Garmin Alpha 100 + T5 Mini + EU Mapy

Akcia

Nový model Garmin GPS obojka pre psov s menším a ľahším obojkom T5 mini, ktorý je vhodný hlavne pre menšie plemená. Vo výbave produktu je samostatné GPS zariadenie Alpha 100 s dotykovým displejom a celkom novým obojkom T5 mini. Spojenie technológií GPS s podporou GLONASS a VHF vám dá prehľad o každom kroku vášho psa pri poľovačke, záchranárskej činnosti či prechádzke.

Výber varianty produktu
 • Varianta

Pôvodne 1 028 € 949 € 784 € bez DPH
Skladom 2 ks
Kedy tovar dostanem?
v stredu 22. 09. u Vás
+ - ks
späť hore

30 dní
na vyskúšanie
Nehodnotené

Garmin Alpha 100 + T5 Mini + EU Mapy

Nový model Garmin GPS obojka pre psov s menším a ľahším obojkom T5 mini, ktorý je vhodný hlavne pre menšie plemená. Vo výbave produktu je samostatné GPS zariadenie Alpha 100 s dotykovým displejom a celkom novým obojkom T5 mini. Spojenie technológií GPS s podporou GLONASS a VHF vám dá prehľad o každom kroku vášho psa pri poľovačke, záchranárskej činnosti či prechádzke.

 

HLAVNÉ PREDNOSTI GARMIN Alpha 100EMERGENCY ALERT - upozornenie na nebezpečenstvo: používatelia Alpha 100 majú možnosť jednoducho zdielať svoju aktuálnu polohu spolu s ďalšími a v prípade nebezpečenstva spustiť alarm.
ALPHA TRACKING - sledovanie aktivity ďalších používateľov Alpha 100 s prednastavenými správami.
DISTANCE ALERTS - upozornenia na vzdialenosť resp. rádius: nastavte si rádius pre spustenie upozornenia pokiaľ sa pes dostane mimo zvolený rádius v danej geozóne.

 • Alpha 100 je štandardne vybavená ANT+ bezdrôtovým rozhraním pre pripojenie voliteľných extérnych snímačov ako externý snímač teploty tempe.
 • Zariadenie môžete jednoducho pripojiť k svojmu PC/MAC pomocou USB a môžte zdieľať svoje trasy prostredníctvom aplikácie BaseCamp, kde si môžte plánovať cesty, analyzovať a spravovať trasy a body, spravovať body záujmu POI a mnoho iného.
 • Alpha 100 vybavená 3D kompasom, čo z nej robí spoľahlivého spoločníka aj v neznámom teréne a slotom na mikro SD karty, ktorý môžete využiť na nahrávanie ľubovolných máp z edície TOPO alebo cestné mapy. 
 • Zariadenie je vybavené mapou Slovakia TOPO a TOPO Euro. TOPO Euro je digitálna (vektorová) mapa s pokrytím 42 štátov Európy. Vychádza zo zdrojov v miere 1:100 000 (Slovakia TOPO 1:25 000), obsahuje data digitálneho modelu terénu (DMT). Pokrytie zahŕňa aj cestnú sieť s uličnou podrobnosťou. Nepodporuje však funkciu pre automatický výpočet optimálnej trasy (autorouting). Skvele poslúži na základnú aj dôkladnejšiu orientáciu v mestách, ale aj v teréne prevažne vo všetkých štátoch Európy. * úroveň pokrytia jednotlivých krajín sa môže líšiť, pokrytie Cyprusu neobsahuje cestnú sieť. © EEA, Copenhagen, 2007. Takže sa v neznámom terénu nestratíte.
 • Aplikácia Adventures poskytuje bezplatný a interaktívny spôsob, ako si môžete vymieňať jednotlivé príbehy s komunitou ostatných cestovateľov, chváliť sa so svojimi cestami či zdieľať svoje obľúbené miesta s priateľmi a rodinou.

