Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Elektronický ohradník: Ako vybrať rádiový plot proti útekom psa zo záhrady

Trápia práve vás úteky psa zo záhrady? Pes uteká cez plot a nič ho nezastaví? Využite k zabezpečeniu pozemku elektronický ohradník. Je najúčinnejšou pomôckou proti útekom a psa postráži za vás. Pokiaľ sa v ohradníkoch nevyznáte, sú tieto riadky pre vás! Zoznámte sa s ponukou funkcií a vyberte najvhodnejší neviditeľný plot pre váš pokoj a bezpečnosť vášho psa.

 

Elektronické ohradníky odnaučia vášho psa utekať

Výchovné signály vysielané z ohradníku predstavujú pre psa niečo ako dôrazný povel. Tieto signály sa spustia v momente, keď váš pes so špeciálnym obojkom pristúpi k zakázanej hranici. Opakovaná signalizácia učí psa - útekára, že sa nemá k vymedzenej oblasti približovať.

Ohradníky sa jednoducho inštalujú, prispôsobia sa pozemku a prevádzka nevyžaduje vašu prítomnosť. Odnaučiť psa utekať je za iných okolností nemožné, keď musíte ísť do práce a nemáte možnosť naňho nonstop dohliadať.

Neviditeľné ploty - jediné, čo nainštalujete je drôt

Ako je možné, že nejaký drôt vedený špárou v zemi alebo natiahnutý cez bránu, plot, či stenu, bráni vášmu psovi v úteku napríklad zo záhrady? Drôt jednoducho položíte okolo pozemku a oboma koncami zapojíte v krabičke, ktorá sa označuje ako základňa. Drôt ohraničuje zabezpečenú oblasť. Po spustení vysiela základňa súvislý rádiový signál, ktorý povedie zapojeným drôtom a vytvorí tak neviditeľnú bariéru proti útekom psa. Pokiaľ sa pes priblíži, vysielaný signál aktivuje jeho obojok a upozorní psa tónom, impulzom, alebo vibráciou.

K inštalácii nepotrebujete žiadne povolenie, pretože drôtom nevedie elektrina, ale je len rádiový signál  bezpečný pre okolie. Plot reaguje len v blízkosti vášho psíka so špeciálnym obojkom na krku.

Psíka na ohradník privyknite, aby vedel, kam sa nesmie priblížiť, aby sa vyhnul upozorneniu.

Ako vybrať elektronický ohradním pre psa na mieru?

Z uvedených vlastností vyplýva, na čo sa pri výbere neviditeľných plotov zameriate:

1) Ako prvú informáciu potrebujete poznať odpoveď vášho pozemku, aby ste zvolili správnu dĺžku drôtu. Drôty sú vždy nastaviteľné a môžete ich predlžovať, maximálna dĺžka sa však líši od každého ohradníka. Potrebná dĺžka drôtu závisí aj na rozložení pozemku a type požadovanej inštalácie.

2) Než sa definitívne rozhodnete pre určitý typ, zistite, aké má funkcie a možnosti nastavenia. Funkcie sa delia na zvuk, vibrácie a impulz, ešte dôležitejšie je ale nastavenie ich sily. Niektoré ohradníky napríklad neponúkajú možnosť regulácie signálu vôbec a taký model nie je možné odporučiť majiteľom menších či citlivejších psov. Čím je váš chlpáč bojácnejší, tým väčšiu škálu pre nastavenia požadujte. S možnosťou regulácie máte totiž istotu, že korekciu bude možné nastaviť dostatočne nízko. Ohradníky bez nastavenia alebo s menšou škálou vyberajte pre veľké a temperamentné psy, ktoré majú znížený prah citlivosti na podnety a nízky stupeň či vibrácie vôbec neucítia.

3) Váš výber ovplyvní najskôr ďalšie vaše vlastnosti, ako je vodotesnosť alebo varovná zóna, ktorá sa nachádza v určitej vzdialenosti od plotu a obojok v tejto zóne varuje psa, že sa blíži k zakázanej hranici. K tomu využíva predstupeň korekcie tzn. tón alebo nízku vibráciu a psík sa väčšinou naučí už na tento podnet poslúchnuť.

Ohradníky podľa veľkosti psa:

Najmenšie plemená - pre najmenšie psíky vyberte ohradník s malým prijímačom (na obojku) a nastavením signálov, ktoré má napríklad Canifugue Small (8 úrovní), Petsafe Delux pre mačky a psy (5 úrovní), Pet At School (5 úrovní), či prvotriedny E-Collar DF 1000 (30 úrovní) a ďalšie.

Stredné veľkosti psa - pre stredné psy môžete zvoliť model pre malé psy, pokiaľ má psík citlivú povahu. Štandard pre stredné psy ponúka napr. iTrainer HT-023, Canifugue, Petrainer PET 803, PetSafe, Dogtra eF 3500 pre malé a stredné psy a ďalšie.

Energická povaha alebo obrovský pes - ak je váš chlpáč nezastaviteľný alebo reaguje iba na silnejšie podnety zvoľte pokojne ohradníky bez nastavenia sily. Sú vybavené len jednou alebo niekoľkými úrovňami bez možnosti nastavenia a pre odolné psy sú účinnejšie, pretože nižší signál ignorujú. V ponuke je potrebné PetSafe pre veľké psy, iTrainer W227, Martin Systems Clotures E-fence aj.

Ohradníky podľa veľkosti pozemku:

Maximálna dĺžka drôtu 1000 m - iTrainer W227 (600m), Pet at School (800m), Canifugue Small (1000 m) a ďalšie

Maximálna dĺžka drôtu 2000 m - PetSafe Deluxe pre malé a stredné psy (1300m), E-Collar DF-1000 (2000m), iTrainer HR-026 (1300m) a ďalšie

Dĺžka drôtu nad 2000 m - Martin System Clotures E-fence (3700 m), Dogtra eF-3500 (do 4000m) a ďalšie.