Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Scalibor antiparazitický obojok pre psov 65

Scalibor antiparazitický obojok pre psov proti kliešťom, komárom a pakomárom, 48 cm dlhý. Antiparazitický obojok pre malé a stredné plemená psov. Iba pre psov! Účinnosť obojku po 1. týždni užívania.

Viac informácií ›

Nie je dostupné
34.95 € 28.88 € bez DPH
Kód produktu: P7195
Záruka: 24 mesiacov
Popis a parametre
Scalibor antiparazitický obojok pre psov 65
Scalibor…
34.95 €

Popis produktu

Scalibor antiparazitický obojok pre psov proti kliešťom, komárom a pakomárom, 48 cm dlhý. Antiparazitický obojok pre malé a stredné plemená psov. Iba pre psov! Nepoužívať u šteniat mladších 7 týždňov a u psov s kožnými léziami či precitlivenosťou na pyretroidy. Vzhľadom na to, že k plnému účinku obojku dochádza až po jednom týždni, je potreba obojok nasadiť týždeň pred vystavením zvieraťa možnej infestácii. V ojedinelých prípadoch môže dôjsť k uchyteniu kliešťov v čase nasadeného obojku. Za nepriaznivých podmienok nie je preto možné úplne vylúčiť prenos infekčných ochorení kliešťami alebo pakomármi. Možno použiť behom laktácie a gravidity.

Použitie: Odstráňte obojok z uzavretého ochranného vrecka. Pripevnite obojok okolo krku zvieraťa, bez toho aby ste ho príliš utiahli. Medzi obojkom a krkom psa by malo byť miesto na pozdĺžne zasunutie dvoch prstov. Prevlečte koniec obojku cez sponu a odstrihnite prebytočnú dĺžku obojku 5 cm nad sponou.

 

Naša firma je overená ústavom pre štátnu kontrolu veterinárnych biopreparátov a liečiv na predaj vyhradených liekov.

Produkt je zaradený v kategóriách

Chovateľstvo Antiparazitiká Antiparazitné obojky Pro psy

Zobraziť celý popis

Parametre

Veľkosť Veľké psy, Stredné psy

Antiparazitiká

Ako vybrať vhodná antiparazitiká

  • Pri výbere vhodného antiparazitiká záleží na prostredí, v ktorom váš psík žije. Obojky sú vhodnejšie pre psov pobytom vonku. Pre psov, ktorí bývajú s vami v byte alebo dome, zvoľte skôr repelenty alebo pipety. A ak navyše zdieľate domácnosť s mačkou, poraďte sa radšej s veterinárom - niektoré látky obsiahnuté v psích antiparazitikách sú pre mačky nebezpečné.
  • Máte jasno, proti ktorým parazitom chcete bojovať? Niektoré prípravky si poradí so všetkými parazitmi, niektoré odpudzujú len konkrétne druhy, napr. Len blchy alebo kliešte.
  • Dôležitým kritériom pre vás môže byť, za ako dlho začne prípravok účinkovať, a celková doba účinnosti. Okamžitú ochranu vám poskytne sprej alebo pipeta, zatiaľ čo pri obojku musíte počkať minimálne týždeň, kým začne parazitmi hubiť. Líšia sa aj doba účinnosti. Obojok chráni pred parazitmi aj niekoľko mesiacov, zatiaľ čo pipety často len niekoľko týždňov.
  • Antiparazitiká vyberajte podľa povahy a potrieb vášho psa. Ak váš pes miluje vodu a rád a často sa kúpe, bude antiparazitný obojok skvelou voľbou, a naopak nemá zmysel investovať do sprejov a kvapiek, u ktorých kontakt s vodou znižuje účinnosť. Niektoré antiparazitiká sa neodporúčajú pre šteňatá a malé psy do 2 kg váhy.

Více informací o výběru antiparazitik >>

Súvisiace produkty