 

HLAVNÉ PREDNOSTI GPS OBOJKA GARMIN T5 MINI


MALÁ KOMPAKTNÁ VEĽKOSŤ - dizajnovaný pre menšie plemená s hmotnosťou od 7 kg do 24 kg s obvodom krku od 24 do 35,5 cm.
NÍZKA HMOTNOSŤ - obojok T5 mini je v porovnaní so štandardným T5 ľahší približne o 25%. Hmotnosť komplet obojku je 212 g.
REŽIM SPÁNKU - v prípade potreby dokáže na diaľku spustiť režim spánku (vypnúť obojok) pre úsporu energie a predĺženie výdrže batérie.
MORE CONTROL - funkcia umožňuje vzdialene spustiť na obojku vibráciu alebo zvukové upozornenie podľa potreby.
HIGH UPDATE RATE - obnovovacia frekvencia obojku zvýšená už na každé 2,5 sekundy pre častejšiu aktualizáciu polohy psa.
REMOTE LIGHT - aktivujte si LED diódu integrovanú na obojku pre vyššiu bezpečnosť a lepšiu viditeľnosť. LED osvetlenie je priamo viditeľné až do diaľky 90 m.
RESCUE MODE - po spustení sa obojok automaticky aktivuje do úsporného režimu s cieľom predĺžiť výdrž batérie napr. pri dohľadání zatúlaného psa.

 

Zariadenie používa rádiovú VHF technológiu k zisťovaniu polohy psov vo svojom prostredí. Používanie rádiového VHF zariadenia je v Európe všeobecne regulované predpismi. Produkty Alpha 100 je schválené na používanie len v niektorých krajinách EÚ, vrátane Slovenska, nie však v Českej republike. Na slovenský trh je zariadenie dodávané s plnou podporou - ovládanie v slovenčine, užívateľská príručka v slovenskom jazyku. Produkt a jeho použitie je schválené pre lokalizáciu loveckých psov na Slovensku. Prevádzkovanie zariadenia na území Slovenskej republiky je možné na základe podmienok určených v individuálnom povolení na používanie frekvencie. Požiadavky nájdete v súbore pod obrázkom.  Priemyselná norma CE pod číslom CE0470(!) a CE0681(!). Používanie je povolené v niektorých krajinách Európy na konkrétnych frekvenciách. Podrobnosti k zmenám a podmienkam používania nájdete na uvedenom odkaze: Astro Legal

Zariadenie Garmin  je možné používať na územie Českej republiky pre sledovanie záchranárskych psov, na základe individuálnej licencie vydávané ČTÚ na základe individuálnej žiadosti. Viz Licencia formulár 13 BCD: Žiadosť o licenciu

Na slovenský trh je zariadenie dodávané s plnou podporou - ovládanie v slovenčine, užívateľská príručka v slovenskom jazyku. Produkt a jeho použitie je schválené pre lokalizáciu loveckých psov na Slovensku. Prevádzka zariadenia na území Slovenskej republiky je možné na základe podmienok určených v individuálnom povolení na používanie frekvencie. Viz súbory na stiahnutie (pod obrázkami).

 


Dosah obojka

Vďaka simultánnemu príjmu signálu zo satelitov GPS a GLONASS máte istotu, že vaša poloha bude lokalizovaná presne aj v náročných podmienkach a to vďaka dosahu GPS obojku Garmin T5 mini až 6,5 km v závislosti od terénu.

 

Vodotesnosť

Garmin Alpha 100 + T5 mini je vodotesný gps obojok. Sledovanie môže prebiehať aj v nepriaznivom počasí. Dážď, sneh ani blato už nie sú nijakou prekážkou, nakoľko zariadenie je vodotesné - odolné voči namočeniu, postriekaniu vodou.

 

Počet psov

Novinkou je tiež rozšírenie maximálneho možného počtu psov (obojkov) na sledovanie cez Alpha 100 - umožňuje sledovanie až 20 psov naraz, pričom každý GPS obojok posiela údaje o polohe každých 2,5, 5, 10, 30 alebo 120 sekúnd.

 

Displej 

Farebný dotykový displej s podporou multi-dotykového ovládania (aj v rukaviciach). Uhlopriečka 3” (7,6 cm); rozlíšenie 240 x 400 bodov.

 

 

Batérie a nabíjanie

Napájanie je zabezpečené samostatným (dobíjacím Li-on) akumulátorom, ktorý sa nabíja priamo v zariadení s výdržou až do 20 hodín (v závislosti od použitia). Kapacita až 2000 mAh (3,7V).

 

Dĺžka obojka

Garmin Alpha 100 + T5 mini má veľmi pevný a kvalitný obojok vyrobený z plastu. Psíkovi nerobí jeho nosenie problém a dobre drží na krku. Dĺžka obojka je 47,5 cm (obvod krku od 24 cm do 35,5 cm).

