Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Ako vybrať toaletu pre novú mačku?

Pri výbere podstielky pre vašu mačku je potrebné zvážiť dôležité faktory, ako je veľkosť a umiestnenie podstielky. Veľkosť podstielky by mala zodpovedať veľkosti a potrebám vašej mačky. Napríklad malá podstielka nemusí byť vhodná pre dospelú a veľkú mačku, ktorá bude mať problém sa v nej pohodlne otočiť, zatiaľ čo príliš veľká podstielka môže zaberať veľa miesta v malom byte a nebude vhodná pre malé mačiatko. Okrem toho by mala byť toaleta umiestnená na pokojnom a ľahko prístupnom mieste. To poskytne vašej mačke ten správny pohodlný a súkromný priestor.

Typy toalet

Pokiaľ ide o výber správnej toalety pre vašu mačku, na trhu je množstvo typov, z ktorých si môžete vybrať. Najbežnejším typom je obdĺžniková miska, vyrobená z plastu a dostupná v rôznych veľkostiach. Ďalšou možnosťou je uzavretá toaleta, ktorá zase poskytuje vašej mačke súkromie, znižuje zápach a tiež rozptyľuje podstielku.

Samočistiace podstielky sú čoraz obľúbenejšie, pretože automatizujú proces čistenia a znižujú potrebu každodenného vynášania. Príkladom je náš Petkit Pura X alebo Petkit Pura Max. S Pura ušetríte čas, pretože nebudete musieť ručne čistiť po svojom domácom miláčikovi. Navyše ušetríte peniaze, pretože nie je potrebné rovnaké množstvo podstielky. Vďaka špeciálne vyrobenej TPE gume zabraňuje prilepeniu mäkkej stolice na podstielku pre mačky, takže odstraňuje len hrudky a zvyšok podstielky udržiava čistý. Veľká nádoba umožňuje naplniť 5 l podstielky až na 7 dní používania bez výmeny. 

Výhodou samočistiacich toaliet je množstvo senzorov, ktoré umožňujú sledovať hmotnosť vašej mačky, čas a frekvenciu používania toalety, kapacitu podstielky a mnoho ďalšieho. Všetky tieto údaje možno ľahko sledovať v rozhraní bezplatnej aplikácie Petkit, ktorú si možno jednoducho stiahnuť do mobilných telefónov so systémom iOS a Android.

Výber správneho typu podstielky

Typ podstielky, ktorú používate, môže výrazne ovplyvniť návyky vašej mačky pri toalete. Niektoré mačky uprednostňujú hrudkujúce stelivo, zatiaľ čo iné môžu uprednostňovať nehrudkujúce alebo kryštalické stelivo. Je nevyhnutné experimentovať s rôznymi typmi, aby ste zistili, ktorému z nich dáva vaša mačka prednosť. Ak sa napríklad vaša mačka zdráha používať podstielku, môže to byť spôsobené typom použitej podstielky.

Zvážte počet mačiek

Ak máte viac mačiek, odporúča sa mať jednu podstielku pre každú mačku a jednu navyše. Tým sa zabezpečí, že každá mačka bude mať prístup k čistej a dostupnej podstielke. Okrem toho niektoré mačky môžu uprednostňovať vlastnú vyhradenú podstielku, takže viacero možností môže zabrániť potenciálnym problémom s používaním toalety.

Bez ohľadu na zvolený typ podstielky by sa mala pravidelne čistiť, aby sa zabránilo tvorbe baktérií a zápachu. Vhodná mačacia toaleta môže pozitívne ovplyvniť správanie vašej mačky, podporiť pocit bezpečia a znížiť úzkosť spojenú s používaním nevhodného alebo nečistého priestoru.


Súvisiace produkty