Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Skutočne toto urobíte? Potom už Vášho miláčika nemusíte vidieť živého. Nenechávajte psa v aute!

Viete, ako prebieha kolaps psa z tepla?

  • v priebehu minút teplota v aute vzrastie o 20°C oproti teplote vonku. Váš pes sa nemá ako brániť. Stiahnuté okienko rovnako ako klimatizácia alebo prístup k vode k ochladeniu psa nestačia. Vonkajšie teploty ani nemusia byť extrémne.
  • Neznesiteľné teplo pes kompenzuje vyplazeným jazykom a zrýchelním dychu. Z tela sa tak vyparujú zásoby vody. Dochádza k dehydratácii, smädu, malátnosti a bolestiam hlavy.
  • Váš najvernejší kamarát má sucho v ústach, penu okolo tlamy a jeho smäd je už neznesiteľný. Objaví sa zvracanie a organizmus je totálne dehydratovaný.
  • Dochádza k zhusteniu krvi a telo zaplavujú toxíny. Točí sa mu hlava, je dezorientovaný, môže mať hnačku, horúčku a zimnicu a zvracia. Dochádza k otrave toxínmi a cievy sú poškodené. Aj v prípade pomoci v tejto fáze už váš miláčik nikdy nebude zdravý ako pred tým.
  • Vnútorné orgány vplyvom otravy zlyhajú a váš parťák jednoducho skolabuje. Stratí vedomie a postupne umiera.
  • Skutočne si váš psík toto zaslúži?

Neriskujte život vášho psa

Nenechávajte toho, na kom vám záleží bezbranného v aute. Otvorené okienko ani klimatizácia nie sú riešením. Miska s vodou taktiež hroznej smrti nezabráni. I nižšie teploty na slnku sú v aute extrémne. Nenechávajte psíka v aute, ani keď odbehnete len "na päť minút" - nikdy totiž neviete, čo vás zdrží a čo sa vám cestou môže stať. Neriskujte, váš pes vám verí!


Súvisiace produkty

BAZAR - GPS obojek a monitor aktivity Eyenimal
Varianty (1)
Rozbaleno

BAZAR - GPS obojek a monitor aktivity Eyenimal

Skladom, v stredu 22. 5. u vás
116.96 €

Porovnať