Zavolajte nám (Po 9-17, Ut 8-16, St 10-18, Št-Pi 7-15)

Garmin

Výcvikové obojky Garmin

Prinášame najširšiu ponuku elektronických výcvikových obojkov pre základný aj profesionálny výcvik psov. K našim zákazníkom patria skúsení kynológovia aj majitelia cvičných psov. Spoločným menovateľom elektronických obojkov od preverených a osvedčených výrobcov je kvalita, spoľahlivosť a jednoduchá obsluha. S elektronickým výcvikovým obojkom nemôžete urobiť chybu. Vyberte si z viac ako 10 značiek najlepších elektronických obojkov za bezkonkurenčnú cenu. Z osobnej skúsenosti odporúčame značku Aetertek a SportDog, a to s ohľadom na jednoduché ovládanie a záruku v dĺžke 3 rokov. 

 

Čo je to výcvikový obojok?

Elektronické výcvikové obojky pomáhajú pri výchove psov desaťtisícom chovateľov po celom svete. Používajú ich začínajúci psičkári aj skúsení kynológovia. Princíp elektronických výcvikových obojkov je jednoduchý. Ak napríklad váš pes neustále uteká v lese a nereaguje na zavolanie, prostredníctvom elektronického obojku, ktorého nevyhnutnou súčasťou je prijímač umiestnený na obojku a vysielač, ktorý má cvičiteľ v ruke, psa upozorníte, aby sa vrátil. Výcvikové obojky spravidla vysielajú niekoľko stupňov signálov - zvukový, vibračný a elektrostatický, ho ľahko poučíte aj na diaľku. Pretože psy veľmi rýchlo spoznajú súslednosť signálov, spravidla ich stačí upozorniť len vibráciou alebo zvukom. Výhodou je, že v podobnej situácii môžete okamžite reagovať a psa "potrestať" aj takto na diaľku. To má pochopiteľne úplne iný efekt, ako keď psa doženiete po pol hodine a budete ho trestať následne.

 

Kedy kúpiť výcvikový obojok?

Je omyl myslieť si, že nasadenie výcvikového obojku psovi je zlyhaním majiteľa. Elektronické obojky sa stali vítanou pomôckou tisícok profesionálnych kynológom, ktorým umožnili zefektívniť prácu so psami a vycvičiť aj ťažko zvládnuteľné jedinca. Vo výcvikových obojcích je možné vidieť aj ďalší rozmer - vďaka ich používaním môže v útulkoch skončiť menej neposlušných psov, s ktorými si zúfalí majitelia nebudú vedieť rady. Výcvikový obojok je šetrnú pomôckou pri výchove psa. Kúpte si ho pre bežný aj profesionálny výcvik. S našimi výcvikovými obojkami zvládnete výchovu akéhokoľvek psa.

 

Ako vybrať výcvikový obojok?

Výcvikové elektronickej obojky odporúčame vyberať podľa niekoľkých kritérií. Tým prvým je veľkosť plemena. V našom e-shope nájdete spoľahlivé výcvikové obojky určené pre malé, stredné aj veľké plemená psov. S ohľadom na typ výcviku je vhodné vyberať elektronickej obojky tiež podľa dosahu, ktorý je od 300 m až do 1 500 metrov. Výcvikové obojky sa delia aj podľa typu korekcie (signálu) na niekoľko druhov: elektrické, ultrazvukové, vibračné, sprejové alebo zvukové. V neposlednom rade odporúčame výcvikový obojok vyberať aj podľa značky. K obľúbeným výcvikovým obojkom patrí Aetertek alebo SportDog. Pre chovateľov väčšieho počtu psov sú obľúbeným riešením elektronické obojky pre dva a viac psov.

 

Pomôžeme vám s výberom

Keď sa pri výbere vhodného výcvikového obojku strácate, sme pripravení vám poradiť. Kontaktovať nás môžete hneď niekoľkými spôsobmi: na infolinke +421 650 340 251, emailu info@elektricke-obojky.sk alebo pomocou online chatu v pravom dolnom rohu.

 

Vyskúšajte výcvikový obojok

Výber správneho výcvikového obojku je dôležitý. Každý pes je odlišný a vyhovuje mu niečo iné. Preto sme pre vás pripravili jedinečnú ponuku! Nielenže vám s výberom výcvikového obojku pomôžeme, ale máte celý 1 mesiac na vyskúšanie! Pokiaľ nebude psíkovi alebo vám obojok vyhovovať, môžete ho vymeniť!

