Protištekacie obojky Motorola

Ruší váš pes neustálym štekaním vašich susedov? Sťažujú sa na nočný štekot a vytie? Plače váš pes za dverami bytu, kedykoľvek sa len na moment vzdialite? Protištekacie obojky sú tým správnym riešením. Nevzdávajte sa svojho uštekaného psa. Radšej mu kúpte kvalitný a spoľahlivý protištekací obojok, ktorý na neho dohliadne aj bez vašej prítomnosti. Pripravili sme pre vás najlepšie protištekacie obojky od popredných výrobcov. Vyberať ich môžete podľa veľkosti plemena, typu funkcie alebo značky. Osvedčili sa nám predovšetkým protištekacie obojky PET853, AT-219A alebo PET850.

 

Čo je to protištekací obojok?

Princíp protištekacieho obojku je jednoduchý. Podobne ako ostatné elektronické obojky pracuje na báze niekoľkých typov signálov, ktoré psa upozorňujú na nevhodné správanie. Akonáhle pes začne štekať alebo vyť, protištekací obojok sa aktivuje a vyšle signál. Prvý krát je pes upozornený väčšinou zvukom. Ak neposlúchne, nasleduje vibrácia. Keď štekať neprestane ani po tomto napomenutí, aktivuje sa elektrostatický impulz, ktorý psa upozorní dôslednejšie. Impulzy sú nastaviteľné podľa veľkosti a citlivosti psa. Protištekacie obojky sú dodávané pre najmenšie, malé, stredné a veľké plemená. Výhodou protištekacieho obojku je skutočnosť, že štekajúceho psa napomenie i bez vašej prítomnosti.

 

Kedy zaobstarať protištekací obojok?

Obojok proti štekaniu neváhajte zaobstarať vo chvíli, kedy váš pes šteká, vyje, kňučí a ruší tak svoje okolie. Protištekací obojok vám pomôže psa napraviť a urovnať vzťahy so susedmi. Na výber máte rôzne druhy protištekacích obojkov, ktoré sú vhodné pre malé aj veľké psy. Jedná sa o šetrnú technológiu, ktorá sa stane akousi vašou predĺženou rukou v čase, keď odídete z domu. Už nebudete musieť trhnúť, či opäť nenájdete odkaz na dverách, že váš pes niekoľkohodinovým štekotom rušil celý dom.

Ako vybrať obojok proti štekaní

Obojky proti štekaniu je možné vybrať hneď podľa niekoľkých parametrov. Podľa plemena si vyberiete vhodný typ elektronického obojku určeného pre veľmi malé, malé, stredné alebo veľké psy. Nezáleží teda na tom, či máte vlčiaka, malamuta, čivavu alebo teriéra. Protištekacie obojky môžete vyberať ako iné produkty podľa značky. K našim favoritom a najčastejšie predávaným protištekacím obojkom patrí Aetertek, PetrainerPetSafeV neposlednej rade môžete protištekací obojok zvoliť aj podľa typu korekcie: zvukové, vibračné, sprejové, ultrazvukové alebo elektrické.

Vyberať môžete samozrejme aj z ďalších rôznych druhov zariadení určených proti štekaniu psov. Najčastejšou variantou sú obojky proti štekaniu, ktoré môžete použiť pre malé aj veľké psy. Určené sú pre domáce použitie v byte aj na záhradu. Ďalším druhom sú tzv. protištekacie jednotky. Ide o zariadenie, ktoré jednoduchým spôsobom eliminuje štekanie a vytie psa na záhrade aj v byte. V neposlednom rade si môžete zaobstarať aj obojky proti vytiu.

 

Pomôžeme vám pri výbere

Keď sa pri výbere vhodného obojka strácate, sme pripravení vám poradiť. Kontaktovať nás môžete hneď niekoľkými spôsobmi: na infolinke 721 471 118, emaile info@elektro-obojky.cz alebo pomocou online chatu v pravom rohu.

 

Vyskúšajte protištěkací obojok

Výber správneho protištekacieho obojku je dôležitý. Každý pes je odlišný a vyhovuje mu niečo iné. Preto sme pre vás pripravili jedinečnú ponuku! Nielenže vám s výberom protištekacieho obojku pomôžeme, ale máte celý 1 mesiac na vyskúšanie! Pokiaľ nebude psíkovi alebo vám obojok vyhovovať, môžete ho vymeniť!

 

 


   Zoradiť podľa:         
Je nám ľúto, ale podľa zadaných kritérii neboli nájdené žiadne položky
 • 1 Čo to vôbec je ten protištekací obojok?

