Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Najnovší výcvikový obojok PetSafe Standard a Lite: Nahliadnite na novinku pre výcvik malých a citlivých psov

Nenechajte si hovoriť dvakrát a príďte si vyskúšať nové modely výcvikových obojkov. Za vyskúšanie u nás nedáte nič a okrem toho vám s čímkoľvek poradíme! Známa  americká značka PetSafe predstavila nový model elektronického obojku na mieru malým a citlivým psom. Výcvik s elektronickým obojkom PetSafe Standard alebo PetSafe Lite tak môžu vziať do rúk aj majitelia bojazlivejších psov.

V čom sú hlavné prednosti modelu PetSafe Standard a PetSafe Lite?

  • Technológia určená pre výcvik bojazlivejších psov
  • Vhodný aj pre malé psy
  • 3 druhy korekcií + nastaviteľný impulz
  • Rôzne varianty pre dosah výcviku
  • Vodotesné vlastnosti
  • Duálne nabíjanie
  • Dizajn

Jemné rozdiely...

Princíp je, ako už zvyčajne, jednoduchý. Za to ale nie je pri elektronických obojkoch žiadnou samozrejmosťou. Naopak – nájsť technologické riešenie korekcií schopné vyhovieť aj bojazlivým psom nie je vôbec jednoduché. PetSafe pre citlivé psy prichádza s dvomi variantmi prijímačov, 4 variantmi pre dosah výcviku, ale predovšetkým s extra jemnými prechodmi medzi úrovňami impulzov.

Impulzy, ktoré nastavíte v 15-tich úrovniach, dopĺňajú ešte funkcie zvuku a vibrácií. Zariadenie vám tak umožní tréning s pružnejším využitím stratégií. Samotné impulzy navyše disponujú veľmi miernym nárastom intenzity, čo je technológia, ktorá obojky určuje malým a citlivým psom. Rozdiel v sile jednotlivých úrovní je pre psa len slabo rozoznateľný. Tento malý detail výrazne zvýši komfort celého výcviku. A to predovšetkým pre vašich štvornohých príslušníkov.

 

...zlepšujú výsledok

Majitelia bojazlivejších psíkov už to dobre poznajú: chlpáčov ľahko vyľaká hocičo a zvýšenie sily korekcie je pre citlivého psa zbytočne stresujúce. Na nižšiu úroveň psík nezareaguje a pri nasledujúcom stupni sa už zľakne. Práve jemnejšie rozdiely medzi jednotlivými stupňami korekcie prispievajú k tomu, že pes si ich nárast neuvedomuje, a vy tak ľahšie nájdete vhodný stupeň korekcie.

Pri hľadaní optimálnej úrovne tak máte omnoho lepšiu možnosť korekciu nielen nastaviť, ale aj vyladiť presne na mieru, aby nebola slabšia ani silnejšia, ako je potrebné. Správna hladina je na takej úrovni intenzity, kedy váš pes pri korekcii spozornie, zastrihá ušami, oblízne si ňufák, alebo sa v mieste obojku poškrabe. Stupeň korekcie nastavujte vždy od najnižšej úrovne, plynulo postupným zvyšovaním vždy o jednu úroveň.

Čo môžete očakávať od obojkov PetSafe Standard a PetSafe Lite?

Už sme naznačili, že si môžete vybrať z niekoľkých variant zariadenia. Môžete si zvoliť rôzny dosah funkcií na vzdialenosť 100, 300, 600 alebo 900 m a s jedným ovládačom môžete trénovať až 2 psy zároveň. Pre túto možnosť budete potrebovať ešte jeden obojok. Variantu Lite od Standard odlišuje menší a ľahší prijímač, s váhou necelých 4 g.

Ovládač, teda vysielačka, je ďalším plusom tohto nového pomocníka pre výcvik psov. Ergonomický tvar je dizajnovo výborne spracovaný – ovládač vám skvelo padne do dlane. Jeho vzhľad však nie je samoúčelný, pripomína mobilný telefón, s ktorými každodenne narábame, na zaobchádzanie s ním si teda veľmi ľahko zvyknete. Okrem toho ovládač disponuje rozmerným displejom, ktorý je digitálny, podsvietený a výborne čitateľný aj v zhoršených podmienkach.

Rovnako ako ovládač, ergonomický je aj prijímač. Inými slovami, jednotka na obojku pre psa je navrhnutá tak, aby bola psovi pri nosení čo najpohodlnejšia. V balení nájdete navyše aj dve dĺžky elektród a teda sa nemusíte rozhodovať, či kúpiť dlhé alebo krátke. Jednoducho ich vyskúšate a vyberiete vhodnejšiu variantu. Ďalší bod naviac: materiál je z vodivého plastu a tým pádom pohodlnejší.

Obsluhu zariadenia vám určite spríjemní duálna nabíjačka, s ktorou jednoducho nabíjate prijímač aj vysielačku zároveň. PetSafe má vodotesnú výbavu, pri pohybe v teréne sa síce vyvarujte plávaniu, ale dážď systém rozhodne vydrží. Napokon, o všetkých výhodách nového výcvikového obojku sa môžete presvedčiť sami!