 


Váha a rozmery

Vysielačka má šírku 6,1 cm, výšku 16 cm a hĺbku 3,6 cm, hmotnosť zariadenia: 250 g (s akumulátorom). Prijímač má šírku 7,8 cm, výšku 4,5 cm a hĺbku 3,5 cm. Hmotnosť len 219 g.

 


  

Výhody produktu Nevýhody produktu
 • možnosť spustenia funkcií na diaľku
 • LED svetlo na obojku
 • obnovovacie frekvencie obojku každých 2,5 s
 • sledovanie aktivity ostatných na diaľku
 • špeciálne navrhnutý pre malé plemená
 • nutnosť licencie

V čom vám GPS pomôže?

 • rýchle nájdenie strateného či zatúlaného psa 
 • zaručí vám prehľad o každom kroku vášho psa pri love, záchranárskej činnosti či prechádzke

 

Pre aké plemeno je vhodný

Určenie vhodnosti pre daného psa je vždy veľmi zložité, pretože každý pes je iný. Predovšetkým záleží na temperamente a citlivosti daného psa. Na základe našich skúseností odporúčame tento model pre tieto plemená psov.

Malé psy
Stredné psy

Technické parametre

Podpora externej antény áno
Kompas áno
Výdrž prijímača 16 - 30 hodin
Výdrž vysielača 20 hodín
Vodotesnosť ponoriteľný
Zobrazenie mapové
Navigačný systém GPS + GLONASS
Funkcie GPS + bezpečnostná zóna + svetlo
Dosah obojka 6,5 km
Integrovaná pamäť 4.0 GB
Dotykový displej áno
Možnosť pridania máp áno
Predinštalovaná mapa TOPO EURO + SK/CZ
Displej 3" (7,6 cm), 240 x 400 px
Počet psov 1 - 20
Dĺžka obojka 24 - 35,5 cm
Batérie vo vysielači 2000 mAh
Rozmery prijímača 7,8 x 4,5 x 3,5 cm
Rozmery vysielača 6,1 x 16 x 3,6 cm
Hmotnosť prijímača 219 g
Hmotnosť vysielača 250 g
Napájanie nabíjací

Obsah balenia

 • Alpha 100 s  Li-ion batéria (1ks)
 • 1ks VHF anténa (12,2cm) 
 • žltý remienok (šírka 2,5 cm)
 • 1ks anténa pre T5 - dĺžka 57,5 cm,
 • nabíjací klip pre T5
 • dvojitý (split) USB nabíjací kábel 
 • napájací/nabíjací kábel do autozapaľovača 12V/24V,
 • klip na opasok 
 • sieťová nabíjačka AC 220V
 • predinštalovaná mapa TOPO EURO
 • dodávaná mapa Slovakia Topo v.4 microSD/SD 
 • 1-ročné predplatné služby - mapy zo satelitných snímkov 
 • SK, EN manuál

Doplňujúce informácie

Možnosť vyskúšania

Pri nákupe v našom e-shope máte 30 dennú možnosť na bezplatné zapožičanie produktu. Pokiaľ vám produkt nebude vyhovovať, môžete nám ho zdarma a bez udania akéhokoľvek dôvodu vrátiť a my vám okamžite pošleme peniaze späť. Obojok môže byť vyskúšaný, rozbalený avšak nesmie byť poškodený. 

Záruka na tovar

Zo zákona je štandardná záruka na tovar 2 roky. U niektorých produktov sme záruku predĺžili až na 3 roky. Pri akejkoľvek vade alebo poruche vám bude produkt bezodkladne opravený alebo vymenený za nový kus. Oproti konkurenčným obchodom ponúkame naším zákazníkom nadštandardné reklamácie.

Doba dodania produktu

Pokiaľ máme tovar skladom (dostupnosť je pri produkte vždy uvedená) a objednáte ho do 14:00, tovar vám odošleme eště ten deň. Vo väčšine prípadov vám bude tovar doručený do 24 hodin od objednania. Predovšetkým záleží na tom, aký zvolíte spôsob platby a dopravy.

Spôsob dopravy a platby

Môžete si vybrať z niekoľkých variant dodania. Pre dopravu využívame Slovenskú poštu a UPS kuriéra, DPD či Zasielkovňu. Ako platobnú metódu môžete využiť platbu v hotovosti, bankovým prevodom, na dobierku alebo online kartou.

 


Tu môžete nahlásiť ľubovoľnú chybu na stránke.