Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Svietiace obojky a doplnky pre psov: Nestraťte chlpáča v tme!

Svietiace obojky a doplnky sú nie len výbavou pre lepšiu viditeľnosť psa, ale tiež zábavným doplnkom, ktorý budete s radosťou vyberať. Napríklad vo vašej obľúbenej farbe! Chceme vám preto ponúknuť niekoľko informácií k tomu, aké doplnky vybrať a prečo sú vlastne vôbec dobré. V sortimente svietiacich doplnkov totiž určite nenájdete len obojky.

Reflexné či svetelné prvky dnes nájdeme na príveskoch na obojok, postrojoch, vestách či vodítkach. Ich účel je jediný: zviditeľniť vášho psa v sychravých a temných dňoch a zaistit tak jeho bezpečnosť a bezpečnosť okolia. Preto, až pôjdete s psíkom na prechádzku, nezabudnite sa poriadne blysnúť! A aké doplnky teda vybrať?

Najlepší svietiaci obojok pre psa je vidieť, ale neoslňuje!

To platí pre všetky svietiace doplnky a hlavne pre tie, ktoré má psík na krku a mohly by prekážať v jeho zornom poli.

  • Vhodná svietivosť obojkov, príveskov a doplnkov

Ako veľmi bude môj obojok svietiť? Svietiaci obojok či prívesok musí miláčika zviditeľniť aj na väčšiu vzdialenosť, nesmie ho ale oslepovať a prekážať mu.

Dostatočná viditeľnosť je asi 200 m -  tak to prehlasujú bezpečnostné zložky. Vzdialenosť je stanovená podľa časového úseku, v ktorom je vodič schopný bezpečne zvládnuť manéver, pokiaľ zaznamená daný objekt v ceste. Optimálnu viditeľnosť práve výborne zaista aj reflexné prvky. Intenzita osvetlenia nie je to isté ako bezpečná viditeľnosť.

Žiarivosť o efektivite svietiacich obojkov nerozhoduje. Pre účely zviditeľnenia stačí decentná svietivosť alebo jeden svietiaci bod. Obojky zaistia viditeľnosť až do 500 metrov, reflexné prvky asi 200 metrov. Navyše u nich nehrozí vybitie batérie.

  • Svietiace obojky alebo reflexné postroje? Vyberajte podľa aktivity psa

Aké aktivity s psíkom často podnikáte? Pre bežné prechádzky v meste sa hodí farebne svietiaci obojok, prívesok, či postroje. Farba vám pomôže vášho psa odlíšiť v žiare meststkých svetiel a žiaroviek a tiež od ostatných psov.

Podľa toho, akým aktivitám sa s psíkom venujete, zvoľte buď svietiace obojky či reflexné vesty, bundy a postroje.  Pokiaľ ste milovníkmi športových aktivít alebo turistiku v náročnom teréne, radšej sa vyhnite príveskom či doplnkom, ktorými by sa psík mohol zachytiť o vetvy, stratiť ich alebo by mu mohli pri pohybe prekážať. Do terénu je najlepším riešením kvalitná reflexná vesta či postroje, ktoré navyše ochránia psa pred chladom.

Skvelý produkt ponúkne pohodlné zaobchádzanie

Len na vás závisí, či si obojok radšej dobijete, alebo vymeníte batériu. Reflexné prvky sú zasa celkom bez starostí s obsluhou. Niekto uprednostní postroj kvôli pohodliu psa a niekto radšej zahreje psíka v zime nejakou parádnou bundičkou s reflexnými prvkami. Nastavenie a nasadzovanie produktu musí vyhovovať vám a aj psovi - jasne daná veľkosť, jednoduché obliekanie a spoľahlivá fixácia je tým, čo vám ušetrí nervy a čas.

 

Uľahčite si výber podľa doplňujúcich vlastností!

  • Vodeodolné svietiace doplnky - také, ktoré prejdu blatom a plieskanicou alebo tie, s ktorými si môže chlpáč aj zaplávať?
  • Režimy osvetlenia - pre vaše pohodlie môžete vyberať z obojkov a príveskov s rôznymi režimami svietania: blikacie normálne či rýchlo, alebo stále svietiace
  • Svietiace Smart  - smart vodítko svietiace rôznymi spôsobami s baterkou zabudovanou priamo v madle navyše spočíta vašu trasku na krok! Vie tiež signalizovať telefónne hovory.