomí súslednosť signálov, takže následne mu stačí len zvukové upozornenie alebo vibrácie a do korekčné zóny už nesvtupuje.

 • 6Aké funkcie ohradníky ponúkajů a aké druhy sú?

  Čím viac praktických funkcií elektronický ohradník má, tým lepšie sa vám pes bude ovládať. Najdôležitejšími a zároveň najzákladnejšími funkciami, ktoré by ohradník mal obsahovať, je možnosť nastavenia zóny (vzdialenosť od drôtov) a moižnost nastavenie sily impulzu na obojku. Niektoré ohradníky majú aj možnosť nastavovania zvlášť vzdialenosti zvukové zóny a impulz alebo možnosť vypnutia impulzu na obojku apod ..

  Neviditeľné ohradníky: Najlepšie a najjednoduchšie spôsob vymedzenie priestoru pre vášho psa. Jednoducho ohraničíme pozemok alebo jeho časti drôtom, ktorý zákopov alebo položíte na zem. Pes má na krku prijímač a ak sa priblíži do zóny, je upozornený zvukom alebo vibrácií a potom impulzom.

  Elektrické ohradníky: Elektrické ohrady sú zariadenia, ktoré vytvárajú hradenia však fyzickú zábranou, ale pomocou elektrických impulzov. Ohradník udrží zvieratá vo vymedzením priestoru pomocou citeľného elektrického výboja, ktorý však nemá takú silu, aby zvieraťu alebo náhodnému okoloidúcemu ublížil.

  Bezdrôtové ohradníky: Základňa vysiela signál do vzdialenosti 27,5 metra, a pes nemôže túto oblasť opustiť. Pri použití väčšieho počtu základní možno oblasť neobmedzene rozšíriť. Môžete teda napríklad umiestniť základňu pred a za barak, čím pokryjete celý pozemok a nemusíte riešiť naťahovanie a zakopávanie drôtu.

  Sprejové ohradníky: Jedná sa o druh nápravného signálu, kedy k náprave dochádza pomocou spreja, ktorý sa strieka psovi na ňufák, ak vkročí do vymedzenej zóny. Ide o druhú najúčinnejšiu a bezbolestnú metódu korekcie na trhu.

  Domáce ohradníky a podložky: Domáce a ohradníky fungujú na báze výboj, kde je možné nastaviť vzdialenosť od generátora, kam sa psík môže priblížiť. Elektronické podložky sú zase veľmi efektívne pomôckou, keď chcete psa odnaučiť chodiť na miesta kam nesmie (pohovka, stoličky, posteľ a pod)

   

 • 7Pre aké veľkosti pozemkov je vhodný a kedy ho použiť?

  V prípade, že vám pes odbieha zo záhrady a nie ste schopní ho tento návyk odnaučiť. Ako som už povedal, môžete mu tým treba zachrániť život. Nie je to pritom žiadna hanba. Medzi klientov máme aj skúsených kynológov. Elektronický ohradník možno odporučiť aj v prípade, keď pes robí neplechu v záhonoch alebo v časti záhrady, kam nechcete, aby chodil. Jednoducho prostredníctvom elektronického ohradníku vymedzíte časť, kde psík pobehovať môže a kde nie. Elektronické neviditeľné ploty možno použiť pre všetky druhy a veľkosti pozemkov. Predovšetkým záleží na danom modeli ohradníka. V ponuke máme ohradníky, ktoré sú určené pre pozemky o obvode až 2 kilometrov.

 • 8Sú ohradníky odolné proti vode?

  Ďalšou veľmi dôležitou vlastnosťou je odolnosť prijímačov proti vode. Najčastejšie sa môžete stretnúť s nasledujúcimi odolnosť proti vode. Vodeodolné: prijímač je odolný iba poveternostným vplyvom (sneh, dážď) Vodotesné: Prijímač je odolný proti poveternostným vplyvom a náhodnému vystavenie vody striekaním. Obojky nie sú odolné proti ponoreniu. Ponoriteľné: Takéto prijímače sú odolné aj proti pobytu vo vode, a môžu sa teda zvyčajne používať bez akéhokoľvek obmedzenia.

 • 9Aký druh napájania ohradník využívá?

