Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Najlepšie GPS lokátory, obojky a trackery pre psov i mačky

Máte doma útěkáře, alebo len chcete mať psa pod neustálou kontrolou, kde sa práve v konkrétnej moment pohybuje? GPS lokátor pripevníte jednoducho na obojok a budete mať vášho miláčika neustále pod kontrolou nad tým, kde sa práve pohybuje. GPS obojky sú vyrábané v rôznych prevedeniach a veľkostiach. Na trhu preto nájdete modely, ktoré sedia veľmi drobným psíkom alebo mačičkám, rovnako ako sledovacie obojky pre veľké psy.

 

 

Ako vôbec fungujú lokátory?

Sledovacie obojok využíva modernú GPS technológiu, ktorú poznáte napríklad z mobilu alebo navigácie. Prostredníctvom GPS dostáva majiteľ psa presnú informáciu o aktuálnej polohe svojho štvornohého priateľa. Monitoring psa prebieha prostredníctvom komunikácie medzi sledovacím obojkom, ktorý psík nosí a základovou stanicou. Niektoré prepracovanejšie modely komunikujú s mobilným telefónom majiteľa, takže mu pošlú informáciu treba o tom, že sa psík vzdialil zo záhrady alebo domu.

Aké druhy GPS obojkov sú?

Profi GPS obojky (vysielačka v ruke + obojok) Ide o rádiové GPS obojky s technológiou GPS s podporou GLONASS a VHF. Pokrytie signálom je takmer všade. Obojok funguje aj v tých najhlbších lesoch. Hodí sa tak pre profesionálov. Poľovníkov, záchranné zložky, kynologickej brigády atď. Výhodou u týchto obojkov lepší signál = 100% presnosť zobrazenia a fungujú všade. Ďalej nemusíte platiť žiadne poplatky za dáta. Nevýhodou je nutnosť nosiť vysielačku a vyššia nákupná cena.

Bežné GPS obojky (obojok + aplikácie v telefóne) fungujú na bežnom GSM signálu a majú zabudovanú simkartu. Obojok je prijímač signálu a zobrazuje výsledok v aplikácii telefóne. Presnosť základných obojkov sa pohybuje okolo 10-50 metrov. Výhodou týchto obojkov je nízka obstarávacia cena a jednoduché ovládanie cez aplikáciu v mobile. Nevýhodou je nutnosť platiť dáta (u väčšiny výrobcov, niektorí ale dávajú zadarmo). Ďalšou nevýhodou je, že signál funguje len tam, kde fungujú operátori. Ak bývate niekde pri lese, v horách a pod. GPS obojok nebude 100% presný.

 

 

Pre aké psy sú sledovacie obojky a lokátory vhodné?

GPS obojky sú vyrábané v rôznych prevedeniach a veľkostiach. Na trhu preto nájdete modely, ktoré sedia veľmi drobným psíkom alebo mačičkám, rovnako ako sledovacie obojky pre veľké psy. Lokátory si pritom obľúbia všetci majitelia psov-útěkářů alebo ľudia, ktorí chcú mať svojho psa neustále pod kontrolou a chcú vedieť, kde sa práve v konkrétnom moment pohybuje. Nie je to len sledovanie alebo lokalizácie vášho psa. GPS obojok oceníte tiež pri profesionálnom výcviku, napríklad v lese, kedy potrebujete dať psíkovi určitú mieru voľnosti, ale zároveň ho potrebujete mať pod kontrolou. Sledovacie obojky si obľúbili tiež poľovníci, ktorí ich uplatňujú pri naháňkách.

Aké funkcie GPS lokátory majú?

Lokalizácia - základným a tým najdôležitejším parametrom je lokalizácia psa alebo mačky. Túto funkcií má každý Gps obojok, ale líšia sa len v tom ako zobrazujú polohu - buď v aplikácii v telefóne alebo na ručné vysielačke. Tiež sa líšia dosahom. Rádiové GPS obojky majú dosah maximálne 30km od vysielačky v ruke a bežné GSP obojky, ktoré fungujú na GSM signálu majú neobmedzený dosah. Fungujú všade kde je pokrytie GSM siete operátorov.

Virtuálne ohradník - väčšina GPS obojkov a lokátorov disponujú užitočnou funkciou virtuálneho ohradníka. Na vysielačke alebo v mobilnej aplikácii si jednoducho nastavíte zónu buď v tvare kolieska, štvorce a alebo úplne ručne. Pokiaľ pes túto zónu opustí, obojok vás upozorní notifikácií, že pes prešiel cez danú zónu. Týchto zón si môžete nastaviť viac. Jednoducho tak budete mať prehľad o pohybe vášho psa, keď opustí napr. Vás pozemok.

Počet psov napojených na GPS - niektoré sledovacie obojky sú určené pre viac ako jedného psa, resp. stačí si zakúpiť viac prijímačov (obojkov) a prepojiť ich s vysielačom. Pod kontrolou tak môžete mať celú svoju svorku.

