Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Ako vybrať fontánu pre psy a mačky

 • Pri výbere fontány pre vášho psa vezmite do úvahy jeho veľkosť. Fontány sú prispôsobené pre malé, stredné alebo veľké plemená tak, aby sa im pilo pohodlne a zároveň aby mala nádržka na vodku dostatočnú kapacitu.
 • Dôležitú úlohu hrá aj zdravotný stav psa. Niektoré fontány sú špeciálne navrhnuté pre väčší komfort starších a chorých psov - napríklad tých, ktorí trpia na boľavé kĺby a svalstvo.
 • Pokiaľ máte doma psa chlpáča, určite oceníte fontánu s filtrom, ktorý zaistí, aby sa do vody nedostali nie len chlpy, ale aj zvyšky krmiva a ďalšie nečistoty.
 • Vyberať môžete z rôznych materiálov. Doporučujeme zvoliť kvalitný plast, nerez alebo keramiku. Zaujímajte sa o to, ako (ne)náročná bude údržba fontány. Niektoré modely jednoducho umyjete v umývačke riadu.

 

Podrobný sprievodca svetom psích fontán

Premýšľate, či psovi kúpiť klasickú misku na vodu, alebo investovať do fontány? Pokiaľ chcete psíkovi zaistiť nepretržitý prísun vody a podporiť tak jeho pitný režim, stavte na fontánu. Tečúca voda je pre zviera príťažlivejšia než stojatá voda v miske, do ktorej sa navyše v priebehu dňa môžu dostať rôzne nečistoty. Fontána je schopná ich odfiltrovať a zabrániť tak nežiadúcemu zápachu. Váš štvornohý kamarát si pitie z vodopádu rýchlo obľúbi a vy sa nebude musieť ani v horúcom lete strachovať o to, či psík dostatočne pije a nie je dehydratovaný.

Pitný režim je behom posledných rokov skloňovaným pojmom nie len u ľudí. Obstaranie fontány je príjemný spôsob, ako psa k pitiu motivovať, bez toho aby ste naňho museli stále dohliadať. Vďaka padajúcemu prúdu vody si váš pes pitie z fontány obľúbi a bude mať kedykoľvek k dispozícii čerstvú a chutnú vodu, aj keď celý deň nebudete doma. Fontánu doporučuje tiež mnoho veterinárov, predovšetkým ako prevenciu ochorenia obličiek a močových ciest. Obstaranie fontány je jedna z najlepších investícii do zdravia vášho psa.

Aké sú vyhody fontány oproti klasickej miske s vodou?

 • tečúca voda motivuje psa k pitiu
 • vďaka filtru sa do vody nedostanú chlpy ani iné nečistoty
 • cirkulácia zaistí vodu čerstvú a chutnú, je stále okysličovaná
 • uhlíková komora eliminuje nepríjemné pachy
 • pes má dostatok tekutín po celý deň i noc

Výber fontány krok za krokom

Pozrime sa teraz fontánam na zúbok a zodpovedzme si otízky, ktoré vám môžu v súvislosti s nimi napadnúť.

 • Akú zvoliť veľkosť a materiál?
 • Aká náročná bude jej údržba?
 • Je lepšie obstarať fontánu s filtrom alebo bez filtra?
 • Nebude veľmi hlučná?
 • Vie ešte niečo viac?

 

Fontány pre psy malé aj veľké

Vyberajte podľa veľkosti vášho psa, tak, aby sa mu z fontány pilo čo najpohodlnejšie. Fontány majú tiež rôznu veľkosť zásobníku vody. Obľúbená fontána „Eyenimal“ s kapacitou nádržky 1,5 l sa hodí pre malé a stredné plemená a šteňatá. Pokiaľ máte veľkého psa alebo viac zvierat, obstarajte fontánu „Drinkwell 360“ s objemem 3,8 l a o pitný režim vašich maznáčkov bude perfektne postarané.

Udržujte fontánu v čistote

Výhodou menších fontán z kvalitného plastu alebo nerezu je jednoduchá údržba. Väčšinu z nich môžete jednoducho umyť v umývačke riadu. Na fontáne z nerezového materiálu môžu byť viditeľné odtlačky labiek alebo kvapky vody a je tak potreba počítať s častejším umývaním. Keramický model má elegantnejší vzhľad a väčšiu stabilitu – nehrozí, že zviera misku prevrhne, či už pri hre alebo nedopatrením.

Kedy so zakúpením fontány neotáľať?

Na dostatočný pitný režim je potrebné dbať hlavne u šteniatok a starších alebo chorých psíkov. Vďaka fontáne budete mať o starosť menej, pretože tečúca voda psa láka a motivuje k pitiu. Častejšie potrebujú doplňovať tekutiny tiež aktívne psy a dojčiace fenky. Pes bude mať väčšiu spotrebu vody tiež v prípade, že v jeho jedálničku prevažuje suchá strava – granule. U všetkých psov, bez ohľadu na plemeno, vek a fyzickú aktivitu oceníte fontánu hlavne v letných mesiacoch.

Voda bez nečistôt a zápachu

Vďaka fontáne so zabudovaným filtrom bude mať váš pes vodu vždy čistú. Filter zachytí všetky nečistoty vrátane chlpov, zvyškov krmiva a zbaví vodu aj nežiadúceho zápachu. Filtre je potreba pravidelne vymieňať alebo čistiť. Pokiaľ sa vám do toho ale veľmi nechce, bude pre vás bezfiltrová fontána najideálnejšou voľbou.

Zvuk fontány vás nebude rušiť

Hluku sa báť nemusíte. Fontány, ktoré ponúkame, majú veľmi tichú prevádzku. U niektorých fontán môžete prúd vody regulovať a tým zvuk padajúcej vody prípadne stlmiť.

Fontány pre náročných užívateľov

Inteligentnú fontánu/dávkovač Petkit Eversweet môžete ovládať na diaľku. Vždy vás upozorní, kedy bude potrebné doplniť vodu a vyčistiť či vymeniť filter. Jedná sa zároveň o najtichšiu fontánu na trhu. Vyššie nároky chovateľov tiež bezpochyby uspokojí fontána Eyenimal 3 v 1, ktorá v sebe kombinuje misku pre psy, odmerku a fontánu.

Fontánou získate nie len motiváciu pre vášho maznáčika k dodržovaniu pitného režimu, ale v neposlednom rade tiež skvelý designový kúsok. Fontána sa stane neprehliadnuteľnou súčasťou vášho interiéru.

Zoznámenie sa s fontánou

Je možné, že bude váš psík potrebovať trochu času, než si na fontánu zvykne. Doprajte mu ho a netlačte naňho. Až vodu z fontány prvýkrát ochutná, bude to láska na prvé napitie!