Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)
NEUVERITEĽNÉ: Pes, ktorý prežil vlastnú smrť!

NEUVERITEĽNÉ: Pes, ktorý prežil vlastnú smrť!

Neveríte na zázraky? Vďaka tomuto príbehu uveríte!. Tohoto psíka našli ľudia v New Jersey, zabaleného vo vreci na odpadky v kontajnery. Ihneď ho odviezli k veterinárovi. Nebyť ich záchrany, psík mohol byť behom chvíle rozdrvený smetiarskym vozom. 

Psík bol v neuveriteľnom stavu, doslova kosť a koža. Všetkým bolo jasné, že mu neostáva moc času, a preto sa rýchlo pustili do záchrany tohoto psíka.  Vďaka profesionálnej starosti veterinárneho týmu z New Jersey, môžeme veriť na zázraky a na to, že na svete sú stále dobrí ľudia, ktorí pomôžu aj tým, ktorí si sami o pomoc bohužiaľ povedať nemôžu.

Pozrite sa ako tento príbeh skončil.

Po prezretí psa, bolo zistené,  že majiteľ, ktorý psa vyhodil, mu nedával minimálne 1 týždeň najesť a až potom sa ho zbavil takto ohavným spôsobom. Žiadny z veterinárov nečakal, že by mohol prežiť prvú noc, ale stalo sa :)

Veterinári mu dali meno Patrik, pretože ho našli práve na Deň sv. Patrika. Vážil iba 8 kg a jeho telesná teplota bola tak nízka, že ju nenameral ani teplomer! Všetci si boli istí, že ho čaká smrť, ale Patrik sa nevzdával a bojoval o prežitie.

Veterinári museli Patrika operovať, pretože mal upchatý žaludok a črevá chuchvalcom svojej vlastnej srsti. Každý pozoroval, ako Patrik bojuje a snaží sa vyhrať tento boj.

Každý ďalší deň bol pre Patrika a jeho veterinárov víťazstvom. Po tom všetkom, čo si Patrik v "minulom" živote vytrpel, bolo vidieť, že má veľký  strach z ľudí.

Jeho príbeh začínal byť známy po celom New Jersey a začal dostávať darčeky od svojich obdivovateľov.

Jeho tvár sa začala veľmi pomaly zlepšovať a konečne začal vyzerať ako pes, nie ako pár hnedých kostí.

Patrik začal dôverovať ľuďom, ktorí sa o neho starali. Ako sa jeho stav zlepšoval, veterinári mali stále viac a viac nádeje, že Patrik prežije.

Patrik začínal priberať na váhe a začal vypadať zdravšie. 

 

Veterinári mali každým dňom z Patrika radosť. Bolo vidieť, že najhoršie momenty zvládol a sú už ďaleko za ním! Všetci z neho mali radosť!

Teraz majú veterinári novú prácu: naučiť ho ako byť poslušným psom. Bolo potešením sledovať Patrika, ako sa z neho stáva dobrý a veľmi hravý psík.

Patricia, účtovníčka veterinárnej kliniky, adoptovala Patrika a on si rýchlo zvykol na svoj nový a lepší život.

Patrícia vraví, že je to ten najsladší pes, ktorého kedy mala. Patrik je stále hanblivý v blízkosti cudzích ľudí, ale stačí mu dať keksík, aby ste si získali jeho kamarátstvo.

Tu je Patrik po roku, celkom vyliečený a váži krásnych 22,5 kg.

Tento príbeh sa dotkol spoločnosti a pomáha k tomu, aby sa zaistila zodpovednosť za týranie zvierat a pes sa už nebral ako nejaká vec. Vďaka ľudskej náklonnosti, sa Patrikov život zmenil navždy.