GPS obojky pre psov: A konečne viete, kde sa váš pes túla

Je váš psík tulák? Rád si vyjde sám na prechádzku alebo sa vydá navštíviť fenku? Moderné technológie prenikajú do všetkých sfér života. A chovateľstvo psov nie je výnimkou. Múdrym riešením je práve GPS obojok, ktorý sleduje a monitoruje vášho psíka. Ako funguje? A čo všetko dokáže?

 

Kedykoľvek sa váš psík zatúla, alebo sa vám stratí z dohľadu, GPS obojok vám ho pomôže lokalizovať a nájsť. Táto inteligentná technológia svojim spôsobom zaisťuje istú slobodu pohybu vášmu psíkovi a vám zasa prináša pocit pokoja. Nemusíte si už robiť veľké starosti tým, kde pes je, kam sa zatúlal, kedy sa vráti a či vôbec. 

Sledovacie obojky sú vítanou pomôckou pre každého chovateľa psov, ktorého psy sa rady vzďaľujú od svojho domova. Pomocou základných aj profesionálnych obojkov môžete presne lokalizovať polohu psa alebo mačky a sledovať ich pohyb. GPS obojky a lokalizátory pre psov aj mačky sú tak vítaným pomocníkom všetkých majiteľov, ktorí sa už ocitli v zúfalej situácii, kedy netušili, kam ich zviera utieklo. Súčasne odporúčame GPS obojky ako preventívne opatrenie všetkým chovateľom, ktorí chcú mať svojho psa pod kontrolou a vždy chcú byť informovaní o tom, kde sa zviera aktuálne pohybuje. 

Čo si vlastne predstaviť pod pojmom GPS obojok

GPS obojkom sa vraví tiež lokalizátory pre psov. Použiť ich môžete samozrejme aj pre mačky. Sú to od prírody pekné tuláčky a GPS obojok vám prezradí, kde práve číhajú na myš. Takýto sledovací obojok využíva technológiu GPS, ktorú poznáte napríklad z cestovania autom. V praxi to znamená, že ak má váš psík, alebo mačka GPS obojok na sebe, máte vďaka základovej stanici, ktorá ostáva napríklad vo vašej obývačke, presné informácie o tom, kde sa zrpráve domáci maznáčik nachádza a kam beží. Základová stanica môže byť ale aj napríklad telefón, a tak máte prehľad kedykoľvek a kdekoľvek o vašom maznáčikovi.

 

Je GPS obojok nutný práve pre vášho psa, alebo mačku?

Ak vám ide predovšetkým o to, aby ste mali prehľad o pohybe psíka, potom je GPS obojok trefa do čierneho. Ako pridaná hodnota tejto smart vecičky je váš pocit pokoja. Ak sa  práve váš štvornohý člen rodiny radí k týmtvrdohlavým, ktoré si opakovane vyrazia bez vás, ako by sa ani nechumelilo, može vám byť GPS lokalizátor skutočne užitočný.

Predídete tak zbytočnému behaniu po susedoch, meste a po blízkom i rozsiahlejšom okolí. GPS obojok oceníte aj v prípade, kedy sa vám psík stratí v teréne. Napríklad pri výcviku v lese. Vďaka presnej polohe, ktorú obojok udáva, viete o každom kroku svojho zvieratka a máte tak prehľad o jeho pohybe.  

 

Z akých GPS obojkov a lokalizátorov môžete vyberať

 

GPS obojky sú k dostaniu v niekoľkých variantách. Pre psíkov, ktorí utekajú vačšinou kúsok od domova nie je napríklad nutný lokalizátor s dosahom po celom území SR. GPS obojky teda môžete vyberať podľa niekoľkých režimov.

 

  • Domáci režim

Jeho dosah je okolo 50-80 m. Nie je teda až tak výkonný, čo sa vzdialenosti týka, ale pokiaľ viete, že opakované úteky vášho zvieratka nezahrňujú celorepublikové výlety, vystačíte si s ním.

 

  • Potulkový režim

Keď sa váš pes vzdiali z dosahu svojej základne, GPS lokalizátor vám pomocou SMS nahlási jeho presnú polohu. Navyše sa následne tento GPS obojok sám prepne do režimu, ktorý psa monitoruje v dosahu až niekoľkých kilometrov.

 

  • Sledovací režim

Sami ho aktivujete pomocou SMS správy, alebo samotným nastavením na obojku. Prehľad o psíkovi tak máte po celom území Slovenskej republiky

 

  • GPS obojky pre základné použitie

Tieto GPS obojky sú na SIM kartu, vášho psíka teda sledujete pomocou telefónu, smartphonu, tabletu, alebo PC.

