Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Elektronické výcvikové obojky: Môžu sa ponoriť do vody? Zistite ako sú na tom?

S chlpáčom pri vode! Aj vy radi chodíte so psíkom k vode, obzvlášť v lete, kedy sa váš psík rád osvieži? Ak ste ale zvyknutí na vychádzky brať aj výcvikový obojok, alebo napríklad GPS obojok, mali by ste spozornieť! Včas zistite, ako je na tom váš vybraný obojok s vodotesnosťou, aby zbytočne nedošlo k ujme!

 

 

Prehľad vodotesnosti elektronických obojkov podľa Reedog: 

Na našom e-shope (Reedog.sk a Elektricke-Obojky.sk) využívame 4 jednoduché stupne ochrany proti vode a jednotlivé výrobky k nim priraďujeme na základe výrobných údajov, vlastných testov a skúseností. Získate tak omnoho jasnejšiu predstavu, ako je váš obojok chránený proti kontaktu s vodou:

 

  • Bez ochrany sú výcvikové obojky, ktoré je možné použiť iba v domácom prostredí, bez kontaktu s vodou. Nemajú ochranu ani proti zvýšenej vlhkosti ovzdušia. Ich výhodou je zato nízka cena.

  • Vodeodolné sú výcvikové obojky prispôsobené pre výdrž vo vlhkosti ovzdušia, alebo keď mrholí. Nesmiete ich ale vystaviť dažďu, nevydržia poliatie vodou, prebehnutie mlákou ani krátkodobý ponor do vody. Patria sem modely Petrainer PET998DR,  Petrainer PET998D, Petrainer PET998DB.

  • Vodotesné vlastnosti elektronických obojkov už vám umožnia použiť obojok aj keď prší alebo pokiaľ pes prebehne cez mláku. Nevadí sneh a blato, nie je však možné ich vziať do sústavného lejaku alebo na plávanie. Vodotesné vlastnosti majú výcvikové obojky Cacicom 200 First, Aetertek AT-918C, Dogtra iQ Cliq, PetSafe Standard 600m, Gps obojok Tractive nebo Paby.

  • Ponoriteľné modely vydržia potápanie do vody, psíkove plávanie a hranie vo vode. Výrobcovia udávajú presnú hĺbku a dobu ponorenia, ktorá sa u jednotlivých typov líši: SportDog 800m Trenér, E-Collar Educator ET-400, Dogtra Arc 800 Camo.

 

 

Výcvikové obojky s top hodnotením! Ktoré môžu do vody?

Ak ste sa rozhodli dopriať psíkovi vodné radovánky, ktoré tak miluje, odporúčame vám len to najlepšie, čo môžete na trhu s výcvikovými obojkami zohnať. Najvyšší stupeň vodotesnosti nájdete vždy u produktov s maximálnou kvalitou spracovania. Rozhodne sa vám tak vyplatí spoľahnúť sa na ich ďalšie garantované vlastnosti:

 

SportDog: Česká značka na špici

Medzi najspoľahlivejšie značky nielen čo sa vodotesnosti týka, patrí nepochybne SportDog. Jedná sa o českého výrobcu a obojky sú svojou kvalitou a ponukou funkcií vyhlásené aj v profesionálnych kruhoch. Nielen, že ide o extra triedu, ale nedávno na seba upozornil novým modelom Sport Dog Trenér, ktorý má mimo štandardnej výbavy novú ergonomickú vysielačku a moderný OLED displej. Vysielačka Sport Dog vo vašich rukách je vybavená ochranou do nepriaznivých podmienok, ale prijímač vďaka technológii Dry Tek psíkovi nebude brániť pri hre a plávaní vo vode! Obojok sa ubráni aj pri ponorení až do 7,6 m. Sport Dog počíta s výcvikom profesionálnych a loveckých psov, preto môžete s jednou vysielačkou cvičiť až 6 psov zároveň. 

 

 

Bezkonkurenčná ochrana do vody: Výcvikový obojok E-Collar

E-Collar je ďalší hrdina medzi elektronickými výcvikovými obojkami, ktorý má navyše jedinečnú plávajúcu okrúhlu vysielačku. Pri výcviku sa vám akurát vojde do dlane. Používanie je vďaka tomu maximálne pohodlné, máte kontrolu na displeji funkciu booster a 100 úrovní impulzu, čo je vynikajúce pre presné vyladenie korekcie. Vodotesné možnosti E-Collaru sú celých 12,5 m pre ponorenie prijímača a táto hodnota nemá konkurenciu. Chlpáč si s obojkom pokojne zapláve! Vysielačka je vodotesná, vydrží ponorenie, ale hlavne je E-Collar priekopníkom technológie, vďaka ktorej sa vysielačka nepotopí.

 

 

Dogtra je istotou do extrémnych terénov

Poctivá remeselná výroba v robustnom odolnom spracovaní je znakom výcvikových obojkov od Dogtra. Americký výrobca samozrejme vybavuje svoje obojky nadštandardnou škálou úrovní intenzity, vysokým dosahom a skvelými vodotesnými vlastnosťami. Ponoriteľné modely sú nastavené pre ponor do 1 m a bežne majú aj možnosť výcviku viacerých psov zároveň. Z tohoto dôvodu je Dogtra ideálnou voľbou pre výcvik loveckých psov.