Garmin Alpha 100 + TT15 mini + SK/EU TOPO

Akcia

Najnovšia generácia systémuna sledovanie psov s dotykovým displejom a celkom novým GPS obojkom TT15. Spojenie technológií GPS s podporou GLONASS a VHF vám dá prehľad o každom kroku vášho psa pri poľovačke, záchranárskej činnosti či prechádzke v náročnom teréne.

Výber varianty produktu
 • Varianta

Pôvodne 1 129 € 1 012 € 836 € bez DPH
Skladom 1 ks
Kedy tovar dostanem?
v pondelok 01. 11. u Vás
+ - ks
späť hore

30 dní
na vyskúšanie
Nehodnotené

Garmin Alpha 100 + TT15 mini + SK/EU TOPO

Najnovšia generácia systému pre sledovanie psov s dotykovým displejom a celkom novým výcvikovým a GPS obojkom TT15 mini pre malé psy. Spojenie technológií GPS s podporou GLONASS a VHF vám dá prehľad o každom kroku vášho psa pri poľovačke, záchranárskej činnosti či prechádzke v náročnom teréne.

 

HLAVNÉ PREDNOSTI GARMIN Alpha 100EMERGENCY ALERT - upozornenie na nebezpečenstvo: používatelia Alpha 100 majú možnosť jednoducho zdieľať svoju aktuálnu polohu spolu s ďalšími užívateľmi a v prípade nebezpečenstva spustiť alarm.
ALPHA TRACKING - sledovanie aktivity ďalších užívateľov Alpha 100 s prednastavenými správami.
DISTANCE ALERTS - upozornenia na vzdialenosť resp. rádius: nastavte si rádius pre spustenie upozornenia, pokiaľ sa pes dostane mimo zvolený rádius v danej geozóne.

 • Alpha 100 je štandardne vybavená ANT+ bezdrôtovým rozhraním pre pripojenie voliteľných extérnych snímačov ako externý snímač teploty tempe.
 • Zariadenie môžete jednoducho pripojiť k svojmu PC/MAC pomocou USB a môžte zdieľať svoje trasy prostredníctvom aplikácie BaseCamp, kde si môžte plánovať cesty, analyzovať a spravovať trasy a body, spravovať body záujmu POI a mnoho iného.
 • Alpha 100 vybavená 3D kompasom, čo z nej robí spoľahlivého spoločníka aj v neznámom teréne a slotom na mikro SD karty, ktorý môžete využiť na nahrávanie ľubovolných máp z edície TOPO alebo cestné mapy.
 • Zariadenie je vybavené mapou Slovakia TOPO v4 a TOPO Euro. TOPO Euro je digitálna (vektorová) mapa s pokrytím 42 štátov Európy. Vychádza zo zdrojov v miere 1:100 000 (Slovakia TOPO 1:25 000), obsahuje dáta digitálneho modelu terénu (DMT). Pokrytie zahŕňa aj cestnú sieť s uličnou podrobnosťou. Nepodporuje však funkciu pre automatický výpočet optimálnej trasy (autorouting). Skvele poslúži na základnú aj dôkladnejšiu orientáciu v mestách, ale aj v teréne v takmer všetkých štátoch Európy. * úroveň pokrytia jednotlivých krajín sa môže líšiť, pokrytie Cypru neobsahuje cestnú sieť. © EEA, Copenhagen, 2007. 
 • Aplikácia Adventures poskytuje bezplatný a interaktívny spôsob, ako si môžete vymieňať jednotlivé príbehy s komunitou ostatných cestovateľov, chváliť sa so svojimi cestami či zdieľať svoje obľúbené miesta s priateľmi a rodinou.

 

HLAVNÉ PREDNOSTI GPS OBOJKA GARMIN TT5 MINI

18 stupňov okamžitého alebo kontinuálneho impulzu, nastavenie vibrácie alebo tónu, jednoducho cez prednastavené tlačidlá na zariadení Alpha 100. Obojok identifikuje štekanie cez vibrácie krku psa a pripojené zariadenie (napr. Alpha 100) vás upozorní správou, ak štekot dosiahne zvolenú intenzitu.

 • Impulz - má psa vyrušiť, upozorniť, potrestať v prípade neželanej činnosti. Je pre psa nepríjemný, v žiadnom prípade však nie neznesiteľný. Po krátkom čase si pes spojí tento zážitok s vykonávanou činnosťou a zistí, že ak sa bude chovať tak, ako mu prikážete, žiadny impulz nedostane a výcvik je úspešný.
 • Vibrácie - pokiaľ chcete psíka len upozorniť, aby prestal s nejakou činnosťou, je možné zvoliť výcvikový režim vibrácie. Psa vyruší a okamžite odpúta jeho pozornosť od neželanej činnosti.
 • Tón/zvuk - upozornenie zvukom na nevhodné chovanie psa funguje podobne ako vibračný režim. 