 

  • GPS obojky pre profesionálne použitie

Hodia sa napríklad pre lovecké psy, alebo do veľmi náročného terénu. Majú neobmedzený rozsah.

 

 

Prečítajte si tiež: Ako vybrať GPS obojok?

 

Výber GPS obojka je individuálnou záležitosťou. Mali by ste svojho psíka poznať a vedieť, kam až je schopný sa sám vydať "na výlet". Sú psíkovia, ktorí sa od pánička nehnú ani na krok, ale sú aj takí, ktorí pri opustení vodítka nevidia a nepočujú.

 

GPS obojok SportDog TEK 1.0 Tracking

Sadu GPS obojku SportDog TEK 1.0 Tracking tvoria dve časti. Jednou časťou je obojok s elektronickou a druhou časťou je ručná stanica - vysielačka. U tohoto modelu nie je potřeba SIM karty, pretože spojenie medzi vysielačom a prijímačom (obojkom) je rádiové. 

Veľkou výhodou je tiež oslobodenie od všetkých poplatkov za prenos mobilným operátorom. Displej vysielačky zobrazuje aktuálny smer a vzdialenosť psíka a tiež jeho rýchlosť pohybu. Vďaka SportDog TEK 1.0 Tracking je možné súčasne sledovať až 12 psov súčasne. Tento profesionálny GPS obojok patrí k cenovo vyšším produktom, ale ak máte veľké nároky na sledovanie psov, napr. v problémových terénoch, je tým vhodným. Nehrozí vám absolútna strata signálu a oceníte iste aj jeho vodotesnosť.

 

 

GPS obojok Garmin Alpha 100 + CZ Topo

Tento lokalizátor využíva modernú GPS technológiu. Radí sa medzi profesionálne zariadenia a dnes ho využíva vačšina poľovníkov. GPS obojky pre psov Garmin Alpha 100  sú špičkovým sledovacím zariadením, ktoré ponúka dotykový displej a nastavenie aj použitie v slovenskom jazyku. GPS obojky Garmin sú vhodné do veľmi komplikovaných a problémových terénov, ale aj pre záchranárske akcie. Zabudovaný 3D kompas vám umožňuje bezproblémovú lokalizáciu aj v celkom neznámom teréne. Umožňuje sledovať až 20 psov súčasne.

GPS a výcvikový obojok v jednom SportDog TEK 2.0

Keď chodíte psíka cvičiť napr. do lesa a potrebujete lokalizátor aj výcvikový obojok, nie je nič jednoduchšie než si kúpiť zariadenie, ktoré prináša obe riešenia v jednom. Prostredníctvom GPS a výcvikového obojka SportDog TEK 2.0 Tracking & Training môžete sledovať a cvičiť svojho psa až do vzdialenosti 16 kilometrov. Celé zariadenie je nabíjacie, ponoriteľné až do 8,5 metrov a navrhnuté pre tie najnáročnejšie podmienky. 

GPS obojok Kippy Vita

Pohyb vášho psa alebo mačky sledujete jednoducho pomocou smartphonu, tabletu, alebo PC prostredníctvom zariadenia Kippy Vita. To prináša špičkovú kvalitu a príjemným bonusom je cenová dostupnosť. Medzi funkcie, ktoré zariadenie ponúka, sa radí aj kalendár, pomocou ktorého nezmeškáte napríklad návštevu veterinára, narodeniny a iné užitočné udalosti vášho maznáčika. Lokalizátor je vodotesný, a tak pre neho dážď nepredstavuje žiaden problém.

 

Tractive GPS Tracker pre psov a mačky

Jedná sa o vysoko kvalitné zariadenie rakúskeho pôvodu, ktoré sa hodí skôr pre bežnú lokalizáciu zvieratka. Funguje na princípe komunikácie so smart telefónom alebo polohu zobrazuje na mape vášho prehliadača, a to vďaka integrovanej SIM karte umiestnenej v zariadení v obojku. Tým odpadá potreba kúpiť si SIM kartu. Tractive GPS Tracker vie pri hľadaní vášho psa alebo mačky na diaľku aktivovať svetlo a zvukový signál, čo je veľkou pomocou pri hľadaní. Sami si môžete v nastavení zvoliť bezpečnú zónu, ktorú keď zvieratko opustí, zariadenie vám pošle SMS správu. 

Pokiaľ nie ste rozhodnutí výhradne pre GPS obojok, moholi by vás tiež zaujímať elektronicke ohradniky.Súvisiace produkty

Je nám ľúto, ale podľa zadaných kritérii neboli nájdené žiadne položky