Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Litter Robot III - toalety nepríjemne zapácha

Problém zákazníka:

Potrebujem poradiť so svojou zakúpenou mačacie toaletou Litter Robot III. V utorok večer som toaletu zakúpil a po niekoľkých dňoch bol môj dom plný zápachu. Skontroloval som, či sú všetky kusy toalety zostavené podľa návodu, skontrolovať obrázky podľa manuálu a všetko bolo v poriadku. Vyčistil som toaletu vo vnútri, horný kryt a vyhodil poloprázdnu tašku s odpadom. Zápach toalety, ale pretrvával. Moja sestra zakúpila súčasne toaletu pre svoje mačky do svojej domácnosti, žiadny zápas sa u nej však neobjavil. Prosím o radu, kde je chyba?

Ďakujem za radu, David

Ako problém riešiť:

Udržujte svoj Litter - Robot funkčné a voňajúce ako keby bol nový a dodržiavajte tieto podmienky na údržbu:

  • Vyprázdnite zásuvku na odpad:

Infračervené svetlo a senzory detekujú úroveň odpadu v zásuvke a modré svetlo na ovládacom paneli bliká, keď je potreba odpad vyprázdniť. U jednej stredne veľké mačky budete musieť vyprázdniť zásuvku na odpad asi raz týždenne a pre dve mačky potom každých 7-10 dní.

Ak chcete vymeniť sáčok na odpad, jednoducho vytiahnite zásuvku, uvoľnite sáčok na odpad a zlikvidujte. Potom nainštalujte nový sáčok do zásuvky - niekoľkokrát prejdite hranami a zatlačte ich do štyroch jazýčkov (tašku udržujte napnutú vzadu).

Kedykoľvek ovplyvníte hmotnosť alebo umiestnenie toalety (zneškodnením odpadu, pridaním podstielky, čistením alebo premiestnením jednotky), stlačte tlačidlo Reset, aby ste zabezpečili správnu funkciu. Keď je jednotka vo východiskovej polohe, stlačte tlačidlo Reset a na ovládacom paneli sa zobrazí stále modré svetlo.

Po výmene vrecka na odpadky a zasunutie zásuvky späť do toalety sa uistite, že ste nestlačili jednotku proti stene alebo do rohu. Litter-Robot sa nesmie dotýkať žiadnych stien, aby mohol senzor detekovať vašu mačku a správne cyklovať.

  • Pridajte stelivo podľa potreby:

Zakaždým, keď vyprázdnite zásuvku na odpad, skontrolujte glóbus a podľa potreby pridajte stelivo. Pridajte len toľko podstielky, aby sa stretlo so zvýšenou plniacou línií na čierne gumové vložke.

Akonáhle pridáte stelivo, nezabudnite stlačiť tlačidlo Reset.

  • Pravidelnú výmenu uhlíkový filter a tesniace pásy:

Udržujte vôňu Litter-Robot svieži zachytením nepríjemných pachov v zásuvke na odpad pomocou náhradných uhlíkových filtrov a tesniacich prúžkov. Ako často budete musieť filter vymeniť, záleží na vás (a od počtu mačiek, ktoré máte); každých pár mesiacov alebo keď si všimnete, že zásuvka na odpadky zapácha, vymeňte uhlíkový filter. Tesniace pásy budete musieť vymeniť len v prípade, že si všimnete, že sú opotrebované naplocho alebo olúpané, alebo ak si myslíte, že nadmerný zápach uniká zo základne.

  • Udržuj záchod v čistote

Približne raz za mesiac (v závislosti na tom, ako často sa jednotka používa) toaletu poriadne vytrite. Záchod rozložte a jednotlivé diely vyčistite čistiacim prostriedkom a nechajte úplne uschnúť.

Najprv vyprázdnite celý glóbus z toalety stlačením tlačidla Empty. Glóbus sa bude otáčať v opačnom smere než cyklus čistenia, čo umožní, aby stelivo prepadlo odpadovým potrubím do zásuvky.

Základňa obsahuje senzor a elektroniku, preto nikdy základňu nevkladajte do vody. Utrite povrch toalety navlhčenou dezinfekčným handričkou - a ak používate sprej, nastriekajte ho priamo na handričku alebo papierový uterák od toalety aby sa dezinfekčný prostriedok nedostal do elektroniky.

Litter-Robot je síce automatická samočistiaci toalety ale stále vyžaduje trochu údržby, aby zostala funkčná. Nezabudnite vyprázdniť zásuvku na odpad včas a doplniť podstielku, podľa potreby meňte uhlíkové filtre a tesniace prúžky a venujte čas utretie a vyčistenie toalety. Ak sa sem a tam venujete neustále údržbe, vaša Litter-Robot zostane funkčné niekoľko rokov.