Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Test GPS obojku Mishiko - je tak dobrý, ako sa tvári?

Spoločnosť Mishiko prišla na trh s novým GPS obojkom pre psy približne pred pol rokom. Keďže sa nám produkt veľmi páčil, zažiadali sme si o distribúciu a tento produkt sme zaradili do ponuky. Prebehla schôdzka, na ktorej nám všetko predstavili a produkt už nájdete u nás na webe.

Testovanie produktu

Teraz k samotnému produktu. GPS obojok Mishiko vyzerá designovo veľmi dobre. LED podsvietenie na zariadení signalizuje aktivitu, stav a nabitie batérie, večer funguje ako svietiaci obojok a dáva tiež produktu skvelý design.

Pre kompletnú recenziu je stále príliš skoro, nemal som ešte možnosť vyskúšať ho v úplne všetkých situáciách a pri úteku psa. Nepodarilo sa mi Bellu presvedčiť, aby sledovala stopu a ušla z dverí. Aplikácia je stále vyvíjaná a je pripravených mnoho zaujímavých funkcií. Budem teda článok postupne doplňovať o nové funkcie a zážitky.

V miestach s kvalitným pokrytím som ani neočakával zlý výsledok. Odchylka od skutočnosti je cca 3 - 6 metrov. Čas aktualizácie polohy je 15 sekúnd.

Lokalizácia - samotná lokalizácia funguje skutočne výborne. V meste vidíte aktuálnu polohu rýchlo a takmer presne. Problém ale nastáva pri použití v leste. Rovnako, ako všetky GPS obojky lokalizované pres GMS signál, tak aj Mishiko v lese proste nefunguje. Akonáhle vstúpite do lesa, signál obojka zmizne a lokalizácia nie je možná.

Geofence - veľmi jednoducho nastavíte zónu, v ktorej sa smie pes pohybovať. Pokiaľ ju prekročí, aplikácia vám dá vedieť notifikáciou na displeji a zvukovým upozornením. Takže nie je problém nastaviť hranicu pozemku, alebo bezpečnej zóny a v prípade prekročenia reagovať - napríklad využiť výcvikový obojok a pípnutím psíka upozorniť, že sa má vrátiť.

Stav batérie a úsporný režim - v aplikácii je stav nabitia v percentách neustále na očiach, kliknutím na ukazovateľa je možné zapnúť úsporný režim, zníži sa počet aktualizácii polohy a dôjde k vypnutiu LED svetla.

Meranie aktivity - v aplikácii je pomocou bodového systému vidieť, ako veľmi je váš pes aktívny. Hodí sa to určite pri redukcii váhy. Ja sa do budúcna budem snažiť zanalyzovať, či sa Bella hýbe viac, keď je so mnou v práci, alebo keď ju nechám doma s priateľkou.

Prechádzka - prechádzku je možné zaznamenať a uložiť do Logbooku.

Profil maznáčika - okrem mena, fotografie a rasy obsahuje aj údaje o váhe a výške. Z tých potom Mishiko algoritmus vypočítava doporučenú aktivitu, ktorá sa na hlavnej stránke aplikácie stáva denným cieľom.

Štatistiky - aplikácia zobrazuje prehľadné štatistiky aktivity a grafy.

Nabíjanie

Nedávno vyšla aktualizácia, vďaka ktorej je možné zapnúť úsporný režim. Najskôr som ale obojok skúšal bez nej. Na jedno nabitie Mishiko vydržalo cca 40 hodín (bežné použitie pri venčení, bez úsporného režimu). Pri polhodinovom venčení a bez použitia úsporného režimu ubudne batéria o 13 až 18 %. Nabíjanie prebieha zo základne, na ktorú stačí zariadenie položiť a nie je potreba nič zapojovať. Na testovacom modeli bolo najskôr potrebné dať obojok dole, aby k nabíjaniu došlo, neskôr som ale prišiel na to, že je akurát citlivejší na pozíciu. Nabíjanie tak funguje dokonca s nasadeným obojkom, je iba potrebné poznať správne pozície. Pri nabíjaní je úroveň nabitia signalizovaná svetlom, ktoré sa postupne rozširuje z jedného bodu, až je z neho celý kruh. Z úplného vybitia trvá nabíjanie na plný stav cca 2 hodiny.

Hodnotenie

GPS obojok a monitor aktivity Mishiko iste patrí k najlepším v kategórii,  čo je na európskom trhu možné zakúpiť. Zariadenie je určené do mesta a na miesta so silnejším pokrytím GPS signálu. V lese za mestom s ním ale nevystačíte.

Za cenu do 5000 Kč ale získate nie len najlepší GPS obojok s komunikáciou cez mobilné siete, ale tiež doživotné využívanie dátových služieb. Výrobcom je dcérska spoločnosť ázijskeho poskytovateľa telekomunikačných služieb, takže obavy o dostupnosť služieb, napríklad za desať rokov, nie sú na mieste.

Za Elektricke-obojky.sk je to 8,5 z 10!

Tomáš