  Protištekací obojok pre psov je moderná výcviková pomôcka, ktorá je úplne bezpečná a jej správnym používaním nemôžete zvieraťu nijako ublížiť. Obojky proti štekaniu si obľúbili profesionálni kynológovia po celom svete a majú svojich zástancov aj odporcov. Dôležité je vybrať vhodný typ na dané plemeno a naučiť sa ho dobre používať. Každý nástroj sa môže stať nebezpečným, ak ho nebudete používať s uvážením, rozmyslom a podľa inštrukcií. To isté platí aj pri obojkoch proti štekaniu.

 • 2 Ako protištekací obojok funguje?

  Protištekací obojok je elektronickým zariadením, ktoré dokáže automaticky rozpoznať štekanie a vytie psa. Ak sa pes rozšteká alebo začne vyť, obojok sa aktivuje a psa upozorní väčšinou zvukom, alebo pomocou vibrácií a v prípade, že pes neprestane štekať, nasleduje korekčný impulz, ktorý podľa druhu obojku môže byť vibračný, sprejový, ultrazvukový alebo najčastejšie elektrostatický. Úspešnosť protištekacích obojkov je takmer 100%, psi sú veľmi múdri a čoskoro si uvedomia súvislosť medzi svojím štekotom a aktiváciou protištakaciehoo obojku.

 • V čom mi protištekací obojok pomôže?

  na zamedzenie nežiaduceho a nadmerného štekania, vytie alebo kňučanie psa v byte, pri odchode do zamestnania a pod.

  efektívnemu odnaučeniu štekaniu psa na ľudí, autá, bicykle a iné psy pri vonkajšom venčení alebo na záhrade.

  poprípade odnaučenie nežiaduceho štekania alebo vytia psov vašich susedov.

 • 4 Sú protištekacie obojky bezpečné?

  Protištekacie obojky skúmala Ústredná komisia pre ochranu zvierat, ktorá okrem iného. Uviedla: "Tzv. obojky proti štekaniu prešli v posledných 8-10 rokoch búrlivým technickým vývojom a nemajú už takmer nič spoločné so svojimi predchodcami, ktoré používali oveľa väčšiu intenzitu elektrického prúdu a úplne, alebo takmer úplne, chýbali akékoľvek regulačné prvky. Z dôvodu ochrany zvierat a zjednoteniu štandardov bola založená Medzinárodná asociácia výrobcov elektronických obojkov (ECMA), ktorá sa touto problematikou dôkladne zaoberá, a okrem vlastného výskumu tiež zadáva štúdie odborným a vedeckým pracoviskám. Dnešné moderné výrobky od renomovaných výrobcov, združených v ECMA, plne rešpektujú šetrné zaobchádzanie so zvieratami, a ich použitie v mnohých prípadoch napomáha nahradiť niektoré tradičné metódy výcviku psov, ktoré môžu byť k zvieratám oveľa menej ohľaduplné. "

 • Kedy začať protištekací obojok používať?

  Protištekacie obojky sa odporúčajú používať od 6 mesiacov. Pozorne si prečítajte návod od výrobcu. Zvoľte vhodnú mieru impulzu (pes by mal na impulz reagovať, na druhej strane by nemal pre neho byť príliš bolestivý - zakňučanie a pod.). Obojky spravidla ponúkajú niekoľko stupňov upozornení (zvukový signál, vibrácie, impulz). Pes si veľmi rýchlo uvedomí súslednosť signálov, takže následne stačí len používať zvukové, popr. vibračné signály. 

 • 6 Aké funkcie protištekacie obojky ponúkajú?

  Čím viac praktických funkcií protištekací obojok má, tým lepšie sa Vám pes bude učiť. Najdôležitejšími a zároveň najzákladnejšími funkciami, ktoré by obojok mal obsahovať, sú zvukové upozornenia a elektrostatický impulz. Väčšina dnes predávaných elektronických protištekacích obojkov, má tieto funkcie doplnené ešte vibráciami prípadne inými typmi korekcie. Stretnúť sa tak môžete s nasledujúcimi funkciami:

  Zvukové protištekacie obojky: zvukové upozornenie by malo vždy predchádzať použitiu el. impulzu. Pes sa veľmi skoro naučí, že nepríjemnému elektronickému impulzu predchádza zvukové upozornenie a naučí sa reagovať už na zvukový signál. V praxi sa tak zvyčajne jedná sa o najpoužívanejšiu funkciu.