  Napájanie obojku je veľmi dôležitý faktor, ktorý by ste pri výbere nemali podceňovať. Predovšetkým lacnejšie modely elektronických ohradníkoch sú najčastejšie napájané pomocou obyčajných 3V, 6V alebo 9V batériou. Cena týchto batérií sa pohybuje rádovo do 50 do 150, -Sk a je teda vhodné pri výbere ohradníku zohľadniť aj prevádzkové náklady, ktoré sa môžu vyšplhať až na niekoľko stoviek ročne. U niektorých obojkov sú dokonca použité atypické batérie, ktoré sa blbo zháňajú alebo batérie dodávané výrobcom, ktoré sa dajú kúpiť jedine od výrobcu alebo predajcu daného obojku. Z tohto dôvodu skôr odporúčame obojky, ktoré sú napájané pomocou zabudovaného akumulátora, ktorý jednoducho dobijete cez USB kábel alebo zo siete.

 • 10Je inštalácia ohradníku jednoduchá?

  Inštalácia ohradníku nie je nič zložité, ale určite nejaký čas zaberie. Predovšetkým záleží na tom, či budete pri inštalácii zakopávať drôt do zeme (z estetického hľadiska) alebo či ho pripevníte na plot alebo necháte voľne na zemi. Pokiaľ bude drôt zakopávať, počítajte s tým, že vám to zaberie približne jeden deň pri inštalácii do 400m. Samotné zapojenie ohradníka je veľmi jednoduché. Zapojíte vysielacej generátor do siete az neho vyvedieme drôt, ktorým ohraničíme celý pozemok alebo len určité časti, ktoré potrebujete. Potom stačí zapnúť generátor, nastaviť si vzdialenosť a nasadiť psíkovi obojok. Pred tým, než psovi nasadíte obojok, odporúčame prejsť celú záhradu s obojkom a otestovať správnu funkčnosť. V prípade, že zákazník nemá čas, môže si objednať profesionálnu inštaláciu, ktorá sa ale pohybuje od 100 euro.

   

 

   

Zobraziť celý popis

Najpredávanejšie produkty

Dogtrace d‑fence 101

Dogtrace d‑fence 101

Moderný elektrický ohradník pre psov D-fence 101 s detekciou rušivých signálov disponuje funkciou…
Skladom 4 ks v stredu 24. 7. u vás
165.91 €
PetSafe Deluxe pre malých psov a mačky

PetSafe Deluxe pre malých psov a mačky

Elektronický neviditeľný ohradník PetSafe PCF-1000-20 Deluxe disponuje najmenším prijímačom na trhu…
Skladom 1 ks v stredu 24. 7. u vás
Zľava -9%
276.78 €
251.87 €
PetSafe pre veľkých psov

PetSafe pre veľkých psov

Neviditeľný plot PetSafe PRF-3004XW-20 je jeden z najlepších a najkvalitnejších zariadení na…
Skladom 5 ks v stredu 24. 7. u vás
Zľava -9%
253.02 €
230.25 €
Elektronický ohradník - Dogtra eF-3500

Elektronický ohradník - Dogtra eF-3500

Elektronický ohradník Dogtra EF-3500 je profesionálny "neviditeľný" plot pre vašich veľmi…
Skladom 4 ks v stredu 24. 7. u vás
355.97 €

Zobraziť viac produktov

V ponuke je 6 produktov - filtrujte výsledky presne podľa Vašich požiadaviek.

Zobrazujeme 1-6 z 6 produktov

| 1|

Dogtrace d‑fence 101

Skladom, v stredu 24. 7. u vás
165.91 €

Porovnať

Zľava -9%
PetSafe ohradník pre malých a stredných psov
Varianty (1)
pre 1 psa

PetSafe ohradník pre malých a stredných psov

Skladom, v stredu 24. 7. u vás
245.10 €
223.05 €

Porovnať

Zľava -9%
PetSafe pre veľkých psov
Varianty (1)
pre 1 psa

PetSafe pre veľkých psov

Skladom, v stredu 24. 7. u vás
253.02 €
230.25 €

Porovnať

Zľava -9%
PetSafe Deluxe pre malých psov a mačky
Varianty (1)
pre 1 psa

PetSafe Deluxe pre malých psov a mačky

Skladom, v stredu 24. 7. u vás
276.78 €
251.87 €

Porovnať

Elektronický ohradník - Dogtra eF-3500
Varianty (5)
pre 1 psa pre 2 psov pre 3 psov pre 4 psov pre 5 psov

Elektronický ohradník - Dogtra eF-3500

Skladom, v stredu 24. 7. u vás
355.97 €

Porovnať

Zľava -7%
Elektronický ohradník E-collar DF-1000
Varianty (5)
pre 1 psa pre 2 psov pre 3 psov pre 4 psov pre 5 psov

Elektronický ohradník E-collar DF-1000

Skladom, v stredu 24. 7. u vás
482.68 €
448.89 €

Porovnať