Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Dvierka pre psy a mačky vám ušetria teplo aj čas!

Občas doma robíte vrátnika. Najskôr chce ísť von váš psík, pretože niečo začul na záhrade. Potom si žiada o vypustenie kocúr. Za chvíľu zas štekne psík, že chce ísť naspäť. Po ďalšej pol hodine sa o svoje hlási kocúrik. Šetrite svoj čas a nervy. Pomôžu vám dvierka pre psy a mačky, s ktorými budú vaši štvornohí priatelia samostatní. Oceníte ich aj v zime, keď vám ušetria peniaze, pretože neustálym otváraním a zatváraním dverí, samozrejme, uniká teplo.

Každý má svoje potreby. Aj váš psík a mačka. Raz chcú dovnútra, potom von. Otvárať a zatvárať dookola domové dvere je únavné a neúsporné. Má to ale rýchle a jednoduché riešenie, ktoré oceníte vy a aj vaši chlpatí miláčikovia. Obstarajte im špeciálne dvierka pre psy a mačky. Inštalovať ich môžete napríklad na garážové vráta, či hlavné vchodové dvere. Vybrať môžete z rôznych veľkostí, typov a farieb.

Sú dvierka pre psy a mačky výhodné?

Dvierka pre psy a mačky ste možno zaregistrovali v niektorom z amerických filmov či kreslených seriálov. Teraz sú dostupné aj u nás! Výhodou je, že priechodné dvierka pre psy a mačky zaistia vašim maznáčikom pohodový a slobodný priechod dovnútra aj von. Oslobodia aj vás - prestanete im donekonečna posluhovať a v zime ušetríte značnú časť energií. Je totiž rozdiel, či otvárate veľké vchodové dvere, alebo sa otvorí len malý otvor pre zvieratko.

Je dôležité podotknúť, že samotná inštalácia dvierok je jednoduchá a zvládne ju aj menej zručný domáci kutil. Pri výbere dvierok nemusíte ani zohľadňovať materiál dverí, alebo ich meniť. Dvierka namontujete do všetkých materiálov a stien, od dreva a kovu, cez PVC a skla až po tehly.

Výhody dvierok pre psy

 • Sloboda pre vás aj pre vaše zviera.
 • Úspora vášho času a tepelnej energie.
 • Už žiadne poškriabané vchodové dvere.
 • Už žiadne mláčky po vašom návrate z práce.
 • Menej stresu pre vás aj vášho miláčika

Dobre, a čo nevýhody dvierok pre psy?

Napadlo vám, tiež, že inštaláciou dvierok pre psa alebo mačku si domov môžete pozvať aj neželaných hostí ako myši, či potkany? Bojíte sa prievanu, pretože si predstavujete, že dvierka priveľmi neizolujú a navyše vznikne ďalší únik energií na vašom dome? Nie je to celkom pravda, kvalitné dvierka totiž priliehajú.

Záleží aj na spôsobe otvárania a zatvárania. Moderné dvierka pre psy už nie sú len mechanické. Vybrať si môžete napríklad dvierka na magnet, na čip, či dokonca Infra-Red dvierka. Ako sa vzájomne odlišujú?

 • Mechanické dvierka - sú vybavené mechianickým otváraním pre mačky a psy. Priechod dvierkami je jednoduchý a pohodlný obidvoma smermi. Dvierka sú odolné voči poveternostným podmienkam. Uzatvárajú sa pomocou zásuvného flapu.
 • Magnetické dvierka - sú vybavené silným magnetom, ktorý zaistí bezpečné dovretie dvierok a aj pri silnom vetre zamedzia prievanu.
 • Dvierka ovládané čipom - moderné dvierka pre psy a mačky otvorí len zviera, ktoré na svojom krku nosí správny elektronický čip.
 • Infra-Red dvierka - tieto dvierka predstavujú najmodernejšie riešenie, otvoria sa len vtedy, keď sa priblíži mačka alebo pes so špeciálnym infra-red kľúčom na krku.

Kvalitné dvierka pre psy dobre izolujú, sú vybavené kvalitným bezpečnostným zámkom, takže ich na noc alebo počas dovolenky zamknete a tým znepriechodníte. Niektoré z dvierok majú aj špeciálne štetinky po celom svojom okraji, takže je zaistený tichý priechod zvieraťa.

Montáž dvierok pre psy a mačky zvládnete

Pri výbere dvierok pre psy a mačky sledujte rozmery, možnosti inštalácie a ich použitie. Psíka si poriadne zmerajte a až potom vyberte dvierka - zohľadnite jeho výšku a šírku. Vyrábajú sa dvierka pre celkom malé plemená ale aj pre najväčšie rasy. 

Dvierka by ste väčšinou mali zvládnuť namontovať sami. Potrebovať budete elektrickú pílku, krížový šroubovák, vŕtačku, ceruzku a meter.

 • Zmerajte si výšku vášho psa, spodná časť dvierok by mala dosahovať zhruba k začiatku jeho hrudníka, tak sa bude zvieraťu pohodlne vchádzať. Pamätajte, že psíky sa dvierkami neplazia, ale preliezajú (najskôr prestrčia hlavu, potom predné nohy, trup a napokon zadné nohy).
 • Zmerajte si rozmery dvierok a obkreslite si ich na dvere.
 • Pilkou vyrežte do dverí otvor.
 • Dvierka potom upevnite podľa návodu od výrobcu skrutkami.
 • Pri montáži zohľadnite materiál dverí - v prípade sklených dverí radšej prenechajte prácu odborníkovi.

Naučte psa na dvierka

Keď sú dvierka hotové, mali by ste s nimi psíka zoznámiť. Je to podobný prípad, ako pri každom inom výcviku. Ukážte zvieraťu, že sa nemá čoho báť. Väčšina psov hneď prvý deň pochopí, že dvierka boli stvorené pre ich pohodlie a slobode. Ustráchaným psíkom nechajte dvierka niekoľko prvých dní otvorené (bez záklopky) a pokiaľ nimi prelezú, dajte im zakaždým pamlsok. Dajte však pozor, aby klapka nespadla a psík sa nezľakol.

Akú značku dvierok vybrať?

Medzi najznámejšie a na svete najpredávanejšie patria dvierka StayWell od firmy Petsafe. Kvalita týchto dvierok je vynikajúca a v ponuke majú hneď niekoľko druhov. Môžete si zvoliť dvierka na čip, magnet, alebo obyčajné. Dvierka sú vo veľkostiach pre mačky a malé psy, tiež pre stredné a veľké psy. Ďalšie skvelé dvierka sú od českej firmy Reedog. Tieto dvierka majú hlavnú výhodu v technológii Silent, vďaka ktorej nedochádza k cvakaniu ani búchaniu pri otváraní a zatváraní. Dvierka majú na boku, po celom obvode flapu, špeciálne štetinky, ktoré zaistia úplne tichý priechod psa alebo mačky.