Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Pripomeňme si jednu nádielku pre opustené psy alebo ako sme v Reedog oslavovali Vianoce 2017

Ak tiež milujete zvieratá a zvlášť psíkov, pripojte sa k našej každoročnej zbierke pre opustené psy. Zúčastniť sa môže každý, veľmi radi vám poradíme a pomôžeme. Zbierku sme zaviedli ako predvianočnú nádielku s návštevou a venčením psíkov. Prinášame vám tiež malú spomienku na túto nádielku v roku 2017. Zmierniť psíkom aspoň trochu bolesť zo samoty je vynikajúce rozhodnutie, ktoré vás určite obohatí. 

Darujete radi? Milujete zvieratá alebo dokonca hľadáte príležitosť, ako pomôcť opusteným psíkom v útulku? Potom sú tieto riadky práve pre vás! Poďte si s nami zaspomínať na jednu dobročinnú akciu, ktorú sa nám podarilo uskutočniť a nechajte sa pozvať na ďalší ročník! 

Skutočná nádielka...

Súhlasíte s nami, že návšteva je najlepším darčekom pre všetkých osamelých? Poďte s nami rozvíjať dobrú vec. Každý rok usporiadame vianočnú zbierku vecných darov pre jeden z najstarších a najväčších útulkov v Českej republike, Bouchalku. Zbierku potom osobne nadelíme psíkom a útulku Bouchalka. Radi by sme vniesli do celej udalosti niečo osobného, zmiernili psíkom ich bolesť a podporili všetkých, ktorí sa o nich starajú. Udalosť sa bude konať aj v roku 2018 a ešte v ďalších nasledujúcich rokoch! Nemôžeme síce zmeniť smutnú atmosféru útulku, ale môžeme ju spoločne zmeniť na pomoc a obdarovanie osamelých chlpáčov. 

Spomienky na Vianoce v útulku 2017

Slovo dalo slovo a z každoročnej zbierky na podporu útulku pre psov sa stala veľká predvianočná zbierka krmiva, maškŕt a ďalších nevyhnutností. Zbierku uzavrela spoločná návšteva útulku Bouchalka, vráťme sa však o kúsok v čase...

 

1. 10. - 22. 12. 2017 - Pred Vianocami 2017 ste spolu s nami prispievali do zbierky a my sme napäto očakávali, koľko nadšencov sa zapojí a medzitým sme zháňali účasť sponzorov. Nakoniec sa pre psíkov vybralo 1480 kg granulí a 1680 ks maškŕt a podporili nás výrobcovia krmív Weber mlýn, Carneeval a Fitmin. V nádielke nechýbali ani misky, lopty a deky pre psíkov. 

18. 12. 2017 - Chystáme sa na uzavretie zbierky, sčítavame zásoby, riešime prepravu a chystáme balíky. Paráda! Stále chodia od vás objednávky, ktoré sú určené pre útulok. Majú sa na čo tešiť!

20. 12. - 22. 12. 2017 - Organizujeme, balíme, panikárime! Nakoniec je všetko pripravené včas a my sa nemôžeme dočkať dňa pred Vianocami, kedy všetci vyrazíme do útulku, aby sme priamo na mieste odovzdali celú zbierku. Vďaka sponzorom akcie Weber-mlýn (krmivá Acana a Orijen), Carneeval a Fitmin, dostanú psíkovia aj tie najlepšie superprémiové alebo holistické krmivá. Mňam, haf! 

23. 12. 2017 - Veľký deň! Konečne prišla naša chvíľa a my sa chystáme v plne naloženej dodávke vyraziť do útulku Bouchalka. Našou veľkou podporou sú tiež dobre známi youtuberi Vláďa a jeho pes Vodopád a CandyMane. Kto môže, naloží do svojho auta vrecia, aby sa nám to všetko zmestilo! A prichádza uvítanie v Bouchalke, kde už na nás všetci napäto čakajú. Pridávate sa aj vy a keď svižne vynosíme všetky vrecia s granulami, prestávame vnímať chladné počasie, ktoré tento predvianočný deň doprevádza. 