  • 1Čo to vôbec je ten elektronický obojok?

    Elektronický výcvikový obojok pre psov (niekdy nepresne označovaný ako elektrický výcvikový obojok) je moderná výcviková pomôcka, ktorá je celkom bezpečná a jej správnym používaním nemôžete zvieraťu nijak ublížiť. Elektronické výcvikové obojky si obľúbili profesionálny kynológovia, po celom svete majú svojich zástancov aj odporcov. Dôležité je výcvikový obojok dobre vybrať a naučiť sa ho dobre používať. Každý nástroj sa môže stáť nebezpečným, pokiaľ ho nebudete používať s uvážením, rozmyslom a podľa inštrukcií. To samé platí aj o elektronických obojkoch pre psov.

  • 2Ako elektronický obojok funguje?

    Elektronický výcvikový obojok pracuje na báze výbojov, ktoré sú psíkovi nepríjemné, ale nie sú pre neho nebezpečné. Každý skúsený chovateľ vie, že bez napomínania alebo fyzických trestov psa vychovať nejde. Miesto vyťahania za kožu či pľasknutia cez zadok ide využiť práve elektronické obojky. Tie oceníte napr. vo chvíli, kedy pes zavetrí, utečie a nereaguje na volanie, pretože ich ide ovládať aj na diaľku. Elektronické obojky si kupuje stále viac zodpovedných chovateľov psov, ktorí vedia, že neposlušný a nevychovaný pes môže spôsobiť radu problémov a v neposlednej rade môže spôsobiť ujmu aj sám sebe.

  • 3V čom mi elektronický obojok pomôže?

    v chôdzi u nohy bez vodítka a pre spoľahlivé privolanie či zastavenie psa (povely „stoj“, „ku mne“, „k nohe“ a „zostaň“) odnaučenie ťahania na vodítku, utekania za zverou, inými psami alebo ľuďmi

    pri prerušení nežiadúcich činností psa („fuj“, „nesmieš“) - odnaučenie zlozvykov pri každodennom súžití s ľuďmi, napr. braní potravy zo stolu, skákanie na ľudí, hrabanie, žraní exkrementov, nežiadúce štekanie, vytí apod.

    precíznom docvičení prakticky každého cviku, kedy ho pes musí vykonať rovnako presne a spoľahlivo, ako by bol na (až stovky metrov dlhom!) vodítku pričom je odstránená nežiadúca závislosť na šňúre, ktorú pes veľmi dobre pozná a prispôsobuje jej svoje chovanie

  • 4 elektronické obojky bezpečné?

    Elektronické výcvikové obojky skúmala Ústredná komisia pre ochranu zvierat, ktorá mi. uviedla: „Tzv. elektronické obojky prešli v posledných 8–10 rokoch búrlivým technickým vývojom a nemajú už takmer nič spoločného so svojimi predchodcami, ktoré používali omnoho väčšiu intenzitu elektrického prúdu a celkom, alebo takmer celkom, postrádali akékoľvek regulační prvky. Z dôvodov ochrany zvierat a zjednotenia štandardov bola založená Medzinárodná asociácia výrobcov elektronických obojkov (ECMA), ktorá sa touto problematikou dôkladne zaoberá, a okrem vlastného výskumu rovnako zadáva štúdie odborným a vedeckým pracoviskám. Dnešné moderné výrobky od renomovaných výrobcov, združených v ECMA, plne rešpektujú šetrné zachádzanie so zvieratami, a ich použitie v mnohých prípadoch napomáha nahradiť niektoré tradičné metódy výcviku psov, ktoré môžu byť k zvieratám omnoho menej ohľaduplné.“

  • 5Kedy začať elektronický obojok používať?

    Elektronické výcvikové obojky sa odporúčajú používať od 6 mesiacov. Pozorne si prečítajte návod od výrobcu. Zvolte vhodnú mieru impulzu (pes by mal na impulz reagovať, na druhú stranu by nemal pre neho byť príliš bolestivý – zakňučanie apod.). Obojky spravidla ponúkajú niekoľko stupňov upozornenia (zvukový signál, vibrácie, impulz). Pes si veľmi skoro uvedomí súslednosť signálov, takže následne stačí len používať zvukový, popr. vibračný signál. 

  • 6Aké funkcie obojky ponúkajú?

