Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Ako zabaviť psa, čuchacie koberčeky a lízacie podložky

Psy radi oňuchávajú a svojimi zmyslami objavujú svet okolo seba. Objavovanie nových vecí je pre nich veľkou zábavou! Tento typ hry je vhodné podporovať, pretože pomáha rozvíjať najdôležitejšie zmysly psa. Čuchanie, olizovanie a hľadanie potravy na záhrade alebo v dome však nie vždy vedie k tomu, čo by sme chceli, a môžu nastať problémy so stretnutím s nevhodnými vecami. Preto sa čuchacie a olizovacie podložky stávajú stále obľúbenejšími. Prečítajte si, aké výhody môžu vášmu psovi priniesť!

Čuchacie podložky sú typom interaktívnej hračky doplnenej maškrtami, ktoré vyžadujú, aby váš psí kamarát čuchal a našiel potravu ukrytú medzi prúžkami materiálu na podložke. Účelom kúskov materiálu je napodobniť napríklad vysokú trávu v parku, kde by váš pes musel hľadať potravu, aby ju mohol zjesť. Toto správanie má za úlohu stimulovať prirodzený inštinkt psa na prežitie, čo je v skutočnosti neoceniteľné pre jeho duševné zdravie a zdravé pre mozog. Psy majú jedny z najlepších čuchových schopností a dokážu vyčechať takmer čokoľvek, tým skôr chutné maškrty. Psí nos má asi 100 000 000 (sto miliónov), niektoré plemená ako ovčiarsky pes viac ako 200 000 000 (dvesto miliónov) čuchových receptorov, zatiaľ čo ľudský nos má asi 5 - 6 000 000 (päť - šesť miliónov). Preto je tento druh hry pre psa ideálny a dôležitý.

Čuchacie podložky sú skvelým spôsobom, ako psy zabaviť po celý deň. Schovajte maškrty do zákutia a sledujte, ako pes maškrta hľadá. Podložka pomáha bojovať proti nude vášho šteňaťa. Pokiaľ sa váš pes nudí, môže začať prejavovať nepríjemné návyky, ako je hryzenie topánok, škrabanie dverí, ničenie nábytku alebo štekanie. Tomuto správaniu môžete predísť použitím čuchacej podložky, ktorá vášmu maznáčikovi poskytne spestrenie a podnetnú hru.

Premýšľate, aké maškrty do podložky vložiť? Vhodná je akákoľvek suchá maškrta alebo krmivo. Zvoľte obľúbené príchute vášho maznáčika! Udržiavanie podložky v čistote je tiež jednoduché, podložky môžete prať, len nezabudnite pred praním vytrepať zvyšky krmiva alebo maškrty.

Keď bude váš pes nabudúce hyperaktívny alebo sa bude nudiť, bude to ideálna príležitosť, ako čuchaciu podložku využiť na zábavu a nasmerovať jeho aktivitu a zmysly na hľadanie dohovorov!

Ďalšou skvelou zábavou pre vášho psa sú olizovacie podložky, olizovacia podložka je malá, štruktúrovaná gumová alebo silikónová podložka s drážkami, ktoré poskytujú náplň pre krmivo. Konštrukcia podložky núti psa olizovať, aby potravu skonzumoval. Používanie lízacej podložky podporuje olizovanie, ktoré v mozgu psa uvoľňuje endorfíny súvisiace s radosťou. Tieto endorfíny môžu pomôcť upokojiť psy v stresových situáciách a stimulovať psa fyzicky aj psychicky.

Premýšľate o tom, ako lízaciu podložku správne používať? Zmiešajte psovi krmivo, arašidové maslo alebo inú pochúťku, ktorú má váš pes rád, a trochu ju rozotrite na podložku. Do vytvorenej zmesi môžete tiež pridať trochu prírodného jogurtu alebo mlieka, aby boli zaujímavejšie. Nebojte sa použiť zeleninu, môžete ju rozmixovať a položiť na podložku! Keď bude váš pes hotový, odstráňte všetky zvyšky jedla. Pri príprave receptov vždy používajte suroviny bez soli, cukru alebo umelých sladidiel. Nezabudnite zohľadniť kalórie, ktoré psovi dávate do lízacej podložky, pretože môžu obsahovať nadbytočné kalórie navyše.

Podložka je ideálna pre hru olizovaním a vyťahovaním potravy z jej zákutí. Má upokojujúci a relaxačný účinok. Spomaľuje aj rýchle stravovacie návyky. Povzbudzuje hyperaktívne psy k odpočinku - olizovacie podložky zamestnajú našich miláčikov na dlhšiu dobu. Zamestná psy a vy máte čas na vybavenie dôležitých povinností!

Mnoho ľudí zabúda na ďalší dôležitý aspekt, lízacie podložky podporujú zdravie ústnej dutiny: Drážky a mäkké výstupky na jej povrchu sa jemne dotýkajú jazyka vášho psa a škriabu ho, čím ho čistia a odstraňujú z neho cudzie látky a baktérie. Olizovanie a produkcia slín udržujú ďasná a zuby v lepšej kondícii.

Lízacie podložky sú tiež spôsobom, ako zlepšiť trávenie, iste sami dobre viete, ako to dopadá s rýchlym vstrebaním veľkej porcie jedla v behu! Lízacie podložky znižujú riziko plynatosti a zlepšujú trávenie.


Súvisiace produkty

Lízacia podložka Flamingo Leki
Varianty (2)
Modrá světle zelená

Lízacia podložka Flamingo Leki

Skladom, v piatok 19. 4. u vás
7.53 €

Porovnať

Čuchací koberček Flamingo Amigo
Varianty (1)
M

Čuchací koberček Flamingo Amigo

Skladom, v piatok 19. 4. u vás
31.31 €

Porovnať