Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Obojky proti štekaniu Patpet B420 a B78

V roku 2024 pridávame do našej ponuky 2 obojky proti štekaniu, ktoré znižujú nadmerné štekanie psov. Ak vám váš pes bráni v práci, spánku alebo ruší susedov v pokoji doma, čítajte ďalej!

Obojok proti štekaniu Patpet B420 je určený pre najmenšie plemená. Prijímač má skutočne neuveriteľných 35 gramov, ak je váš pes veľmi malý, tento obojok sa bude pohodlne nosiť. Obojok umožňuje korekciu v rôznych variantoch: Tón, vibrácie, impulz, tón+impulz alebo tón+vibrácie, takže typ korekcie môžete prispôsobiť citlivosti vášho psa. Keď váš pes zašteká, korekcia príde okamžite vo forme vami zvolenej korekcie.

Obojok Patpet B420 je napájaný integrovanou batériou. Ak je obojok účinný a znižuje štekanie, môže na jedno nabitie vydržať až 2 týždne, ak pes v počiatočných fázach výcviku šteká častejšie, môže byť tento čas kratší.  B420 je účinný a jednoduchý obojok proti štekaniu psov, ktorého výhodou je aj ľahko čitateľný displej, ktorý umožňuje používateľovi prispôsobiť nastavenia a funkcie. Displej nie je najkvalitnejší, ale to vám nebráni v jednoduchom nastavení funkcií, všetky informácie si môžete ľahko prečítať. Úroveň citlivosti môžete nastaviť v 5 krokoch. To vás chráni pred tým, aby obojok spúšťal iné zvuky v okolí.

 

 

Tento obojok sa neodporúča pre domácnosti s viacerými psami, pretože detekcia štekotu pomocou zabudovaného mikrofónu by mohla zapnúť obojok, ak by v blízkosti štekal iný pes, ale je to vynikajúca voľba pre vyjúcich psov. Mikrofón detekuje zavýjanie lepšie ako vibračné snímače používané v iných modeloch Nižšie uvádzame krátky komentár od jedného z našich zákazníkov:

 

Nebola som si istá, či je vhodný pre môjho Shi Tzu (šteká na susedov). Kúpila som si najmenšiu veľkosť a vyhovuje môjmu malému 5-kilogramovému Shi Tzu. Používame ho už niekoľko týždňov (nasadzujem ho, len keď viem, že má väčší podnet na štekanie) a veľmi rýchlo prestáva štekať. Používame nastavenie tónu/vibrácie a statický signál, takže vieme, kedy sa spustí, a funguje to. Určite ho odporúčam.

Obojok proti štekaniu B78 od spoločnosti Patpet je novinkou medzi obojkami proti štekaniu a kombinuje vibrácie a slabé elektrostatické impulzy. Tento model je vhodný najmä pre domácnosti so psami a malými deťmi. Tento model nemá zvukovú korekciu. Zvuk by mohol rušiť alebo budiť dieťa, ktoré sa snaží zaspať. Patpet B78 rozpoznáva štekanie na základe vibrácií hlasiviek. Ide o najspoľahlivejšiu a najbezpečnejšiu metódu detekcie, ktorá vylučuje možnosť spustenia štekaním iného psa. Obojok sa preto nezapne, keď zašteká iný pes. Preto môžete tento model používať, ak máte viac ako jedného psa alebo ak sa v prostredí vyskytujú iné hlasné zvuky, nehrozí, že sa obojok aktivuje v reakcii na iný zvuk ako štekot.


Keďže tento obojok nemá displej, je veľmi odolný voči nárazom a všetky funkcie sa nastavujú pomocou kolieska a tlačidla na kryte. Z tohto dôvodu obojok funguje veľmi dlho na jedno nabitie, takže nemusíte pamätať na jeho každodenné nabíjanie. Obojok nabíjate pomocou dodaného kábla USB.

Pulz si nastavíte sami pomocou tlačidla na kryte, čo je veľmi jednoduchý spôsob nastavenia a nikto by nemal mať problém s rýchlym nastavením. Prvá úroveň je len vibrácia, úrovne 2 až 5 sú vibrácie nasledované pulzom. Úroveň 2 je najslabší impulz, úroveň 5 je najsilnejšia.


Obojok môžete používať vonku vďaka jeho dobrej odolnosti voči vode, ale odporúčame ho zložiť pri silnom daždi a nezabudnite, že pes s ním nesmie ani plávať. Celkovo ide o veľmi dobrú voľbu pre malé až stredne veľké psy. Zákazníci si pochvaľujú dlhý čas prevádzky na jedno nabitie a dobre kalibrovaný snímač detekcie štekania založený na vibráciách hlasiviek.

 
Ak si nie ste istí svojím výberom, kontaktujte nás. Sme odborníci, ktorí vám poradia s výberom najlepšieho zariadenia pre vášho psa, pričom zohľadnia všetky dôležité aspekty. Po zakúpení máte možnosť otestovať obojok počas 30 dní!


Súvisiace produkty

Novinka

Patpet protištěkací obojek B420

Skladom, v stredu 22. 5. u vás
72.40 €

Porovnať

Patpet protištěkací obojek B78

Skladom, v stredu 22. 5. u vás
76.45 €

Porovnať