    Čím viac praktických funkcií výcvikový obojok má, tým lepšie sa Vám pes bude ovládať. Najdôležitejšími a zároveň najzákladnejšími funkciami, ktoré by obojok mal obsahovať, sú zvukové upozornenie a elektrostatický impulz. Väčšina dnes predávaných elektronických výcvikových obojkov, má tieto funkcie doplnené ešte vibráciami. Pomerne často sú tieto funkcie doplnené ešte o ďalšie funkcie. Stretnúť sa tak môžete s následujúcimi funkciami:

    Zvukové upozornenie: Zvukové upozornenie by malo vždy predchádzať použitiu el. impulzu. Pes sa veľmi rýchlo naučí, že nepríjemnému elektronickému impulzu predchádza zvukové upozornenie a naučí sa reagovať už na zvukový signál. V praxi sa tak obvykle jedná o najpoužívanejšiu funkciu.

    Vibrácie: Obvykle slúži ako mezikrok medzi zvukovým a el. impulzom v prípade, že pes na zvukové upozornenie nereaguje. Intenzita vibrácií sa dá obvykle nastaviť v niekoľkých úrovniach. U len vibračných obojkov sa jedná o hlavnú funkcii, účinnosť takýchto obojkov je ale značne obmedzená, a tieto obojky sú teda vhodné skôr pre malé a mierne psy.

    Elektrostatický impulz: Slúži ako korekčný impulz a používa sa v prípade, že predchodzie zvukové a vibračné upozornenie nepomohlo. Aby bola účinnosť čo najlepšia mal by obojok umožňovať nastavenie intenzity elektrostatického impulzu.

    Sprejová korekcia: Jedná sa o druh nápravného signálu, kedy k náprave dochádza pomocou spreja, ktorý je po stlačení príslušného tlačítka vystrieknutý psovi na ňufák. Jedná sa o druhú najúčinnejšiu a bezbolestnú metódu korekcie na trhu.

    Booster: Jedná sa o pohotovostné tlačítko, ktoré má nastavenú vyššiu hodnotu el. impulzu. Používa sa najčastejšie pri krízových situáciach. Vyššia hodnota býva buď pevne prednastavená výrobcom, často je však toto tlačítko programovateľné.

    Svetlo: Táto funkcia býva v niekoľkých variantách. Často to býva len svetlo na ovládači, prípadne laserové "ukazovátko". Lepším riešením je svetelná dióda umiestnená na príjímači, ktorú na diaľku rozsvietite pomocou ovládača. Získate tak v tme prehlad, kde sa Váš pes nachádza.

    Protištekací mód: Niektoré elektronické obojky majú v sebe zabudovaný protištekací mód, ktorý automaticky detekuje a zabraňuje nežiadúcemu štekaniu a vytiu psa. Pokiaľ pes začne štekat, obojok sa aktivuje a upozorní psa pomocí zvukového signálu alebo vibrácií. V prípade, že pes v štekaní pokračuje, následuje korekčný impulz, ktorý podľa druhu obojku môže byť sprejový alebo najčastejšie elektrostatický.

  • 7Pre aké veľkosti a rasy psov je vhodný?

    Veľmi dôležitým faktorom pri výbere účinného elektronického výcvikového obojku je veľkosť a rasa Vašeho psa. Pokiaľ je hmotnosť Vašeho psa od cca 5 Kg do 50 Kg, bude na neho väčšina výcvikových obojkov dostatočne účinná. Problém s výberom ale prichádza pokiaľ sa Váš pes radí medzi mini plemená, prípadne naopak medzi plemená extra veľké. Na malé plemená by mohol byť impulz u niektorých obojkov príliš silný, alebo prijímač obojku pre svoje rozmery naprosto nevyhovujúci. U veľkých plemien naopak hrozí, že obojok nebude mať dostatočnú účinnosť. Pokiaľ sa pes nachádza na hornom váhovom rozhraní použiteľnosti obojku, prípadne Váš pes patrí medzi plemena so zníženým prahom bolestivosti (obvykle bojové plemená), je vždy vhodnejšie kúpiť obojok taký, kde bude dostatočná rezerva vo výkone. Pri krízových situáciach (hlavne pudové chovanie psa), je nutné počítať s použitím silnejších nápravných korekcií, než pri bežnom použití obojku.

  • 7Aký mám zvoliť dosah obojku?

