Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Adopcia psa z útulku: výhody a nevýhody

Adopcia psa z útulku je skvelý spôsob, ako poskytnúť domov opustenému zvieratku a získať verného spoločníka. Adopcia psa má však svoje výhody aj nevýhody, ktoré by sme mali zvážiť skôr, ako sa rozhodneme pre nový štvornohý prírastok do rodiny. Poďme sa na ne pozrieť! 

Výhody adopcie z útulku

  • Adopciou psa z útulku poskytnete domov psovi, ktorý bol opustený alebo stratil majiteľa. Týmto spôsobom prispievate k zníženiu počtu domácich zvierat bez domova a pomáhate zvieraťu nájsť milujúci domov. 
  • Psy sú pred adopciou veterinárne skontrolované, zaočkované a dospelí jedinci sú sterilizovaní alebo kastrovaní. Mnohé útulky poskytujú aj informácie o zdravotnom stave a histórii psa a pri prevzatí psa dostanete známky a potvrdenie o besnote a iných povinných alebo odporúčaných očkovaniach a očkovací preukaz. 
    V útulkoch sa nachádzajú psy rôznych plemien, od malých až po veľké. Môžete si vybrať psa, ktorý vyhovuje vašim preferenciám a životnému štýlu. Šteňatá, mladé a aktívne psy, ktoré s vami budú chodiť na túry, alebo staré psy, ktoré nepotrebujú dlhé prechádzky. 
  • Psy z útulkov sú známe tým, že sú nesmierne vďačné a oddané svojim novým majiteľom. Prekonali často ťažké životné podmienky, a preto majú väčšiu motiváciu vytvoriť si silné puto s novým majiteľom. Ak chcete mať vďačného partnera do nepohody, adopcia je správna voľba.
  • Adopcia je zvyčajne lacnejšia ako kúpa šteňaťa od chovateľa. V cene adopcie sú zvyčajne zahrnuté potrebné očkovania, čipovanie a kastrácia šteňaťa a liečebné procedúry, ktoré sa pohybujú v tisícoch korún.

Nevýhody adopcie z útulku

  • Niekedy môže byť neznámy pôvod psa problémom, najmä ak máte malé deti alebo iné domáce zvieratá. História agresívneho správania môže byť neznáma.
  • Psy z útulku môžu mať určité výchovné problémy, pretože často prichádzajú s rôznymi životnými skúsenosťami. Vyžadujú si trpezlivosť a čas na adaptáciu.

Ak ste sa rozhodli, že adopcia je pre vás tou správnou voľbou, zvážte útulok Home 4 Pets, ktorý podporuje nielen Elektro-obojky.cz, ale aj značka Reedog! Home 4 Pets je organizácia, ktorá už takmer 10 rokov intenzívne pomáha opusteným a týraným zvieratám a okrem toho prevádzkuje najprepracovanejší a najkomplexnejší inzertný portál, ktorý ponúka na adopciu výlučne psy a mačky v núdzi. Táto činnosť je mimoriadne náročná nielen na financie, ale aj na čas. Preto Home4Pets okrem finančných prostriedkov neustále hľadá dobrovoľníkov, ktorí by sa stali "dočasnými pomocníkmi" a pomohli nájsť nový domov opusteným psom v núdzi.

Počas vianočného obdobia zákazníci nakúpili veľké množstvo sušienok, ktoré sme spolu s ďalšími darovanými produktmi odviezli do útulku.