Zobrazenie polohy psa - pre bežné použitie sú ideálne GPS obojky na SIM kartu, kde môžete sledovať polohu psa priamo z Vášho smartphonu, tabletu alebo na PC. Prepracovanejšie modely vám ponúknu zobrazenie prostredníctvom rôznych aplikácií, na mapách alebo priamo na vysielačke, čo oceníte predovšetkým v teréne.

 

 

Ako vybrať GPS obojok?

Dosah sledovacieho obojku a jeho funkcie - vyberte tieto parametre s ohľadom na využitie sledovacieho obojku. Pre výcvik psa v teréne zvoľte obojky kombinujúci GPS a výcvikové funkcie. Prednosť dajte obojkom s dosahom niekoľkých kilometrov. Napríklad pomocou profesionálnych GPS obojkov (alebo rádiových GPS obojkov) môžete sledovať aktuálnu polohu svojho psa až do vzdialenosti 16 km, a to v najnáročnejšom teréne.

Vodotesnosť GPS obojku - je jasné, že pre prácu v teréne je nutné, aby bol obojok (prijímač aj vysielač) odolný voči námahe, opotrebovaniu a poveternostným vplyvom. Lacnejšie sledovacie obojky zvládnu bežný dážď, ale nie celej ponorenie do vody. Preto pre výcvik siahnite po čo najdokonalejších prístrojoch, ktoré zvládnu všetky možné podmienky.

Počet psov napojených na GPS - niektoré sledovacie obojky sú určené pre viac ako jedného psa, resp. stačí si zakúpiť viac prijímačov (obojkov) a prepojiť ich s vysielačom. Pod kontrolou tak môžete mať celú svoju svorku.

Zobrazenie polohy psa - pre bežné použitie sú ideálne GPS obojky na SIM kartu, kde môžete sledovať polohu psa priamo z Vášho smartphonu, tabletu alebo na PC. Prepracovanejšie modely vám ponúknu zobrazenie prostredníctvom rôznych aplikácií, na mapách alebo priamo na vysielačke, čo oceníte predovšetkým v teréne.

Výdrž batérie - veľmi dôležitým kritériom pre výber vhodnej obojku je jeho veľkosť a tým aj výdrž batérie. Čím menšie zariadenia, tým menšie batérie a výdrž. Bežná výdrž GPS obojku sa pohybuje v rozsahu niekoľkých dní, niektoré GPS však vydrží aj niekoľko týždňov i či mesiacov.

Kompas a ďalšie dáta - profesionálny gps obojky disponujú aj kompasom, ktorý vám ukazuje smere behu psa. Ďalej zobrazuje dáta o rýchlosti behu, smeru, prípadne i zaznamenávajú štekot psa (hodí sa pre lovecké účely)

História trasy - väčšina GPS lokátorov disponuje funkciou histórie trasy. Jednoducho sa môžete pozrieť na trasu pohybu psa alebo mačky aj mesiac dozadu. Vidíte tak detailné pohyb a môžete zistiť príčinu, prečo opúšťa váš pozemok.

 

8 najlepších GPS obojkov na trhu!

Tractive GPS lokátor pre psov a mačky

Rakúsky výrobok Tractive je jednotkou medzi lokátory zaistením prevádzky pomocou GMS signálu. Obvyklé výpadky vyriešil Tractive využitím kombinácie mobilných sietí s najspoľahlivejším pokrytím. Tractive GPS je určený pre domácich miláčikov aj iné zvieratá, ktoré potrebujete strážiť či sledovať. Pomocou prehliadača na PC, tabletu alebo použitím jednej z bezplatných aplikácií pre chytrý telefón okamžite zistíte, kde sa na Váš miláčik práve nachádza. Lokátor Tractive aktualizuje polohu psíka každé 2 sekundy a dosah je obmedzený len pokrytým GMS signálu. Umožní prezrieť aj históriu trasy a vyznačenie posledná poznáme pozície. Tractive dokáže vzdialene aktivovať svetlo umiestnené na lokátora, čo vám pomôže nájsť vášho tuláka aj v tme. Miluje dážď, alebo sa rád preháňa v kalužiach? Vôbec nevadí! Tractive je vodotesný, na dlhé kúpanie v rybníku to však nie je. Tractive vlastné i funkciu Safe Zone (virtuálny plot), ktorý Vás okamžite upozornenie, ak Váš pes opustí vymedzené hranice. Batérie sa plne nabije za 2 hodiny a v plnej prevádzke vydrží 2-5 dní. Pri aktivácii produktu Tractive je potrebné vybrať si a uhradiť z dvoch možných taríf BASIC a PREMIUM na mesiac, 12 mesiacov alebo 24 mesiacov. V rámci vyššieho tarifu môžete vyžívať aj ďalšie funkcie aplikácii.

