Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Psíky v útulku potrebujú nakŕmiť. Pomáhajte s nami!

Spoza mreží kotercov pozerajú smutné psie oči. Kapacita útulku je totiž na hranici a obsadené sú takmer všetky boxy. Opustení psíkovia trpezlivo a smutne čakajú na svoj nový domov. Niekedy aj niekoľko rokov. Ľudia v útulku robia, čo môžu, aby im čakanie spríjemnili. Často pritom ich sily a možnosti len tak tak stačia na zaistenie základných potrieb - napríklad jedla pre psíky. Bez príspevkov zvonku by to nešlo. Aj vďaka vašej pomoci tak môžu psíky každý deň dostať svoju porciu granulí.

Je tesne pred Vianocami a my prichádzame do útulku Bouchalka, na Kladensku za Prahou, aby sme psíkom predali veľké vrecia s granulami. Psíky nás vítajú, prestrkujú svoje čumáčky cez mreže. Každý z nich potrebuje pozornosť, lásku a starostlivosť. Hladkáme ich, ale ruky nám nestačia. Je ich tu tak veľa! Chceli by sa pomaznať, vyraziť si na prechádzku a skotačiť vedľa svojho pána, ktorý by im ich lásku opetoval. Keď ideme ďalej, psíky sa na nás otáčajú, kňučia a dožadujú sa ešte viac pozornosti. Rozdávame im pamlsky a nemôžeme sa ubrániť hlbokému dojatiu. Vieme, že všetky sú za našu pomoc vďačné, ale že už zajtra budú potrebovať ďalšiu.

Bez pomoci sa útulok nezaobíde

Kapacita útulku je takmer naplnená. „Niektoré psíky pred sviatkami našli svoje nové domovy, ale je pravdepodobné, že po Vianociach zasa nové prírastky pribudnú. Ľudia sa nechovajú zodpovedne, obstarávajú si domácich maznáčikov bez toho, aby zvážili všetky okolnosti. Psíky potom končia v útulkoch,“ rozpráva majiteľka útulku.

V čase našej návštevy bolo v útulku Bouchalka obsadených 110 zo 140 kotercov. Obslúžiť každý deň toľko psíkov je veľmi náročné. Ľudia tu to ale robia s láskou. Každý deň psíky spotrebujú asi 80 kg granúl a toto množstvo je bez pomoci zvonku takmer nemožné zaistiť. Preto sme sa rozhodli pravidelne, s vašou pomocou, privážať granule a psie pamlsky do útulkov. Či svoj sľub budeme môcť dodržať, záleží aj na vás.

Kým psíky nájdu domov

Psie útulky potrebujú pre psíky zaistiť aspoň základnú starostlivosť. Granulí a konzerv, ktoré by nakŕmili psy, ktoré sa často do útulku dostávajú v zúboženom stave, nie je nikdy dosť. Rovnako tak sú potrebné obojky a deky. Hlavne teraz v zime je potrebné psíkom zaistiť teplo, pretože niektoré plemená v zime skrátka nezvládajú byť vonku vo dne v noci. „Skutočne veľmi si vážime každú, aj drobnú, pomoc. Aj jedna konzerva či sáčok piškót má pre nás zmysel a veľmi za to ďakujeme,“ hovorí majiteľka útulku.

Materiálna stránka je jedna vec, ale psíky potrebujú tiež lásku. Každý z nich, ktorý tu čaká na svoj domov, má svoj jedinečný príbeh, niekedy mimoriadne smutný. „Tento psík sa k nám dostal v neskutočne zúboženom stave. Bol vychudnutý a plný strachu. Majiteľ mu zrejme veľmi ubližoval. Dnes je už v plnej kondícii a čaká na nový domov, je prítulný a plný lásky," dodáva.

Útulok už podporili

 • Monika Stojová – 1x Popular
 • Hana Březinová – 1x Popular
 • Milan Valena – 2x Popular
 • Bára Rečková – 1x Popular
 • Bára Slánská – 2x Popular
 • Lenka Janečková – 4x Popular
 • Světla Tkadlecová – 2x Country Dog
 • Patricia Jakešová – Country Dog
 • Vojtěch Kaňkovský, Adéla Bělková a pes Domenico – 1x Fitmin
 • Radka Davidová – 1x Profine
 • Zdeněk Mojžíšek – 3x Profine
 • Margareta Ptáčková – 1x Profine
 • Michaela Kovaříková – 1x Piškóty s vápnikom
 • Martin Novotný – 7x Piškóty s vápnikom
 • Kateřina Pospíšilová – 1x Piškoty s vápnikom
 • Jana Poncarová – 1x Country Dog, 1x Piškóty s vápnikom
 • Tereza Jalovcová - 5x Country Dog
 • Martin Kotváč - 10x Country Dog
 • Aneta Pudivítrová - 10x kapsičky Pedigree, 5x Country Dog

Psíky sú moja srcová záležitosť. Pretože návšteva útulku je pre mňa príliš emocionálna, rada som využila možnosť nakúpiť granule cez e-shop Elektro-obojky.cz, ktorý ich psíkom dovezie. Ihneď, ako som objednávku odoslala, mi volali a všetko potvrdili a informovali ma o tom, ako bude doručenie prebiehať," hovorí Jana Poncarová z Plzne.

Pomôže aj trocha granúl

Prevádzkovatelia útulku a ich štvornohí zverenci si skutočne vážia každú drobnú pomoc a pozornosť. Či už je to sáčok piškót, mäsová konzerva alebo trocha granúl. My sme mohli vďaka vašej pomoci útulku Bouchalka predať 225 kg granúl, 20 konzerv a hromadu pamlskov. Tým pre nás ale nič nekončí a v pomoci psím útulkom pokračujeme ďalej. Pretože možno už zajtra pribudnú ďalšie opustené psíky.

Granule, konzervy a pamlsky pre psíkov môžete ľahko nakúpiť cez náš e-shop Elektro-obojky.cz a to za nákupné ceny. My ich potom zdarma do útulku dovezieme.

Ďakujeme vám, že nezostávate ľahostajní a pomáhate s nami!

Za celý tým Elektricke-obojky.sk

Tomáš Mráz - jednateľ spoločnosti

Naše predchádzajúce akcie môžete sledovať na našom Facebooku.