Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

GPS obojky, ako fungujú a ktorý vybrať?

Mnohí z nás si kladú otázku, či nie je systém GPS pre psa zbytočný. Hneď v druhej vete tohto článku stručne odpovedáme, že nie! Nikdy by som nechcel byť jedným z tých chudákov, ktorí vyvesujú plagáty o tom, že hľadajú svojho psa alebo mačku. To je nočná mora. Myslíme si, že je to dostatočný dôvod na investíciu do obojku s GPS. Nie ste si istí, ktorý si vybrať? Radi vaše pochybnosti vyriešime!

GPS obojky Tractive

Prvým typom zariadení sú tie, ktoré využívajú signál mobilnej siete. Príkladom takého zariadenia je Tractive. Funguje takto: Keď si zakúpite verziu zariadenia pre mačky alebo psy, musíte si zakúpiť predplatné. Zakúpením predplatného sa aktivuje SIM karta zabudovaná v zariadení. Sledovacie zariadenie sa potom môže pripojiť k miestnym mobilným sieťam a odosielať údaje o polohe vášho zvieraťa späť do aplikácie. Vďaka špeciálnym dohodám s poskytovateľmi mobilných telefónnych služieb môžete lokátor Tractive používať takmer kdekoľvek na svete. Nie ste obmedzení žiadnym dosahom. Môžete sa nachádzať na juhu Poľska a napriek tomu sledovať svojho maznáčika, ktorý sa práve nachádza napríklad pri mori. Nachádzate sa v inej krajine? Ani v tomto prípade nebude sledovanie problémom, Tractive funguje vo viac ako 175 krajinách. Pokiaľ sa lokátor nachádza v oblasti s dobrým pokrytím mobilnej siete, bude schopný odosielať dáta do aplikácie.

V štandardnom režime odosiela systém Tractive informácie o polohe v desaťminútových intervaloch. Pokiaľ svojho psa v danej chvíli hľadáte, môžete prepnúť do režimu live, v takom prípade dostanete aktuálnu polohu psa každé 2-3 sekundy! Nezabudnite, že lokátor Tractive funguje najlepšie vonku, pri dobrej viditeľnosti av oblasti s dobrým pokrytím mobilnej siete.

GPS obojky Dogtrace

Pokiaľ žijete v oblasti so slabým pokrytím mobilnej siete, nebude lokátor schopný rýchlo odoslať dáta späť do aplikácie, pokiaľ sa nebude môcť pripojiť k mobilnej sieti. Za týchto okolností môže dôjsť k oneskoreniu, pretože lokátor bude schopný odoslať dáta do aplikácie až po obnovení spojenia. V takom prípade je lepšie voliť zariadenia, ktoré na určenie polohy využívajú iba signál GPS a potom vysielajú polohu psa do prijímača. Napríklad Dogtrace GPS X20 alebo Dogtrace X30 alebo GPS Majlo. Ste tak úplne nezávislí od pokrytia mobilnej siete v danej oblasti! To je ideálny pre profesionálov alebo ľudí žijúcich v oblastiach so zlým pokrytím, ktorí nemôžu používať GPS so SIM kartou.

Nespornou výhodou tohto riešenia je, že sa neplatí žiadne predplatné. Vo variante Dogtrace prijíma vysielač údaje o polohe prostredníctvom globálneho navigačného satelitného systému GPS a potom tieto informácie odovzdáva prijímaču prostredníctvom rádiového prenosu. Zariadenie stačí zakúpiť, nabiť a je pripravené na použitie. Po zakúpení ďalších obojkov môžete pomocou jedného diaľkového ovládača sledovať niekoľko psov naraz. Najobľúbenejšia verzia DOG GPS X20 je ekonomická verzia obojku na sledovanie GPS má prijímač, na ktorom vidíte smer a vzdialenosť vášho psa až do 20 km. Modely radu DOG GPS X30 sú naopak výkonnejším variantom, pretože ich môžete prepojiť s aplikáciou a sledovať psy na mapách v mobilnom telefóne až do vzdialenosti 20 km. Nevýhodou tohto riešenia je drahšia obstarávacia cena súpravy, ale na druhú stranu neplatíte žiadne predplatné!

GPS obojek Majlo

Ďalší GPS v našej ponuke, Majlo, tiež funguje na princípe technológie GPS, GSM a GLONASS, a to predovšetkým vďaka presnosti, ktorú táto kombinácia ponúka. Majlo pracuje nezávisle na pokrytí rôznymi mobilnými operátormi a vyberá si sieť, ktorá danú lokalitu pokrýva najlepšie. Zároveň nepoužíva žiadnu SIM kartu, ktorej nemožno zabrániť v pohybe v zariadení, ale priemyselnú čipovú technológiu, ktorá je do zariadenia umiestnená priamo vo výrobe, čím je zaručená bezchybná prevádzka.

GPS pre vášho psa je skvelým riešením. Pokiaľ so svojim psom často cestujete, a preto sa často pohybuje na neznámom území, budete sa cítiť bezpečnejšie. Pokiaľ má váš pes sklony k útekom a vy viete, že sa môže stratiť, GPS urýchli hľadanie. GPS pre psov sa tiež dobre hodí pre hluchých psov, ktorí nepočujú povely, taký pes sa vďaka GPS nájde oveľa rýchlejšie. Riešením všetkých týchto problémov bude GPS pre vášho psa! Pokiaľ žijete v oblasti s dobrým pokrytím, budú pre vás fungovať systémy Tractive, Dogtrace a Majlo. Pokiaľ je pokrytie mobilnou sieťou zlé, rezignujte na Tractive a spoľahnite sa na GPS od Dogtrace, ktorý vždy ukáže vášho psa v okruhu 20 km od vás alebo Majlo.

 


Súvisiace produkty

GPS obojok Majlo 2 Premium

Skladom, v stredu 22. 5. u vás
335.50 €

Porovnať

Novinka

Tractive GPS CAT Mini, tmavomodrý

Skladom, v stredu 22. 5. u vás
76.45 €

Porovnať

Novinka

Tractive GPS DOG XL, zelený

Skladom, v stredu 22. 5. u vás
80.50 €

Porovnať

Vyhledávací zařízení DOG GPS X20 orange
Varianty (1)
pre 1 psa

Vyhledávací zařízení DOG GPS X20 orange

Týždeň, vo štvrtok 30. 5. u vás
513.56 €

Porovnať

Garmin KT™ 15X

4 týždne, v stredu 19. 6. u vás
606.64 €

Porovnať