Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Elektronické obojky: ktoré vám pomôžu pri výchove a starostlivosti o mačky?

Elektronické obojky predstavujú dnes už dobre známe produkty, ktoré pomáhajú s dohľadom a výchovou vašich psích kamarátov. Vybrať si môžete od výcvikových a protištekacích obojkov cez GPS a ohradníky, všetko pre rôzne veľkosti a plemená psov. Viete však, že elektronické obojky sú dostupné aj pre mačky a ako vám, chovateľom pomôžu? Pri starostlivosti o mačku vám výrazne pomôžu GPS obojky, monitory aktivity, alebo domáce aj vonkajšie ohradníky.

Mačka domáca s monitorom aktivity: pružná, zdravá, aktívna

Tak môže vyzerať vaša domáca šelma pod starostlivým dohľadom. Dostatok hrania, vyvážené nutričné hodnoty a zdravý spánok. Ako ale všetko zabezpečiť a na čo dávať pozor, keď ste denne v práci? Odpoveďou, ktorú ešte možno nepoznáte, sú monitory aktivity!

Monitory aktivity sa hodí mať, keď vaša mačka žije v dome alebo byte, kde má obmedzený priestor k pohybu. Ide o malé elektronické zariadenie na obojok vašej mačky, ktorý nazdieľa údaje o jej aktivite do mobilnej aplikácie. Monitor aktivity sníma množstvo pohybu, odpočinku a spánku a meria tak energiu, ktorú mačka cez deň vydá. Zaznamenať môžete aj jej kalorický príjem.

Na základe dát o veku a hmotnosti prostredníctvom monitoru je možné vypočítať údaje o odporúčanom kalorickom príjme. Je to praktický doplnok, keď chcete zistiť, či sa mačke dostáva všetko, čo by potrebovala mať. Taktiež je možné zdieľať dáta s veterinárom vašej mačky.

Okrem užitočných funkcií to môže byť aj zábava. Monitory aktivity vám ponúkajú možnosť pripojenia cez sociálne siete, napríklad aj s ďalšími chovateľmi. Môžete tak navzájom komunikovať, zdieľať a komentovať všetky mačacie záležitosti.

 

GPS obojok pre mačku: postráži ju za vás

Áno, ide o rovnaké zariadenie, aké sa teší čím ďalej väčšej obľube najmä medzi chovateľmi psov. Niekedy sa jedná o samostatné GPS na obojku, ale často obsahuje zároveň aj funkciu monitoru aktivity. Toto smart zariadenie pracuje s pokročilou technológiou pre určovanie polohy objektov a priebežne tak nahráva do vašej aplikácie polohu a pohyb vašej mačky. Údaje si prehliadate v reálnom čase cez mapu v aplikácii, alebo si všetko prehliadnete usporiadané v histórii. Už žiadne tajomstvá o tom, kam vaša mačka chodí na potulky. Pre hľadanie stratených domácich miláčikov je to riešenie na nezaplatenie!

 

Elektronický ohradník: najlepšie zabezpečenie, keď chcete mačku púšťať von

Pre chovateľov mačacích miláčikov je veľkým trápením a takmer najčastejšou otázkou: ako odnaučiť mačku utekať cez plot? Či už kvôli susedom, alebo pre váš pokoj, je vždy dobré vaše zvieratká na pozemku zabezpečiť. Mačky sú v tomto ohľade obzvlášť slobodomyseľné a vynaliezavé, a preto nie je hľadanie odpovedí jednoduché.

Ako najúčinnejšie opatrenie sa dosiaľ ukazujú elektronické ohradníky, ktoré šíria rádiový signál a komunikujú s malým zariadením na obojku mačky. Tá sa s obojkom nesmie k hranici drôtu priblížiť bez upozornenia korekciou. Tieto signály – zvuk, impulz – si vyberáte a nastavujete podľa vášho určenia a dispozícii mačky. Aj keď korekčné výchovné metódy obvykle nenájdu u mačiek uplatnenie, ohradník mačka vníma ako vlastnosť teritória a úspešne sa odnaučí k nepríjemnej hranici približovať.

Ohradníky šíria signál do niekoľkých zón, takže v nastavenom pásme funguje len zvukové upozornenie ako varovanie pred následnou korekciou nasledujúceho pásma, pokiaľ by mačka postupovala ďalej. Čoskoro sa naučí tento signál rozlíšiť a postačí jej zvukové upozornenie, aby rešpektovala tento „plot“. Korekciu si vďaka neviditeľnému drôtu mačka nespojí s konkrétnym zariadením, ale so samotnou povahou terému.

Úplne rovnaký princíp je možné uplatniť doma pre malé zóny, ako je napríklad odpadkový kôš, pohovky, kuchynská linka, atď. Domáci ohradník na rozdiel od vonkajšej varianty nevyžaduje k zabezpečeniu zóny žiaden drôt.

 

Ako je to s výcvikovými obojkami pre mačky?

Mačka má výraznú osobnosť a nikdy nebude stáť o to, aby plnila vaše povely na zavolanie ako pes. Poslúchnuť vie, kľúčové je však, aby sama chcela. Preto sa jej výchova spája predovšetkým s pozitívnou motiváciou a hrou. Účinná pre výchovu bude hra a odmena, pre káranie mačky potom bohato postačí slovo, alebo priloženie prstu mačke na ňufák. Na klasické výcvikové, či protištekacie/protimňaukacie obojky však zabudnite. Výchovné korekcie pre naučenie žiaduceho výkonu sú pre mačku mätúce a zároveň zbytočne razantné. Mačka si možno spojí aktuálnu korekciu so svojim činom, ale viac vníma samotný nepríjemný pocit. Do reflexnej pamäte si ho však v spojitosti s konkrétnym činom neukladá. Napokon, nechcené mňaukanie, chodenie mimo toaletu alebo iné výrazné prejavy majú u mačiek väčšinou nejakú racionálnu príčinu a dajú sa napraviť odstránením zdroja nežiaduceho správania.


Súvisiace produkty

Tractive neónová reflexná vesta s vreckom pre GPS
Varianty (1)
S

Tractive neónová reflexná vesta s vreckom pre GPS

Skladom, v piatok 19. 4. u vás
35.27 €

Porovnať

Elektronický ohradník Canifugue Small
Varianty (5)
pre 1 psa pre 2 psov pre 3 psov pre 4 psov pre 5 psov

Canifugue Small

Skladom, v piatok 19. 4. u vás
284.93 €

Porovnať