Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Elektronický ohradník: Ako zvoliť rádiový plot proti útekom psa zo záhrady?

Trápia vás úteky psa zo záhrady? Pes uteká cez plot a nič ho nezastaví? Využite na zabezpečenie pozemku elektronický ohradník. Je najúčinnejšou pomôckou proti útekom a ustráži psa i bez vás. Pokiaľ sa v ohradníkoch nevyznáte, sú tieto riadky určené pre vás. Zoznámte sa s ponukou funkcií a vyberte najvhodnejší neviditeľný plot pre váš kľud a bezpečnost vášho psa.

Elektronické ohradníky odnaučia vášho psa utekať

Výchovné signály vysielané z ohradníku predstavujú pre psa niečo ako dôrazný povel. Tieto signály sa spustia v momente, kedy váš pes so špeciálnym obojkom pristúpi k zakázanej hranici. Opakovaná signalizácia učí psa - útekára, že sa nemá k vymedzenej oblasti približovať.

Ohradníky sa jednoducho inštalujú, prispôsobujú sa pozemku a prevádzka nevyžaduje vašu prítomnosť. Odnaučiť psa utekať je za iných okolností nemožné, pokiaľ musíte do práce a nemôžete sami na psa dohliadať.

 

Neviditeľné ploty - jediné, čo inštalujete je drôt

Ako je možné, že nejaký drôt vedený špárou v zemi alebo natiahnutý cez bránu, plot, či stenu zabráni vášmu psovi v úteku zo záhrady? Drát jednoducho položíte okolo pozemku a oboma koncami zapojíte ku krabičke, ktorá sa označuje ako základňa. Drôt jednoducho položíte okolo pozemku a oboma koncami zapojíte ku krabičke, ktorá sa označuje ako základňa. Drôt ohraničuje zabezpečenú oblasť. Po spustení vysiela základňa súvislý rádiový signál, ktorý povedie zapojeným drôtom a vytvorí tak neviditeľnú bariéru proti útekom psa. Pes sa o existencii bariéry dozvedá jednoducho, vďaka impulzu ktorý mu na krku vysiela prijímač signálu zo základne a z drôtu. Pokiaľ sa pes priblíži, vysielaný signál aktivuje jeho obojok a upozorní psa tónom, impulzom alebo vibráciou.

K inštalácií nepotrebujete žiadne povolenie, pretože drôtom nevedie elektrina, ale len rádiový signál naprosto bezpečný pre okolie. Plot reaguje len v blízkosti vášho psíka so špeciálnym obojkom na krku.

Ako zvoliť elektronický ohradník pre psa na mieru?

Z uvedených vlastností vyplýva, na čo sa pri výbere ohradníka zamerajte:

1) Ako prvú informáciu potrebujete poznať obvod vášho pozemku, aby ste zvolili správnu dĺžku drôtu. Drôty sú vždy nastaviteľné a môžete ich predlžovať, maximálna dĺžka sa líši od konkrétneho ohradníku. Potrebná dĺžka drôtu závisí i na rozložení pozemku a typu požadovanej inštalácie. 

2) Než sa definitívne rozhodnete pre určitý typ, zistite, aké ma funkcie a možnosti nastavenia. Funkcie sa delia na zvuk, vibrácie a impulz, ešte dôležitejšie je ale nastavenie ich sily. Niektoré ohradníky napríklad neponúkajú možnosť regulácie signálu vôbec a taký model nie je možné odporúčať majiteľom menších či citlivejších psíkov. Čím je váš chlpáč bojácnejší, tým väčšiu škálu pre nastavenie požadujte. S možnosťou regulácie máte toiž istotu, že korekcia pôjde nastaviť dostatočne nízko. Ohradníky bez nastavenia alebo s menšou škálou vyberte pre veľké alebo temperamentné psy, ktoré majú znížený prah citlivosti na podnety a nízky stupeň korekcie, či vibráciu, neucítia vôbec.

3) Váš výber ovplyvní najskôr ešte dalšie vlastnosti ako je vodotesnosť alebo varovná zóna, ktorá sa nachádza v určitej vzdialenosti od plotu a obojok v tejto zóne varuje psa, že sa blíži k zakázanej hranici. K tomu využíva predstupeň korekcie, tz. tón alebo slabú vibráciu a psík sa zväčša naučí poslúchať už na tento povel.

Ohradníky podľa veľkosti psa

Najmenšie plemená - pre najmenšie psíky vyberte ohradník s maličkým príjimačom (na obojku) a nastavením signálov, ktoré má napríklad Canifugue Small (8 úrovní), PetSafe Delux pre mačky a psy (5 úrovní), Pet At School (5 úrovní) alebo prvotriedny E-Collar DF1000 (30 úrovní) a ďalšíe

Stredné plemená - pre stredné psíky môžete zvoliť model pre malé psy, pokiaľ je psík citlivý. Štandard pre stredné psy ponúka napríklad iTrainer HT-023, Canifugue, Petrainer PET803, PetSafe, Dogtra eF 3500 pre malé a stedné psy a ďalšie

Energická povaha alebo obrovský pes - ak je váš chlpáč nezastaviteľný alebo reaguje iba na silnejšie podnety, zvoľte kľudne ohradníky bez nastavenia sily. Sú vybavené len jednou alebo niekoľkými úrovňami bez možnosti nastavenia a pre odolné psy sú účinnejšie, pretože nižší signál ignorujú. V ponuke je napríklad PetSafe pre veľké psy, iTrainer W227.

Ohradníky podľa veľkosti pozemku

Maximálna dĺža drôtu 1000 m  - iTrainer W227 (600 m), Pet at School (800 m), Canifugue Small (1000 m) a ďalšie

Maximálna dĺžka drôtu 2000 m - PetSafe Deluxe pre malé a stredné psy (1300 m), E-Collar DF-1000 (2000m), iTrainer HR-026 (1300m) a ďalšie.

Dĺžka drôtu nad 2000 m - Martin System Clotures E-fence (3700 m), Dogtra eF-3500 (do 4000 m) a ďalšie