Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Reedog - Prvý elektrický obojok pre psy s ohradníkom na svete

Už sa vám niekoľkokrát stalo, že sa váš psík rozbehol za ľuďmi, psami alebo zverou v lese a nereagoval na volanie? Vy ste prepadli panike, pretože zmizol v diaľke a ani vaše pískanie ho nezastavilo? To je len jedna zo situácií, v ktorých oceníte elektronické výcvikové obojky. Dnes sa podrobne pozrieme na českú značku Reedog, ktorá ako jediná kombinuje výcvikový obojok a elektronický ohradník.

Elektrický obojek pro psy Reedog

Výcvikové elektronické obojky pre psy sa stávajú bežnou súčasťou výchovy a výcviku psov. Používajú ich skúsení kynológovia ale aj začínajúci psíčkari. Elektronické obojky ovládate na diaľku. To znamená, že psík má na obojku prijímač a vy v ruke držíte vysielač, ktorým dávate impulzy. Napríklad sa psík rozbehne za zverou v lese. Vy voláte a on nereaguje na váš pokyn. Na diaľku ho upozorníte vibračným, zvukovým alebo elektrostatickým signálom.

Väčšina elektronických obojkov má tri typy signálov a umožňuje nastaviť rôzne intenzity danej korekcie. Pretože psy sa rýchlo učia súslednosť signálov, môžete neskôr používať už iba vibrácie alebo zvuk. Výhodou výcvikového obojka jednoznačne je, že môžete reagovať hneď - upozorniť, resp. potrestať psa na diaľku a hlavne ihneď - čo je pri výcviku kľúčovou pomôckou. Psa totiž nemá zmysel kárať až po hodine, keď sa unavený pes vráti z úteku domov.

V čom pomáhajú elektronické obojky?

  • Pomôžu vám naučiť psa základné povely: stoj, ku mne, k nohe alebo zostaň.
  • Odnaučia ho ťahať na vôdzke, utekať za zverou alebo za inými psami.
  • Odnaučia ho zlozvyky, akými sú požieranie exkrementov, skákanie na ľudí alebo branie potravy zo stola.
  • Pomôžu vám získať spoľahlivého parťáka, ktorého si so sebou môžete vziať kamkoľvek.
  • Upevnia váš vzájomný vzťah.

Samozrejme, elektronický obojok nie je zázračný, a nepredstavuje ani kúzelnickú paličku, ktorá by jediným mávnutím zmenila vášho psa na poslušné zviera. Vyžaduje vašu disciplínu a správne použitie. Elektronické obojky sú modernou pomôckou pri výcviku, nenahrádzajú ale vašu úlohu pri výcviku psa. Prečítajte si preto článok, ako pracovať s výcvikovým obojkom.

A teraz už sa poďme pozrieť na českú značku Reedog, ktorá patrí ku špičkám medzi výcvikovými obojkami.

Elektronický obojek Reedog

Reedog ako ohradník a výcvikový obojok v jednom

Prednosťou značky Reedog je, že ako jediná uviedla na trh zariadenie, ktoré funguje jednak ako výcvikový obojok a jednak ako ohradník pre psy (zistite viac o elektronických ohradníkoch). Konkrétne ide o model Reedog FX-500 ohradník a výcvikový obojok. Kombinácia výcvikového obojka a elektronického ohradníka vám zaistí, že psík neutečie zo záhrady a zároveň ho napríklad na prechádzke môžete cvičiť. Obojok je vybavený troma typmi signálu (vibrácie, zvuk, impulz). Je vodotesný, ponoriteľný a jeho dosah je 1000 metrov.

Ohradník je vhodný pre všetky psy s váhou od 5 do 90 kg. Ohradníkom vymedzíte psíkovi teritórium, keď ho napríklad natiahnete okolo plotu. Ak by sa ho snažil podhrabať, preskočiť alebo inak uniknúť, dostane upozornenie, napríklad vibráciu, zvuk alebo elektrostatický impulz a to v spomenutom poradí. Už sme zmienili, že psíky si rýchlo spoja súslednosť signálov a preto bude časom stačiť už len upozornenie vibráciou. Ohradník komunikuje s obojkom, ktorý ma psík uviazaný. Zónu je možné nastaviť vo vzdialenosti od 30 cm do 6 metrov a pokiaľ tam psík vstúpi, je upozornený signálom. Vy tak môžete byť v pokoji aj keď ste v práci, nemusíte mať strach, že vám psík zasa utiekol.

Výcvikový obojok Reedog Easy

K najpredávanejším výcvikovým obojkom napríklad na českom trhu patrí Reedog MX-400 Easy. Tento profesionálny a cenovo dostupný obojok má dosah až 400 metrov. Pracuje so zvukovými a elektrostatickými korekciami, ktoré je možné nastaviť na desiatich úrovniach. Obojok je možné rozšíriť až na výcvik troch psov naraz. Obojok Reedog je vybavený modernými technológiami, napríklad si pamätá nastavenie úrovní pri prepínaní medzi psami (AutoMemory), je vodotesný a ponoriteľný a rýchlo sa nabíja (v priebehu dvoch hodín). Výcvik v tme alebo v šere vám uľahčí podsvietený LCD displej.

 

Výcvikový obojok Reedog Sport

Predstaviť vám musíme aj výcvikový obojok Reedog MX-1200 Sport. Jeho dosah je až 1 200 metrov, čo vám umožní cvičiť psa aj v náročnejšom teréne. Obojok má tri typy signálov: zvuk, vibrácie a impulz. Tento obojok je tiež možné rozšíriť pre výcvik až troch psov naraz, je plne vodotesný a nabíjací. Obsahuje moderné technológie, napríklad QuickCharge (rychlonabíjanie v priebehu dvoch hodín), alebo momentálne a kontinuálne statická korekcia (obojok vysiela krátky a dlhý signál). Korekciu je možné nastaviť na desiatich úrovniach. Vysielač je vybavený podsvieteným LCD displejom, ktorý ukazuje silu impulzov, funkciu aj konkrétneho psa (každý z troch psov má priradené vlastné tlačítko).

Výcvikový obojok Reedog Extreme

Zoznam najpredávanejších obojkov od českej značky uzatvára Reedog MX-2000 Extreme. Tento profesionálny výcvikový obojok má dosah až 2 kilometre. Je to prepracovaný model s mnohými funkciami. Samozrejmosťou sú tri typy signálov: zvuk, vibrácie, impulz. Navyše má na prijímači LED svetlo, ktoré je viditeľné na vzdialenosť 200 až 300 metrov, čo oceníte pri náročnom výcviku v noci. Obojok je možné rozšíriť až pre výcviku v noci. Obojok je možné rozšíriť až pre výcvik 3 psov naraz, je plne vodotesný a nabíjací. Výhodou je dlhá výdrž batérie a jej rýchle dobíjanie v priebehu len dvoch hodín. Pri výcviku v tme oceníte podsvietený LCD displej aj u vysielača.