 

MORE CONTROL - funkcia umožňuje vzdialene spustiť na obojku vibráciu alebo zvukové upozornenie podľa potreby (dostupné iba so zariadením Alpha 100).

REŽIM SPÁNKU - v prípade potreby dokáže na diaľku spustiť režim spánku (vypnúť obojok) pre úsporu energie a predĺženie výdrže batérie.

HIGH UPDATE RATE - obnovovacia frekvencia obojka zvýšená už na každé 2,5 sekundy pre častejšiu aktualizáciu polohy psa.

REMOTE LIGHT - aktivujte si LED diódu integrovanú na obojku pre vyššiu bezpečnosť a lepšiu viditeľnosť. LED osvetlenie je priamo viditeľné až do diaľky 90m. Pre Alpha 100 nastaviteľné v rámci dosahu VHF.

RESCUE MODE - po spustení sa obojok automaticky aktivuje do úsporného režimu s cieľom predĺžiť výdrž batérie napr. pri hľadaní zatúlaného psa.

 

 

Zariadenie používa rádiovú VHF technológiu na zisťovanie polohy psov vo svojom prostredí. Používanie rádiového VHF zariadenia je v Európe všeobecne regulované predpismi. Produkty Alpha 100 je schválené na používanie len v niektorých krajinách EÚ, vrátane Slovenska, nie však v Českej republike. Na slovenský trh je zariadenie dodávané s plnou podporou - ovládanie v slovenčine, užívateľská príručka v slovenskom jazyku. Produkt a jeho použitie je schválené pre lokalizáciu loveckých psov na Slovensku. Prevádzkovanie zariadenia na území Slovenskej republiky je možné na základe podmienok určených v individuálnom povolení na používanie frekvencie. Požiadavky nájdete v súbore pod obrázkom.  Priemyselná norma CE pod číslom CE0470(!) a CE0681(!). Používanie je povolené v niektorých krajinách Európy na konkrétnych frekvenciách. Podrobnosti k zmenám a podmienkam používania nájdete na uvedenom odkaze: Astro Legal

Zariadenie Garmin je možné používať na území Českej republiky na sledovanie záchranárskych psov, na základe individuálnej licencie vydávané ČTÚ na základe individuálnej žiadosti. Viď Licencia formulár 13 BCD: Žiadosť o licenciu

Na slovenský trh je zariadenie dodávané s plnou podporou - ovládanie v slovenčine, užívateľská príručka v slovenskom jazyku. Produkt a jeho použitie je schválené pre lokalizáciu loveckých psov na Slovensku. Prevádzka zariadenie na území Slovenskej republiky je možné na základe podmienok určených v individuálnom povolení na používanie frekvencie. Viď súbory na stiahnutiu (pod obrázkami).

 


Dosah obojka

Vďaka simultánnemu príjmu signálu zo satelitov GPS a GLONASS máte istotu, že vaša poloha bude lokalizovaná presne aj v náročných podmienkach a to vďaka dosahu GPS obojka Garmin T5 až 6,5 km v závislosti od terénu.

 

Vodotesnosť

Garmin Alpha 100 + TT15 mini je vodotesný GPS obojok. Sledovanie môže prebiehať aj v nepriaznivom počasí. Dážď, sneh ani blato už nie sú nijakou prekážkou, nakoľko zariadenie je vodotesné - odolné voči namočeniu, postriekaniu vodou.

 

Počet psov

Novinkou je tiež rozšírenie maximálneho možného počtu psov (obojkov) na sledovanie cez Alpha 100 - umožňuje sledovanie až 20 psov naraz, pričom každý GPS obojok posiela údaje o polohe každých 2,5, 5, 10, 30 alebo 120 sekúnd.

 

Displej 

Farebný dotykový displej s podporou multi-dotykového ovládania (aj v rukaviciach). Uhlopriečka 3” (7,6 cm); rozlíšenie 240 x 400 bodov.

 

Batérie a nabíjanie

Napájanie je zabezpečené samostatným (dobíjacím Li-on) akumulátorom, ktorý sa nabíja priamo v zariadení s výdržou až do 20 hodín (v závislosti od použitia). Kapacita až 2000 mAh (3,7V).

 

Dĺžka obojka

Garmin Alpha 100 + TT15 má veľmi pevný a kvalitný obojok vyrobený z plastu. Psíkovi nerobí jeho nosenie problém a dobre drží na krku. Dĺžka obojka je 57,5 cm.