 

Ešte konzervy, misky, deky a už si rozdeľujeme maškrty, pretože najlepšia časť nádielky prichádza! Každému psíkovi nadelíme toľko, koľko mu bude chutiť. Pozeráme sa im do očí, rozprávame sa s nimi a čo najviac sa ich snažíme rozveseliť. Tie oddané a bezmocné oči túžia k niekomu patriť a určite len tak ľahko na nich nezabudneme. Keď sa im oči plné údivu a očakávania otvoria do široka, ide o najdojemnejšie chvíle návštevy. Máme obrovskú radosť, že sme vďaka vám zrealizovali toto stretnutie a v tom, že to má zmysel sme sa len utvrdili. Sme odhodlaní nezatvárať oči pred situáciov opustených psíkov. 

Nakoniec chlpáčov berieme z kotercov utúlku Bouchalka a poriadne ich prevetráme na prechádzke. Intenzívna atmosféra je neopísateľná a plná spolupatričnosti, ktorá nás pri obdarovaní útulku zvláštnym neopísateľným spôsobom prepojila. Máme pocit, že ide o ten najväčší vianočný darček, ktorý sme so všetkými účastníkmi dostali od všetkých statočných psíkov. 

 

Lúčenie sprevádza trošku smútok. Neradi odchádzame a nejeden z nás sa pohráva s príznačnou myšlienkou a túžbou vziať si všetkých hafanov k sebe a už ich nikdy nezanechať na pospas samote. Veľmi držíme chlpáčom palce a prajeme si, aby sa čo najskôr dostali k majiteľom, ktorí sa budú o nich s láskou starať. Vďaka vám a celej zbierke budú všetci rásť s plným bruškom výborného krmiva a viac financií sa môže použiť na zlepšovanie podmienok a prostredia.

 

Darujte s nami! 

Ako sa môžete k celej zbierke pripojiť? Vlastne záleží na vašom prianí. Kto chce, môže na našom e-shope https://www.elektricke-obojky.sk/ alebo https://www.reedog.cz/ za cenu bez akejkoľvek marže - zakúpiť krmivo, maškrty alebo doplnkové produkty. Môžete zvoliť výrobky aj od iných predajcov, prípadne darovať vlastné veci, deku, misku alebo lopty a ďalšie veci, ktoré by sa mohli psíkom hodiť. Všetky dary dostanú u nás menovku s menom darcu a uložíme ich v Reedog, odkiaľ ich pošleme do Bouchalky. Pred ukončením zbierky ešte celkové množstvo všetkých zakúpených  produktov zdvojnásobíme a pridáme za Reedog ku spoločnej nádielke. Vyrazte na cestu s nami! 

Všetkým Vám zúčastneným, sponzorom a tímu z Bouchalky patrí obrovské poďakovanie za účasť, krmivá a dary na pomoc opusteným psíkom v útulku. Celá zbierka naozaj zlepší život nielen psíkom, ale aj tým, čo sa o nich sústavne starajú. Darovať môže ktokoľvek, je to úplne jednoduché. Všetci ste srdečne vítaní a čaká vás nielen kŕmenie psíkov, ale v prípade záujmu aj venčenie a neopakovateľný zážitok. 

A čo dodať? 

Radi by sme pomohli útulok Bouchalka zaplniť ľuďmi a povzbudiť ich k tomu, aby psíkom v útulku venovali svoju účasť. Psíkov je možné pravidelne aj nepravidelne venčiť, šíriť o nich povedomie (napr. zdieľaním na sociálnych sieťach), podieľať sa na dobrovoľníctve alebo dokonca objaviť svojho srdcového chlpáča, ako sme ho objavili aj my v Reedog. 

O Bouchalce

Bouchalka je súkromný útulok, ktorý začal svoju činnosť už v roku 1989 ako psí hotel. Postupne však došlo k tomu, že si doba vyžiadala skôr útočisko pre psy, ktorých ich majitelia odložili, vyhodili alebo týrali. Od roku 1993 sa zo psieho hotela stal útulok pre psov. S počtom 120 pieskových alebo betónových kotercov, patrí dnes Bouchalka medzi najstaršie a najväčšie útulky v Českej republike. Personál zaisťuje okrem bežnej prevádzky aj ošetrovňu, odchov šteniatok a karanténu, všetko na vlastné náklady. Pre viac informácií, či už chcete pomôcť, venčiť alebo hľadáte k sebe toho pravého štvornohého parťáka, rozhodne choďte na návštevu, volajte alebo si pozrite stránky útulku na http://www.psiutulekbouchalka.cz/o-nasem-utulku/ . Zmierniť psíkom aspoň trochu bolesť zo samoty je vynikajúcim rozhodnutím, ktoré vás naozaj obohatí.