  Vibračné protištekacie obojky: Zvyčajne slúži ako medzikrok medzi zvukovým a el. impulzom v prípade, že pes na zvukové upozornenie nereaguje. Intenzita vibrácií sa dá zvyčajne nastaviť v niekoľkých úrovniach. U iba vibračných obojkov sa jedná o hlavnú funkciu, účinnosť takýchto obojkov je ale značne obmedzená, a tieto obojky sú teda vhodné skôr pre malé a krotké psy.

  Elektrické protištekacie obojky: Slúžia ako korekčné impulzy a používajú sa v prípade, že predchádzajúce zvukové a vibračné upozornenie nepomohlo. Aby bola účinnosť čo najlepšia mal by obojok umožňovať nastavenie intenzity elektrostatického impulzu.

  Sprejové protištekacie obojky: Jedná sa o druh nápravného signálu, kedy k náprave dochádza pomocou spreja, ktorý sa automaticky strieka psovi na ňufák ak začne štekať alebo vyť. Ide o druhú najúčinnejšiu a bezbolestnú metódu korekcie na trhu.

 • Pre aké veľkosti a rasy psov je vhodný?

  Veľmi dôležitým faktorom pri výbere účinného protištekacieho obojku je veľkosť a rasa Vášho psa. Ak je hmotnosť Vášho psa od cca 5 Kg do 50 Kg, bude na neho väčšina protištekacích obojkov dostatočne účinná. Problém s výberom však prichádza, pokiaľ sa Váš pes radí medzi mini plemená, prípadne naopak, medzi extra veľké plemená. Na malé plemená by mohol byť impulz u niektorých obojkov príliš silný, alebo prijímač obojku by mohol byť pre svoje rozmery nevyhovujúci. U veľkých plemien naopak hrozí, že obojok nebude mať dostatočnú účinnosť. Ak sa pes nachádza na hornom váhovom rozhraní použiteľnosti obojku, prípadne Váš pes patrí medzi plemená so zníženým prahom bolesti (zvyčajne bojové plemená), je vždy vhodnejšie zakúpiť obojok kde bude dostatočná rezerva vo výkone. Pri krízových situáciách (hlavne pudové správanie psa), je nutné počítať s použitím silnejších nápravných korekcií, než pri bežnom použití obojku.

 • 8 Sú obojky odolné proti vode?

  Ďalšou veľmi dôležitou vlastnosťou je odolnosť prijímačov proti vode. Najčastejšie sa môžete stretnúť s nasledujúcimi odolnosťami proti vode. Vodeodolné: prijímač je odolný iba poveternostným vplyvom (sneh, dážď) Vodotesné: Prijímač je odolný proti poveternostným vplyvom a krátkodobému ponoreniu. Ponoriteľné: Takéto prijímače sú odolné aj proti pobytu vo vode, a môžu sa teda zvyčajne používať bez akéhokoľvek obmedzenia.

 • 9 Aký druh napájania obojok využíva?

  Napájanie obojku je veľmi dôležitý faktor, ktorý by ste pri výbere nemali podceňovať. Predovšetkým lacnejšie modely protištekacích obojkov sú najčastejšie napájané pomocou obyčajných 3V, 6V alebo 9V batérií. Cena týchto batérií sa pohybuje rádovo do 50 do 150, -Sk a je teda vhodné pri výbere obojku zohľadniť aj prevádzkové náklady, ktoré sa môžu vyšplhať až na niekoľko stoviek ročne. U niektorých protištekacích obojkov sú dokonca použité atypické batérie, ktoré sa blbo zháňajú alebo batérie dodávané výrobcom, ktoré sa dajú kúpiť jedine od výrobcu či predajcu daného obojku. Z tohto dôvodu skôr odporúčame obojky, ktoré sú napájané pomocou zabudovaného akumulátora, ktorý jednoducho dobijete cez USB kábel alebo zo siete.

 • 10 Je nastavenie obojku jednoduché?

  Väčšina protištekacích obojkov funguje už plne automaticky a nie je potrebné nič nastavovať. Jednoducho psovi obojok nasadíte a o nič sa už nemusíte starať. Pri niektorých modeloch máte možnosť regulácie sily impulzov alebo možnosť nastavenia citlivosti na štekot, kedy sa obojok spustí.

Kategórie "Motorola"

PRIDAŤ KOMENTÁRDiskusia (0)

Kontaktuje nás
 

Zatiaľ žiadne príspevky