 


Váha a rozmery

Vysielačka má šírku 6,1 cm, výšku 16 cm a hĺbku 3,6 cm, hmotnosť zariadenia: 250 g (s akumulátorom). Prijímač má šírku 8.9 cm, výšku 4,4 cm a hĺbku 4,7 cm. Hmotnosť 212 g.

 

 

Výhody produktu Nevýhody produktu
 • 18 úrovní impulzu,
 • zvuk, vibrácie
 • obnovovacia frekvencia obojku každé 2,5 s
 • výcvik až 20 psov súčasne
 • dlhšia výdrž batérie
 • LED svetlo na obojku
 • výcvikový a GPS obojok v jednom
 • nutnosť licencie

V čom vám GPS pomôže?

 • rýchle nájdenie strateného či zatúlaného psa 
 • zaručí vám prehľad o každom kroku vášho psa pri love, záchranárskej činnosti či prechádzke

 

Pre aké plemeno je vhodný

Určenie vhodnosti pre daného psa je vždy veľmi zložité, pretože každý pes je iný. Predovšetkým záleží na temperamente a citlivosti daného psa. Na základe našich skúseností odporúčame tento model pre tieto plemená psov.

Malé psy
Stredné psy

Technické parametre

Podpora externej antény áno
Dotykový displej áno
Napájanie nabíjací
Vodotesnosť ponoriteľný
Zobrazenie mapové
Navigačný systém GPS + GLONASS
Funkcie GPS + zvuk + vibrácie + impulz + svetlo + bezpečnostná zóna
Dosah obojka 6,5 km
Integrovaná pamäť 8.0 GB
Kompas áno
Predinštalovaná mapa TOPO EURO + SK/CZ
Možnosť pridania máp áno
Displej 3" (7,6 cm), 240 x 400 px
Počet psov 1 - 20
Sila impulzu 18
Dĺžka obojka 47,5 cm
Batérie vo vysielači 2000 mAh
Rozmery prijímača 7,8 x 4,5 x 3,5 cm
Rozmery vysielača 6,1 x 16 x 3,6 cm
Hmotnosť prijímača 212 g
Hmotnosť vysielača 250 g
Frekvencia 155,450 - 155,475 MHz

Obsah balenia

 • TT 15 obojok (zelený) 
 • Alpha 100 s  Li-ion baterií (1ks)
 • 1ks VHF anténa 47,5cm + 1ks VHF anténa s predĺženým dosahom dlžka 47,5cm
 • nabíjací klip, 
 • sieťová nabíjačka AC 220V, 
 • adaptér pre nabíjanie do autozapaľovača
 • krátke elektródy (2ks) + dlhé elektródy (2ks) 
 • príručka uživateľa
 • 1ks VHF anténa 
 • dvojitý (split) USB nabíjací kábel 
 • napájací/nabíjací kábel do autozapaľovače 12V/24V,
 • sieťová nabíjačka AC 220V
 • dodávaná mapa Slovakia Topo v.4 microSD/SD 
 • SK, EN manuál

Doplňujúce informácie

Možnosť vyskúšania

Pri nákupe v našom e-shope máte 30 dennú možnosť na bezplatné zapožičanie produktu. Pokiaľ vám produkt nebude vyhovovať, môžete nám ho zdarma a bez udania akéhokoľvek dôvodu vrátiť a my vám okamžite pošleme peniaze späť. Obojok môže byť vyskúšaný, rozbalený avšak nesmie byť poškodený. 

Záruka na tovar

Zo zákona je štandardná záruka na tovar 2 roky. U niektorých produktov sme záruku predĺžili až na 3 roky. Pri akejkoľvek vade alebo poruche vám bude produkt bezodkladne opravený alebo vymenený za nový kus. Oproti konkurenčným obchodom ponúkame naším zákazníkom nadštandardné reklamácie.

Doba dodania produktu

Pokiaľ máme tovar skladom (dostupnosť je pri produkte vždy uvedená) a objednáte ho do 14:00, tovar vám odošleme eště ten deň. Vo väčšine prípadov vám bude tovar doručený do 24 hodin od objednania. Predovšetkým záleží na tom, aký zvolíte spôsob platby a dopravy.

Spôsob dopravy a platby

Môžete si vybrať z niekoľkých variant dodania. Pre dopravu využívame Slovenskú poštu a UPS kuriéra, DPD či Zasielkovňu. Ako platobnú metódu môžete využiť platbu v hotovosti, bankovým prevodom, na dobierku alebo online kartou.

 


Tu môžete nahlásiť ľubovoľnú chybu na stránke.