 

Tractive GPS obojok pre mačky

O mačkách je známe že majú dušu tuláka a aj keď sa snažíme udržať ich v teple domova, rady chodia na prieskum okolia. Preto firma Tractive myslela aj na mačky, vďaka ktorým budete vždy poznať presnú polohu vášho domáceho maznáčika. Vaše chlpaté šťastie môžete sledovať v reálnom čase pomocou PC, mobilu či tabletu, dokonca sa môžete pozrieť kde vaše mačička bola. GPS je k dispozícii za mesačný, 12 mesačné a 24 mesačné predplatné, čo pokrýva prenos dát, takže budete môcť sledovať svojho miláčika nepretržite. Lokátor pre mačky funguje vo viac ako 150 krajinách. Tractive GPS je vhodný pre miláčikov s hmotnosťou nad 3,5 kg s obvodom krku 19-30 cm. Akonáhle mačka opustí virtuálne bezpečnú oblasť (safe zona), dostanete upozornenie na Váš mobilný telefón. Prší, alebo sa rada preháňa v kalužiach? Nevadí! Lokátor pre mačky je 100% vodotesný.

 

Tractive GPS obojok pre psov

Hľadáte GPS obojok, ktorý Vám umožní sledovať polohu vášho psa kedykoľvek a kdekoľvek? GPS lokátor jednoducho pripevníte praktickým úchytom na obojok. S GPS Tractive uvidíte pohyb vášho domáceho maznáčika v reálnom čase aj všetky miesta, ktoré navštívil. Funkcia virtuálneho plota vám pošle upozornenie, keď pes opustí oblasť, ktorú ste označili za bezpečnú (dvorček, štvrť). Vďaka GPS Tractive budete tiež informovaní o aktivite vášho psa, ako veľmi sa počas dňa pohybuje a aký vplyv to má na jeho zdravie a kondíciu. Z rôznych variantov plánov predplatného môžete po uhradení sledovať svojho zvieracieho miláčika nepretržite. Psa môžete sledovať pomocou mobilu, tabletu a počítače, dokonca Vám zobrazia aj vašu aktuálnu vzdialenosť od zvieraťa. GPS lokátor môžete vyžiť vo viac než 150 krajinách. GPS Tractive je vodotesný! Sneh, kaluž alebo dážď nebude žiadnym problémom, lokátor je vodotesný. Po 2 hodinovom nabití vydrží v prevádzke 2-5 dní, pri poklese batérie na 10% príde na Váš mobilný telefón upozornenia. Odporúčame pre psov s hmotnosťou vyššou ako 4 kg.

 

 

Tractive GPS XL Tracker pre psov

Tractive XL je špeciálny GPS lokátor pre veľké plemená. Disponuje veľkou batériou s výdržou až 6 týždňov v závislosti od pokrytia siete a použitie. Tractive ukazuje nielen to, kde bol váš domáci miláčik pred niekoľkými minútami, ale umožňuje vám sledovať pohyb maznáčika v reálnom čase. Aktivujte funkciu Live Tracking a vzápätí na displeji uvidíte celú trasu, kadiaľ váš maznáčik beží a predovšetkým ktorým smerom, vďaka čomu môžete aj odhadnúť, kam má pravdepodobne namierené. Tractive XL ponúkne aj históriu trasy, ktoré zviera urazilo. Ak zviera opustí Vami nastavenú bezpečnú zónu (virtuálny plot), Tractive Vás upozorní notifikácií na Váš displej. Vďaka integrovanému GPS lokalizátora a SIM karte totiž budete vždy úplne presne vedieť, kde sa váš domáci maznáčik práve nachádza. Stačí sa len pozrieť do aplikácie smartfónu alebo tiež na mapu v internetovom prehliadači, ak chytrý telefón nevlastníte. GPS XL Tracker odosiela pravidelné aktualizácie o polohe vášho domáceho maznáčika, pričom frekvencia aktualizácií sa zvyšuje úmerne pohybovej aktivite zvieraťa. Z aplikácie môžete vzdialene aktivovať svetlo integrované na zariadení, čo vám pomôže stratené zvieratko nájsť aj za znížených svetelných podmienok. Prípadne môžete aktivovať zvukový signál, čo hľadanie strateného zvieraťa ešte viac uľahčí.

 

Invoxia GPS tracker pre psov i mačky

Bojíte sa riskovať, že sa Vám domáci maznáčik zabehne? Vďaka svojim malým a ľahkým rozmerom 42x24x17xmm a váži 15g je vhodná pre mačky, psy a malé domáce zvieratá. Lokátor pripevníte na akýkoľvek obojok, spárujete s aplikáciou a môžete sledovať pohyb vášho psa v reálnom čase s presnými body a vyznačenou cestou zvieraťa alebo spätne bez obmedzenia vzdialenosti. Invoxia funguje bez použitia mobilnej siete a bez poplatkov za dátové služby, ktoré ponúka na 3 roky ZADARMO. Invoxia sa nabíja USB káblom po dobu 60-90minut a v prevádzke vydrží 1-3 mesiace, čo je v porovnaní s podobnými výrobkami s niekoľkodňový výdržou o dva rády vyššie, na pokles batérie pod 20% Vás upozorní mobilné aplikácie. Invoxia je vybavená aj funkciou virtuálneho plota, ktorá Vás upozornenie, keď pes vstúpi alebo opustí určenú oblasť, ktorú ste označili za bezpečnú (dvorček, štvrť). Invoxia je vodotesná s ponorením do 1m.