Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Samočistiaca toaleta pre mačky: najlepšie riešenie mačacej hygieny vo vašej domácnosti!

Často sa stáva, že si niektorí ľudia nevezmú mačku k sebe domov práve kvôli udržiavaniu čistoty. Prečo by to tak malo byť, keď existuje veľmi účinné hygienické riešenie

Samočistiace toalety pre mačky udržujú vašu domácnosť v úplnej čistote a váš obľúbený maznáčik môže s vami tráviť viac času. A navyše prináša množstvo ďalších výhod: 

 

Je ekologicky vhodná?

Znečistenie životného prostredia býva v diskusiách chovateľov veľkou otázkou bez odpovedi. Stelivo pre bežné mačacie toalety nadmerne zaťažuje životné prostredie ako procesom ťažby, tak produkciou obrovského množstva odpadu. Určite je dobré poistiť sa výberom vhodného steliva, ktoré je úplne biologicky odstrániteľné, väčšinou na rastlinnej báze. Jeho nevýhodou sú však vysoké náklady. 

 

Automatická mačacia toaleta Catgenie rieši problém ekologickej únosnosti úplne iným spôsobom. Súčasťou príslušenstva sú totiž biologicky rozložiteľné trvanlivé granule, ktoré v toalete prechádzajú hygienickou údržbou. Materiál nenasáva nečistoty a preto sa premytím v toalete dôkladne vyčistí veterinárnou dezinfekciou a následne sa vysuší horúcim vzduchom. Permanentné granule výrazne znížia produkciu znečistenia podstieľky. Samotné nečistoty sa v automatickej toalete oddelia a odchádzajú odtokovou hadicou. 

 

Litter Robot poskytuje k samočistiacej toalete pre mačky 100% prírodné ekologické stelivo z ílu a navyše aj biologicky rozložiteľné vrecúčka na stelivo. Skrátka servis je šetrný k životnému prostrediu. 

Toaleta pre mačku, ktorá je zároveň hygienická a estetická

Samočistiaca toaleta pre mačky vám ušetrí nepríjemnosti s prevádzkou aj údržbou toalety. Vnútorná komora zabráni rozhadzovaniu a rozprášeniu steliva do okolia. Pohybový senzor rozpozná zariadenie, aktivitu mačky a po jej odchode nečistoty odvedie a priestor sám vyčistí. Pre vás to znamená občasné doplnenie steliva a zadanie časového intervalu čistenia. Inak nestrávite s obsluhou mačacej toalety žiadny čas navyše. 

Jednou z hlavných výhod je fakt, že vôbec neprídete do kontaktu so stelivom. Žiadne prašné prostredie plné baktrérií, ani zaobchádzanie s odpadovým a zapáchajúcim materiálom. 

 

Ekonomické výhody

Automatická toaleta pre mačky je tiež výhodná aj z ekonomického pohľadu. Na údržbu obyčajnej mačacej toalety je potrebných 170 kg steliva. Permanentné stelivo (dodáva Catgenie) vyžaduje za rovnaké obdobie len 1 balenie (nemusíte ho meniť) permanentných ekologických granúl a 6 - 7 zásobníkov prírodného sanitačného roztoku. Okrem toho vám automatická údržba stelivo aj ušetrí. Je to výhoda oproti manuálnemu odstraňovaniu nečistôt, pri ktorom je potrebné odstrániť aj okolité znečistenie. S odpadom väčšinou naberiete aj inak nepoužité stelivo alebo ho pri kompletnom čistení proste vyhodíte. 

Hygiena + pohodlie = spokojné bývanie

Samočinná hygiena vám nielen ušetrí čas a námahu, ale zabráni aj šíreniu baktérií v toalete a jej okolí. Automatické prečisťovanie vyhovuje aj domácnostiam, v ktorých sa náchadza viac mačacích šeliem. Namiesto troch obyčajných toaliet pre 2 (alebo viacerých) maznáčikov, tak bohato vystačí jedna. Nehygienický priestor sa tak naozaj zmenší. Pravidelné automatické odstránenie kontaminácií nedáva nečistotám šancu, aby sa usadzovali a šírili baktérie. Mačacia toaleta Catgenie sa splachuje domácim potrubím. Litter Robot ich odvedie z odpadového boxu. Automatickú toaletu Litter Robot môžete dokonca ovládať aplikáciou. Je to pohodlné riešenie pred návštevou alebo ak už máte malé deti skúmajúce všetky objekty v okolí. 

 

Automatická samočistiaca toaleta pre mačky predstavuje veľmi pohodlné a estetické riešenie do domácnosti. Pre väčšiu vstupnú investíciu užívatelia často zvažujú aj inú možnosť. Ale ak sa nebránite výhodám z pohľadu dlhodobého využitia, potom budete s voľbou maximálne spokojní. Samotným mačkám je potom použitie toalety oveľa príjemnejšie a ich využívanie sa obíde aj bez nehôd v okolí.