    Ďalšou dôležitou vlastnosťou pri výberu obojka je prevádzková vzdialenosť obojku. Obvyklý dosah predávaných obojkov býva od 200 do 4000m. Pokiaľ sa nemôžete rozhodnúť aký dosah zvoliť, je vhodné pri výberu zohľadniť následujúce faktory: miesta a terén kde sa najčastejšie pohybujete: Pokiaľ sa pohybujete často v členitom teréne (prípadne v lese), je vhodné zvoliť výcvikový obojok s dlhším dosahom. Uvádzaný dosah u obojkov je vždy uvádzaný v ideálnych podmienkach, teda na rovine bez prekážok a v nerušenom území. V členitom alebo zalesnenom teréne samozrejme dosah výrazne klesá (v dôsledku vlastností šírenia rádiových vĺn). Spôsob používania: dlhší dosah bude potrebovať poľovník v lese alebo užívateľ, ktorému pes pravidelne uteká za zverou. Na bežné používanie väčšiny užívateľov, zvlášť pokiaľ chcete používať výcvikový obojok skôr na privolanie psa, upozornenie alebo vyžiadanie si pozornosti, Vám veľmi dobre poslúži aj obojok s dosahom do 350m.

  • 8Sú obojky odolné proti vode?

    Ďalšou veľmi dôležitou vlastnosťou je odolnosť prijímačou proti vode. Najčastejšie sa môžete stretnúť s následujúcimi odolnosťami proti vode. Vodeodolné: prijímač je odolný len poveternostným vplyvom (sneh, dážď) Vodotesné: Prijímač je odolný proti poveternostným vplyvom a náhodnému vystavení vody striekaním. Obojky nie sú odolné proti ponorení. Ponoriteľné: Takéto prijímače sú odolné aj proti pobytu vo vode, a môžu sa teda obvykle používať bez akéhokoľvek obmedzenia.

  • 9Aký druh napájania obojok využíva?

    Napájanie obojku je veľmi dôležitý faktor, ktorý by ste pri výbere nemali podceňovať. Predovšetkým lacnejšie modely výcvikových obojkov sú najčastejšie napájané pomocou obyčajných 3V, 6V alebo 9V batérií. Cena týchto batérií sa pohybuje radovo od 3 EUR do 6EUR a je teda vhodné pri výbere obojka zohľadniť aj prevádzkové náklady, ktoré sa môžu vyšplhať až na niekoľko stoviek ročne. U niektorých výcvikových obojkov sú dokonca použité atypické batérie, ktoré sa horšie zháňajú alebo batérie dodávané výrobcom, ktoré sa dajú kúpiť jedine od výrobca či predajca daného obojka. Z tohoto dôvodu skôr odporúčame obojky, ktoré sú napájané pomocí zabudovaného akumulátora, ktorý jednoducho dobijete cez USB kábel alebo zo siete.

  • 10Je ovládanie obojku jednoduché?

    Pre efektívne používanie výcvikového obojka je dôležité tiež jeho ovládanie. Čím jednoduchšie ovládanie výcvikový obojok ponúka, tým je jeho použitie pohodlnejšie, pohotovejšie a tým tiež efektívnejšie. Najpohodlnejšie je, pokiaľ obojok má na každú svoju funkciu vlastné tlačítko. Odpadá tým nepríjemné prepínanie medzi funkciami, ktoré zdržuje. Obojky s týmto ovládaním sú vhodné na všetky činnosti, obzvlášť potom na utekanie psa za zverou, kedy je potreba reagovať veľmi rýchlo a psa privolať skôr, než opustí dosah obojku.

Zobraziť celý popis

Najpredávanejšie produkty

Garmin Delta SE

Garmin Delta SE

Garmin Delta SE je moderný elektronický výcvikový obojok pre všetky plemená psov od 15 kg do 90 kg…
Skladom 2 ks v stredu 24. 4. u vás
395.41 €

V ponuke je 4 produktov - filtrujte výsledky presne podľa Vašich požiadaviek.

Zobrazujeme 1-4 z 4 produktov

| 1|

Garmin Delta SE

Skladom, v stredu 24. 4. u vás
395.41 €

Porovnať

Garmin KT™ 15X

4 týždne, v stredu 22. 5. u vás
593.32 €

Porovnať

GPS lokátor Garmin Alpha 200i K

10 dní, v piatok 3. 5. u vás
917.88 €

Porovnať