Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Peliešky pre psy a mačky

Ako zvoliť peliešok pre psa?

  • Dajte si záležať na správnej veľkosti. Aby si pes peliešok obľúbil, musí sa v ňom cítiť pohodlne a bezpečne. S tým majú čo do činenia práve rozmery. Zohľadnite nie len veľkosť psa, ale aj jeho návyky, napríklad polohu, v ktorej často a rád spí (stočený do klbka, alebo natiahnutý). Príliš tesný peliešok nebude psíkovi vyhovovať, rovnako tak ako ani príliš veľký. 
  • Zohľadnite materiál pelieška, aby bol pohodlný vášmu psíkovi aj vám, ktorí sa o jeho čistotu budete starať. Zvoľte také peliešky, ktoré sú ľahko oprateľné. Plyš je síce roztomilý materiál, ale bude sa na ňom držať viac chlpov, než napríklad na koženom peliešku.
  • Peliešok, ktorý bude položený na studenej podlahe v garáži alebo v predsieni by mal mať hrubé dno, ktoré dobre izoluje. Pre staršie psy, ktoré trpia na bolesti kĺbov, alebo majú odtlaky, zvoľte špeciálne ortopedické matrace. Riešením sú tiež pontóny.
  • Zamyslite sa tiež nad tvarom a designom psieho pelieška. Niektorým plemenám bude vyhovovať oválny tvar, iné psíky dajú prednosť iglu, búde alebo kukani.

 

Viac o voľbe pelieška pre psíka.